En Kötü 10 Mortal Kombat Karakteri

En Kötü 10 Mortal Kombat Karakteri

En Kötü 10 Mortal Kombat Karakteri

Mortal Kombat serisi dünyanın en çok bilinen dövüş oyunlarının arasında ilk 3’e girebilecek bir oyun serisidir desek abartmış olmayız. Oyunun başarısında sahip olduğu kuvvetli hakiye kadar yaratılan efsanevi karakterlerin de bir hayli önemi var. Kimisinin favori karakteri Raiden’dir, kimisi Sub Zero ile milleti dondurma yapmaya bayılır, kimisi de Scorpion ile “Come Here” diye bağırır durur. Peki serilerde hiç tercih edilmeyen, oynarken hiç seçilmeyen, yani en kötü karakterler hangileri? İşte bu listemizi Mortal Kombat serilerinde en az tercih edilenlere ayırdık;

10. Reiko

Mortal Kombat Reiko

Mortal Kombat’ta pek fazla kişinin tercih etmediği Reiko, böylesine cesur ve renkli karakterlerin arasında son derece sıradan ve sıkıcı olarak listemizdeki yerini hak ediyor. Kendisi ile ilk tanışmamız ise Mortal Kombat 4 oyununa rastlıyor.

9. Chameleon

Mortal Kombat Chameleon

Türkçe “Bukalemun” demek olan Chameleon karakteri aslında iyi işlense herkesin tercih ettiği bir karaktere dönüşebilirdi. Ama bukalemun adı altında Sub-Zero’yu kopyala yapıştır yapıp karşımıza çıkarmışlar sanki. Ultimate Mortal Kombat 3 oyunundan itibaren Mortal Kombat serilerinde gördüğümüz bu karakter listede 9. sırada yer buluyor.

8. Khameleon

Mortal Kombat Khameleon

“Chameleon karakterini Sub-Zero’dan kopyaladık, bir harf değiştirelim C’yi K yapalım onu da Kitana’dan kopyalayalım” düşüncesi ile oluşturulmuş Khameleon karakteri de sevilmeyenler listemizde 8. sırada yer alıyor. Kendisi Mortal Kombat oyunlarına ilk defa Mortal Kombat Trilogy oyunu ile dahil olmuş bir karakter.

7. Hsu Hao

Mortal Kombat Hsu Hao

İlk olarak Mortal Kombat: Deadly Alliance oyununda gördüğümüz  Hsu Hao karakteri bildiğimiz Kano karakterinin şapka giydirilmiş hali gibi adeta.

6. Jarek

Mortal Kombat Jarek

Mortal Kombat 4 oyunu ile bize merhaba diyen Jarek, bu oyunda yer almayan Kano’nun hareketlerini yapması ile dikkat çekmişti. Sanki Mortal Kombat oyunu Kano’nun telif haklarını alamamış da yerine başka isimle koymuşlar gibi…

5. Bo’ Rai Cho

Mortal Kombat Bo' Rai Cho

Hemen hemen tüm Mortal Kombat karakterleri karizmatik, korkutucu, tarz sahibi ve şekil kişilerken osuran, kusan ve sürekli içki içen bir karakteri eklemek kimin aklına geldi acaba? Mortal Kombat: Deadly Alliance oyunu geliştirilirken bu karakteri ilk defa Mortal Kombat’a ekleyen çalışan muhtemelen o sıralar fazla King of Fighters oynuyordu.

4. Li Mei

Mortal Kombat Li Mei

Tip olarak Tekken karakterlerine benzeyen bu hanım kızımız Mortal Kombat serisinin seksapelitesi artırılmak için oyuna dahil edilmiş gibi duruyor. Çünkü iddia edildiği gibi ninja hareketleri yapmakta pek de başarılı olduğu söylenemez. Mortal Kombat: Deadly Alliance oyununun getirdiği yeni karakterlerden birisi.

3. Motaro

Mortal Kombat Motaro

Mortal Kombat filminde oldukça iyi bir karakter olan Motaro yarı at yarı insan şeklindeki yapısı ile Mortal Kombat oyunlarının da en ilginç karakterlerinden birisi. Buna rağmen Motaro’nun aşırı hantal olması oyuncular tarafından tercih edilmemesinin sebeplerinden sadece biri. Onunla tanışıklığımız Mortal Kombat 3 oyununa kadar dayanıyor.

2. Meat

Mortal Kombat Meat

Mortal Kombat 4 oyunundaki yeni karakterlerden olan bu derisiz yaratığın Mortal Kombat oyunlarında ne işi var anlamış değiliz doğrusu.

1. Mokap

Mortal Kombat Mokap

Kostümü ve yüzündeki çocuksu ifade ile Mortal Kombat’a yakışmayan bir karakter olan Mokap Mortal Kombat: Deadly Alliance oyununa 1 Nisanda dahil edilmiştir diye düşünüyoruz çünkü şaka gibi gerçekten!

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

En Kötü 10 Mortal Kombat Karakteri YAPILAN YORUMLAR