Evochron Legends ikon

Evochron Legends

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 8 / 4,00
Loading...

Evochron Legends, StarWraith 3D Games tarafından geliştirilmiş bir uzay simülasyonudur. Oyun bir uzay gemisi kabininden başlıyor. Siz bu geminin pilotusunuz. Uzay geminizin görünümünü, fonksiyonlarını değiştirebilirsiniz. Geminizin bileşen bazlı yapısında değişiklikler yaparak performansını etkileyebilirsiniz. Gemi tasarımı, oyunda üstlendiğiniz göreve göre şekillenecektir.

Oyunun hikayesi, Phantom savaş gemisini kovalayan kişi etrafında dönüyor. Kişi istediği şekilde oyunu yönlendirebilir gibi görünüyor ama yapması gereken bazı görevler var. Oyunda hikayeye bağlı görevler/işaretler var ve bu görevler Evochron evrenine yayıldıktan sonra oyuncu bu görevleri takip etmeye başlıyor.

Oyun süresince yerine getirmeniz gereken görevler ve yan görevler ile ilerliyorsunuz. İlk önemli görevlerden biri mining/tractor ışınını bulmak. Bu ışın, kazma, maden arama ve çekme gücüne sahip. Böylece asteroit ve gezegenlerde bulunan değerli madenleri çıkarak para kazanabilirsiniz.

Para kazanmanın başka yolları da var. Bunlar uzaydaki diğer gemiler ile yarış yapmak, güneş enerjisi panellerini temizlemek, uzaydaki bazı ögeleri bularak geri göndermek, konum sözleşmeleri ve kargo teslim sözleşmeleri yapmak ve görevleri yerine getirmek. Oyunda para kazanmanız ve hatta hızlı kazanmanız gerekiyor. Bunun nedeni uzay geminizin giderlerini karşılayabilmek. Eğer kazanırsanız, bunu yakıta vb dönüştürebilirsiniz.

Bir sonsuzluk içinde bir uzay gemisinde size okunan görevleri yerine getiriyorsunuz. 3 boyutlu ortam oldukça etkileyici. Gezegenler, yıldızlar, şehirler, asteroitler, bulutsular ve mağaralardan oluşan uzay ortamında dönüp duruyorsunuz. Evochron muhteşem bir yer. Farklı sistemler ve insan topluluğunu ayırmış, içinde savaşların yapıldığı, her kesimden pilotun görev aldığı, inanılmaz derecede değerli madenler barındıran ortam. Bu madenlerin sonsuzluğu ticaret ve para kazanma kaynaklarının sonsuzluğu anlamına da geliyor. Bu yüzden, Evochron izole edilmiş ve tüketilmesi için meydana getirilmiş uzayda bir evren diyebiliriz.

Oyun, çoklu oyuncuyu destekliyor. Oyun sunucusuna bağlanan herkes oyunu oynayabiliyor. Evochron, çoklu oyununda hiçbir oyuncuyu kurallar ile kısıtlamıyor. Kendi uzay geminizi istediğiniz şekilde yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz. Oyunun bu özelliği oyuncuların, oyun içindeki yaratıcılığını arttırıyor.

Oyunun zor olduğunu söyleyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken noktalara yukarıda değinmeye çalıştım ancak oyunun yaratıcıları, ortaya çıkan oyunun zorluğunun farkında olarak eğitim modunu da geliştirmişler. Eğitim modunda, isterseniz tüm oyunun baştan sona eğitimini alabilirsiniz veya oyunun sadece belirli bölümleri ile ilgili eğitime geçebilirsiniz. İnternette ise, oldukça işinize yarayacak kaynaklar mevcut. Özellikle savaş taktikleri için vb yapacağınız araştırmalar oyunda başarınızı arttıracaktır.

İyi oyunlar…

En son Kas 28, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Evochron Legends Tanıtım Videosu

Evochron Legends oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Evochron Legends YAPILAN YORUMLAR