En İyi Sims 4 Modları

En İyi Sims 4 Modları

En İyi Sims 4 Modları

En iyi Sims 4 modları ile oyuna kişilik ayarlamalarından sonsuz hilelere kadar büyük ve küçük yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Sims 4 modlarından faydalanarak zaten devasa olan bir oyunu olağanüstü şekillerde genişletebilmeniz mümkün. Neyse ki durmadan mod üreten Modethesims gibi siteler var da oyuna aklınıza gelebilecek her yeni modu üretiyorlar.

Sims 4 modları ile ilgili en büyük sıkıntı, hala çalışan ve güncel modları bulabilmek. Bazı modlar yapımcıları tarafından güncelleniyor ama bazı modlar EA firmasının oyuna getirdiği ek paketler ile çalışmayı durdurabiliyor. Bundan da bahsettikten sonra en iyi Sims 4 modlarını paylaşmaya başlayabiliriz:

Sims 4 Modları Nasıl Yüklenir?

Sims 4 Modları Yükleme

Sims 4 modlarını yüklemek için indirmiş olduğunuz mod dosyalarını Sims 4 oyununun kurulu olduğu yerdeki “Mods” klasörüne (Documents/Electronic Arts/The Sims 4/Mods) sürükleyip bırakmanız yeterli.

Sonrasında oyun içindeki menüden Options>Other tabında bulunan “Enable Custom Content and Mods” ve “Script Mods Allowed” kısmını işaretlediğinizden emin olun. Sonrasında oyunu yeniden başlatarak modları aktif hale getirebilirsiniz.

Bazı modlarda ekstra adımlar gerekebileceği için indirdiğiniz modların yükleme talimatlarını okuyarak yerine getirdiğinizden emin olun.

Create-A-Sim Modları

Yeni Kişilik Özellikleri

Sims 4 Yeni Kişilik Özellikleri Modu

Modların büyük bir çoğunluğu sim karakterlerin birbirleri ile olan etkileşimi ve ilişkilerini değiştirir. Bunların arasından en değişik ve en iyilerini sizin için araştırıp bulduk.

Sweet Tooth Kişilik Özelliği Modu

Sims 4 Sweet Tooth Modu

Sim karakterinizi daha iyi bir aşçı yapmaya hazırsanız bu modu indirebilirsiniz.

  • Aşçılıkla ilgili yeteneklerde daha hızlı puan kazanmanızı sağlar.
  • Barista ve Fast Food sektöründe daha hızlı kariyer yapmanızı kolaylaştırır.

Modu Buradan indir

New Hobby Kişisel Özellik Modu

Sims 4 New Hobby Kişisel Özellik Modu

 Zanaatkar
Bu Sim’ler, bir şeyleri elle yapmaktan zevk alır ve ağaç işlerken, çiçek aranjmanları yaparken veya pişirirken mutlu olurlar.

– Rekabetçi
Bu Sim’ler beceri oyunlarında yer almayı severler. Bir oyunu kazanmaktan veya kaybetmekten güçlü moodle’lar alırlar ve yarışmalara çok uzun süre katılmazlarsa sıkılabilirler. (Sosyal Özellik)

– Bahçıvanlık
Bu Sim’ler bahçelerinde çalışmayı ve emeklerinin meyvelerini toplamayı severler.

– Film Tutkusu
Bu Sim’ler film izlemeyi ve onlar hakkında konuşmayı severler.

– Scribe
Bu Sim’ler kitap yazma, blog yayınları ve günlük tutmayı severler.

– Technophobe
Bu Sim’ler eski moda ve ikiden fazla düğmeli herhangi bir yeni teknoloji tarafından strese giriyorlar. Robot efendilerinin her zaman var olan ve yaklaşmakta olan tehdidinin son derece farkındalar. (Yaşam Tarzı Özelliği)

– Tinker
Bu Sim’ler, işleri neyin tetiklediğini bilmeyi sever. Yükseltmeler yapmayı, robotlar üzerinde çalışmayı ve programlamayı severler.

– Dünyevi
Bu Simler kültürü deneyimlemeyi sever. Tatil Dünyalarına seyahat etmeyi ve Şehir Festivallerine katılmayı severler.

Kurulum: Mod klasörünüze istediğiniz kadar çok veya az özellik ekleyin. Sosyal etkileşimlerin düzgün çalışması için tüm paket dosyalarını ve komut dosyalarını bir arada tutun. Bu bir komut dosyası modu olduğundan, bu özellikler yalnızca bir klasör derinliğine yerleştirilebilir.

Modu Buradan indir

Yenilmezlik Kişisel Özellik Modu

Sims 4 Yenilmezlik Kişisel Modu

Bi Sim’ler yenilmezdir. Hiçbir şey onları öldüremez. Yaşlanmazlar. Ölümsüzlüğün tadını çıkarın.

Modu Buradan indir

Boy Uzatma Modu

Sims 4 Boy uzatma modu

The Sims 4’teki yeni Create-a-Sim aracıyla, birçok farklı genişlikte Sims üretebilirsiniz, ancak ne kadar uzun olduklarını değiştiremezsiniz. GODJUL1’in bu boy kaydırıcısı, Sim’lerinizin boylarını, dünyanın daha doğal bir şekilde farklı görünmesi için ayarlamanıza olanak tanır: Onları esnetmek veya küçültmek için Create-a-Sim’de ayaklarını tıklayıp sürüklemeniz yeterlidir.

Modu Buradan indir

Melanin Paketi 2 Modu

Sims 4 Melanin Paketi 2 Modu

Xmiramira’nın daha koyu ten rengi paketinin ikinci versiyonu, orijinal renkler ve yeni makyaj üzerinde bazı iyileştirmelerle birlikte geliyor. Artık daha koyu tenli simleriniz için grimsi bir solgunluk çekmeyeceksiniz. Melanin Paketinde bulunan görünüm seçenekleri bir ton canlı seçenek ekler. Bir dizi varsayılan cilt tonu ve bir parlaklık kaydırıcısı ekleyen temel oyun güncellemesinden sonra, Miramira’nın modlanmış tonlarının tümü “sıcak” tonlar bölümünde “görünür.

Modu Buradan indir

Sakal Bırakma Modu

Sims 4 Sakal Bırakma Modu

Bu mod ile simleriniz zamanla sakal bırakacaktır. Doğayı beklemek istemiyorsanız, işleri hızlandırmak için bir sakal toniği bile var. Çok uzun olduğunda Sim’iniz aynada yüz kıllarını tıraş edebilir ve şekillendirebilir. Hepimiz The Sims 4’ün daha kişisel işlere ihtiyacı olduğunu biliyoruz, değil mi?

Modu Buradan indir

Live Mode Modları

Hayattan Bir Parça Modu

Sims 4 Hayattan Bir Parça Modu

KawaiiStacy’nin modlarından bir diğeri, duyguları değiştikçe Sims’e fiziksel değişiklikler ekleyen bu sürükleyici moddur. Flört ederken veya sarhoşken kızarabilirler, üzgün olduklarında gözleri yaşayabilir ve şu anki gibi gerçekten yıkamaları gerektiğinde elleri kirli olabilirler.

Bu, bu modun yapabileceklerinin sadece başlangıcı. 16 Myers-Briggs Tip Göstergesi testine dayanan diyalog seçenekleri, sarhoş olma yeteneği ve kişilik tiplerine sahip etkileşimli bir konuşma sistemi var. Tüm Sim’leriniz için çok daha fazla duygu ve tuhaflık ekleyen oldukça büyük bir revizyon.

Modu Buradan indir

Keşfet Modu

Sims 4 Keşfet Modu

KawaiiStacie’nin bu modu, güçlendirmeleri etkinleştiren veya Sim’lerinizin kendilerine en yakın olanlarla ilişkilerini geliştiren bir dizi tavşan deliği eylemi (Sim’lerinizin siz takip etmeden kendi başına yapabileceği etkinlikler) ekler.

Sim’leriniz bir lisans veya otobüs geçişi için DMV’yi ziyaret ettikten sonra, onları yalnızca üzerlerine tıklayarak keşfederek gönderebilirsiniz, bu da bir seçenek çarkını getirir. Onları alışverişe (yeni kıyafetlerle geri gelecekler), dans derslerine, yerel cazibe merkezlerine, kumar yerlerine, yarı zamanlı işlere ve daha pek çok şeye gönderebilirsiniz. Becerileri ve güdüleri seçtiğiniz aktiviteye göre değişir ve Sim’inize ilişkileri geliştirmek istiyorsanız başka bir karakterle “Keşfetmesini” söyleyebilirsiniz.

Sims, müdahale etmezseniz rastgele keşfedecektir, ki bu temizdir. Mod, temel oyunla çalışır, ancak bazı seçenekler belirli paketlere dayanır: Örneğin, Cool Kitchen Stuff paketine sahip değilseniz, Sim’leri alıp dondurma için gönderemezsiniz.

Modu Buradan indir

Büyücü Olma Modu

Sims 4 Büyücü Olma Modu

Önceki Sims oyunlarının büyüsünü özlüyor musunuz? Sihirbaz Ol, doğaüstünün doyurucu bir hizmetini ekleyerek, Sim’lerinizin bir arkadaşının üzüntüsünü emebilecek ya da bir düşmanı bir yıldırımla vurabilecek sihirli büyüler yapmasına izin veriyor.

Sadece kil parçasına dokunmanız, üç ritüelden birini seçmeniz – hangi İhtiyaçların yeni büyülü İhtiyaçlarla değiştirileceğini belirleyecekler – ve döküm yapmaya başlamanız gerekiyor. Sihir kullanmak güçlerinizi güçlendirir ve yeni büyülerin kilidini açar, ancak aynı zamanda “Sihirli Bağlantınızı” (temelde bir mana çubuğu) tüketir ve onu yenilemek için kendinizi veya başka bir Sim’i tüketmeniz gerekir.

Seçimlerinize bağlı olarak, yapabileceğiniz büyülerin türünü değiştiren iyiye veya kötülüğe yöneleceksiniz. İyi niyetli kişiler sonunda hayaletleri hayata döndürebilir, ancak bu eğlenceli görünmüyorsa, bunun yerine bir masayı ateşe verin. Mevcut oyununuzdan sıkıldıysanız, bu onu canlandırmak için ideal bir mod.

Modu Buradan indir

Flört Modu

Sims 4 Flört Modu

LittleMsSam’ın bu modu, romantik eğilimli Sim’leriniz için ekstra seçenekler ekler. Sims, telefonlarını kullanarak belirli bir mahalle konumunda başka bir Sim ile bir buluşma planlayabilir. Ayrıca bir gecelik ilişki kurmayı ve diğer NPC Sim’lerinden bağlantı çağrıları almayı da seçebilirsiniz. Ana mod, Sim ve Sim’lerinizin halihazırda ilişkilerinde olduğundan farklı yaş kategorilerinde olanlar da dahil olmak üzere tarihler için uygun olduğunu düşündüğü kişiler açısından oldukça sınırsızdır. Flört deneyiminize ince ayar yapmak için SimDa uygulamasında bulunan bir dizi isteğe bağlı eklentiye göz atın.

Modu Buradan indir

Kişiliğe Sahip Olma Modu

Sims 4 Kişiliğe Sahip Olma Modu

Bu, en iyi Sims 4 modları listesindeki favorilerimizden biridir. Bu mod, muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, Sims’in kişiliklerinin çalışma şeklinin büyük bir revizyonu. Arka planda çok şey değiştirir, ancak bu modun en iyi özelliği, tüm boş konuşmaları ortadan kaldırmasıdır. Bir daha asla iki Sim, özellikle hiçbir şey hakkında amaçsızca birbirleriyle konuşmayacak: bunun yerine, çok daha ilginç olan bir etkileşimi seçmeye zorlanacaklar.

Bu etkileşimler de rastgele değil: mod onları özelliklerine, ruh hallerine ve söz konusu iki Sim arasındaki mevcut ilişkilere göre seçecek ve bu da onlara her zamankinden daha büyük bir özerklik duygusu verecek. Aşk ilgi alanlarından daha fazla öpücük ve düşmanlarınızdan daha fazla yumruklar bekleyin.

Modu Buradan indir

Yedek Resimler Modu

Sims 4 Yedek Resimler Modu

Sanatçı Sim karakteriniz, bir hafta boyunca günde beş resim çıkardıktan sonra, aynı resimlerin tekrar tekrar ortaya çıktığını görmeye başlıyorsunuz. DaisyTighfield’ın bu modu, tüm kategorilerdeki bu varsayılan tabloları, popüler filmlerden ve video oyunlarından çok sayıda fanart içeren web’deki görüntülerle değiştirir.

Gördüklerinizi beğendiyseniz, Deviantart veya diğer sitelerdeki orijinal resimleri bulmak için sağlanan bağlantıları takip edebilirsiniz. Sim’lerinizin oyun içinde boyaması için kendi şaheserlerinizi bile yaratabilirsiniz.

Modu Buradan indir

Yardımcı Modlar

MC Komuta Merkezi Modu

Sims 4 MC Komuta Merkezi Modu

MCCC, Sim’lerinizin hayatlarını sanal olarak değiştirmenize izin veren, size onlar ve dünyalarındaki diğerleri üzerinde tanrısal bir kontrol sağlayan bir mega moddur. Kontrol etmediğiniz Sim’lerde bile belirli giyim eşyalarını kara listeye alabilirsiniz. Farklı yaşlardaki Sim’ler için istihdam oranları belirleyebilir, hamile olup olmadıklarını öğrenmek için Sim’leri tarayabilir veya hatta hamileliği sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca, kontrolsüz Sim’lerin sensiz tam bir hayat yaşamasına, evlenmesine ve kendi iradesiyle bebek sahibi olmasına izin vermeye yönelik birçok otomatik ayar vardır ve ayrıca oyun içi zaman ayarlarını değiştirmek için modu kullanabilirsiniz.

Modu Buradan indir

Cinsiyet Tercihi Modu

Sims 4 Cinsiyet Tercihi Modu

Cinsiyet Tercihi modu, Sims’in belirli cinsiyetlerin romantik partnerleri için sahip olduğu tercihleri ​​değiştirmenize izin verir (The Sims 4’te şu anda sadece iki, kadın ve erkek). Sims’lerinizi bir cinsiyeti diğerinin dışlanmasına tercih edecek, birini tercih edecek ama aynı zamanda diğerini tercih edecek veya her ikisini de eşit şekilde beğenecek şekilde ayarlamak için sayıları ayarlayabilirsiniz. Romantizm uzakta.

Modu Buradan indir

Günlük Tasarruf Modu

Kaydetmeyi unutarak Sim’inizin hayatının bir haftasını kaybettiyseniz, Temptest’in oyununuzu her gün seçtiğiniz saatte otomatik olarak kaydeden bu modunu düşünmek isteyeceksiniz. Ayrıca, gerçekten isterseniz bir önceki güne geri dönebilmeniz için yedi kaydetme yuvası oluşturur.

Modu Buradan indir

En son May 1, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

En İyi Sims 4 Modları YAPILAN YORUMLAR