F-22 Lightning 3 ikon

F-22 Lightning 3


F-22 Lightning 3, NovaLogic tarafından geliştirilmiş uçak simülasyonu türünde bir oyun.

Simülasyon oyunları diğer oyun türlerine oranla gerçek hayatla ilgili ayrıntılara daha çok dikkat etmeleri gerektiğinden dolayı her zaman daha zor türler olmuşlardır. Gerek oyundaki grafiklerin gerekse de oynanabilirliğin gerçek hayata uygun olması simülasyon oyunların başarısının belirlenmesinde birer ölçüt.

F-22 Lightning 3 sahip olduğu grafiklerle bir simülasyon oyununda olması gereken grafik özelliklerini gayet başarılı bir şekilde sağlıyor. Güneş ve yansıma etkileri oyunda çok iyi işlenmiş. Bununla beraber oyun gökyüzünde geçtiği için gökyüzü modellemeleri de iyi düşünülerek ve uğraşılarak gayet güzel bir şekilde tasarlanmış. Özellikle yağmur ve şimşek efektleri o kadar güzel yapılmışlar ki, uçağınıza gerçekten şimşek çakacak şekilde gerilmeniz mümkün. Gökyüzüne biraz daha bulut eklentisi yapılsa gerçekçilik biraz daha artırılabilirmiş fakat bu durumda da fena değil. Oyunda sesler de son derece gerçekçi. Özellikle füze attığınızda çıkan ses oldukça etkileyici.

Uçak oyunlarında oynanabilirliği etkileyen en önemli özellik tuş kombinasyonları. Çünkü uçak kullanımında çok sayıda tuş gerektiğinden bu tuşların tasarımı düzgün yapılmadığı taktirde oynadığınız oyundan zevk alamıyorsunuz. Fakat oyunda tuşlar son derece akılda kalıcı bir şekilde tasarlanmış. Dolayısıyla oynarken neredeyse klavyenin tamamını kullanmanıza rağmen bunu gayet kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Oyunda ayrıca çoklu kullanıcı modu da bulunuyor. Bu modda en güzel özelliklerden biri de diğer oyuncularla sesli olarak konuşabilmeniz. Bu özellik oyuna son derece zevk katmasının yanı sıra oyuncunun kendini gerçek bir pilot hissi yaşamasını da sağlamış.

F-22 Lightning 3 gerçek hayata uygun oyun dinamikleri, kaliteli grafikleri, kolay ve rahat oynanabilirliği ve zevkli çoklu oyuncu modu özelliği ile özellikle uçak oyunları oynamayı seven oyunseverlere son derece güzel bir oyun deneyimi yaşamayı vaat ediyor.

En son Kas 6, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Muhteşem multiplayer modu
  • İyi grafikler
  • Hızlı öğrenme süreci
Eksileri
  • Hava elektroniği hataları
  • Havada yakıt ikmali çok basit kaçmış

F-22 Lightning 3 Tanıtım Videosu

F-22 Lightning 3 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
F-22 Lightning 3 YAPILAN YORUMLAR