Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum

En Korkunç Oyunlar

Korku oyunları, geçmişten günümüze kadar oyuncuların oynamaktan en çok hoşlandığı türlerden birisidir. Kimisi ışıkları kapatıp gece kulaklıklarla yüksek sesle oynamaktan hoşlanır, kimisi de arkadaşları olmadan tek başına oynayamaz. Korku oyunları deyince akla hemen gelen Resident Evil ve F.E.A.R. gibi oyunlar mevcut ama acaba gözden kaçırdığınız ve korkunç elementlerle dolu oyunlar var mıdır acaba? İşte aşağıda hazırladığımız listeye bir göz atıp gözünüzden kaçan bir oyun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz :

10. Amnesia: The Dark Descent

Amnesia The Dark Descent

Oyun psikolojik gerilim tarzında bir oyun ve tamamen karanlık korkunç objelerle dolu. Ayrıca beyninizin sizi korkutmak için ürettiği bu mekanlarda garip ve korkunç yaratıklar sizleri bekliyor. Oyunda kendi beyninizin düşmanı oluyorsunuz ama beyniniz sizin en çok nelerden korkacağınızı bildiği için onu alt etmek de bir o kadar zor oluyor.

9. F.E.A.R.

F.E.A.R

Birisine korkunç bir oyun önermesini isterseniz sayacağı 4-5 oyundan birisi mutlaka F.E.A.R oyunu olacaktır. Oyunda hiç beklenmedik anlarda ortaya fırlayan küçük kız sizi sandalyenin tepesinde sıçratmaya yetecek kadar korkunç.

8. Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7 Biohazard

Konami tarafından yayınlanan Resident Evil serisinin şüphesiz her oyunu bu listede olmayı hak ediyor. Ama Resident Evil 7 oyununda serinin önceki oyunlarına oranla korkunç görüntüler ve ortamlar üzerine daha çok çalışılmış gibi.

7. Penumbra Black Plague

Penumbra Black Plague

Korkunç düşmanlar ve korkunç mekanlar ikilisini size sunan Penumbra serisinin 2. oyununda dehşet verici bir mekanda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bir önceki oyunda çok daha fazla düşman olmasına rağmen bu oyunda hikayenin gidişatı daha çok önem kazanıp düşmanlarınız azaltılmış. Ama oyunun zorluk seviyesi de düşürülmeden zor ve korkunç bir oyun sizlere sunuluyor.

6. Silent Hill 3

Silent Hill 3

Silent Hill kasabasının kabuslarla ve psikolojik gerilim oyunlarıyla dolu dünyasında Heather isimli baş karakterimiz ile ilk 2 oyuna oranla çok daha geliştirilmiş grafik ve artırılmış korku düzeyi ile oynuyorsunuz. Oyunda sürpriz olarak ilk 2 oyundaki karakterleri görmeniz de mümkün.

5. BioShock

Bioshock

Jack, Atlantik Okyanusu üzerinde uçarken bir uçak kazası geçirip düştüğü yerde hayatta kalmaya çalışıyor. Ama Jack’e sormak lazım böyle korkunç bir yere düşeceğine o uçak kazasında ölmeyi tercih eder miydi acaba? Oyunun uçak kazasına dayanması ve baş kahramanının adının Jack olması Lost dizisiyle baya bir benzer gibi gözükse de tüm benzerlik bundan ibaret.

4. Doom 3

Doom 3

Bilgisayar oyunları tarihinin en eski FPS oyunlarından birisi olan Doom serisinin 3. oyununda tatmin edici grafiklerin yanı sıra, korkutucu, öldürmesi zor, zorlayıcı, güçlü düşmanlar sizleri bekliyor. Oyunun karanlık atmosferine bir süre sonra alışıyorsunuz ve bir başyapıt olarak size tavsiye edeceğimiz bir oyun.

3. Slender The Eight Pages

Slender The Eight Pages

Yaşı büyük oyunculara pek korkunç gelmese de, genç yaştaki oyuncular arasında bir fenomen haline gelmiş olan Slender oyununu listemize eklemeye başta tereddüt etsek bile sonradan eklemeye karar verdik. Oyunda karanlık ve korkunç bir ortamda Slenderman’a yakalanmadan notları bulup okumaya çalışıyorsunuz.

2. Left 4 Dead

Left 4 Dead

Oyun yapımcı firma denince akla gelen ilk bir kaç firmadan birisi olan Valve, Half Life gibi efsane ve kült haline gelecek bir seri olan Left 4 Dead serisine de imza attı. Oyunda 4 kişinin zombilerle dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalışmasına tanık oluyoruz. Oyunda görsellik ön planda, zombiler akılsız varlıklar gibi değil de korkutucu yaratıklar gibi sunuluyor.

1. The House of the Dead 3

The House of the Dead 3

Zombiler, yaratıklar, iskeletler, hepsi bu oyunda zamana karşı sizlerle savaşacak. Play Station için çıkarılan bir oyun olan oyun klasik haline geldikten sonra PC için de geliştirilmiş.

Eki 2, 2017 tarihinde Uğur YURT tarafından yazılmıştır.

13784 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Age of Empires Tarzı Oyunlar Age of Empires Tarzı Oyunlar Age of Empires oyunu gerçek zamanlı strateji türünde oyunların atası sayılabilir. Oyunun çarpıcı ve diğer oyunlara hiç benzemeyen ama bir yandan da..
Türkiye’de Geçen Oyunlar Türkiye’de Geçen Oyunlar Biz Türkler’e ait bir durum mudur bilmem ama yabancı dizilerde ve filmlerde Türkiye’den bahsedilince Türkiye’den bir yer gösterilince, senaryonun bir kısmı Türkiye’de..
En İyi 15 Açık Dünya Oyunu En İyi 15 Açık Dünya Oyunu Oyun dünyasında çığır açan bir tür olarak karşımıza çıkan açık dünya oyunları, oyunlarda özgür olmayı seven oyunculara hitap ediyor. Peki geçmişten günümüze..
Filmi Yapılmış Oyunlar Filmi Yapılmış Oyunlar Daha önce oyunu yapılmış filmler konusunda sinema dünyasında meşhur olduktan sonra bu filmlerin şöhretlerinden yararlanıp oyun versiyonu da çıkan oyunlardan bahsetmiştik. Bu..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :