Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Far Cry 2

Far Cry 2

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu60.4 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 28th, 2015 by
Hemen indir (60.4 MB)
14046 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(40 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...Loading...

Far Cry 2, ilk oyunun ötesinde bambaşka bir oyun olmayı başardığı için belki farklı bir isimle çıkabilirdi. Ancak geliştirici firma Ubisoft, tüm diğer serilerde yaptığı gibi ismi koruyarak mekanikleri değiştirerek yeni bir çağın başlamasına sebep oldu.

Oyun yine bir bölge keşfetme ruhunu bize işliyor. Etiyopya’da Çakal ismindeki bir silah kaçakçısının peşinden gidiyoruz. Bunu gerçekleştirirken çok tehlikeli alanlara gireceğimizin de farkında olarak. Oyunda, belli kartellerin yönettiği bölgeler var. Bazı alanlarda konuşlanmış olan çeteler, iç savaş yaratarak birbirleriyle olan karargahları ele geçirme savaşı veriyor. Bu çetelere sızarak yeni bir strateji geliştirme şansımız olacak.

FPS oyunlarının altın çağını yaşadığı sıralarda çıkan Far Cry 2, diğer türlere nazaran daha fazla çevreye yönelten / gezme ve keşfetme içgüdüleri ortaya çıkaran bir tarzda çıktı. Tropik bir adada yapılacak bir kovalamaca herkesin dikkatini çekmişti. Türk geliştiricilerin ön ayak olduğu altyapı bir nebze korunarak ikinci oyun, birincisinin üzerine kat be kat koyarak geri geldi.

Karakter seçimi ile başladığımız oyun, training görevleri ile oyuna ısındırıyor. Ana hedefimize de hazırlıyor. Hikayeyi de yavaştan veriyor. Harita oldukça geniş, yapılabilecek bir çok şey bulabiliyoruz. Oyun başladığında sabit olarak gelen bazı aletlerimiz var, bu mekanizmaların kullanımını yine pratik bölümlerinde öğretiyor. Harita bağlantılarımız geliştikçe silah lootları, duraklar ve çete bölgelerini görebileceğimiz alanlar açılıyor. Açık dünyaya yakın bir ortam var. Size görevler sırayla verilmiyor. Belli bir sırası da olsa sizin gidip almanız gerekiyor.

Çetelerle uğraşırken önceden hazırlık yapmanız gerekmekte. Bir süre gözetlemenizde fayda var. Bazı alanları çok kolay ele geçirebilirken, bazı alanlarda zorlanabilirsiniz. Çok büyük stratejiler yapmaya fazla izin vermiyor, eğlence boyutu düşünülerek, sizi çatışmaya itme atmosferini başarıyla gerçekleştirmişler. Yani her gittiğiniz yerde bir tehlike çıkabilir. Hatta süre ile alakalı olduğunu düşünüyorum, belli bir süre hiçbir şey yapmadığınızda, oyun düşmanları karşınıza hemen çıkarıyor ve aksiyonun bitmesi gibi bir durum yaşanmıyor.

Araç kullanımı önemli, harita yeterince büyük olduğu için çeşitli araçları kullanarak tropik adayı dolaşabilirsiniz (sadece araba değil, tekne ve bot da kullanabiliyorsunuz). Bazen kenara çekip güneşin manzarasını izlemek güzel olabiliyor hatta. Half Life 2’de deneyimlediğimiz araç sürerken çatışmaya girme mekaniğini güzel yapmışlar. Ancak her ikisini aynı anda yapamıyoruz.

Binalarda farklı depolar bulunabiliyor. Bir yere ele geçirdiğinizde biten kurşunlar ve silah ihtiyacını genelde ele geçirdiğimiz yerlerden sağlıyoruz. Silahların çeşidi fena sayıda değil, yine de daha farklı türler görmek istiyoruz. Diğer uğraşmamız gereken konu silahların yıpranma payları. Her silahı oyun sonuna kadar kullanabilmek zor, mutlaka silahlarınızı yenilemeniz gerekiyor.
Tamir işleri için craft yapmaya gerek yok, basit biçimde etkileşime girerek çeşitli işe yarayacak onarımlar yapabilirsiniz.

Değişen konulara bakarsak, araç kullanımı, görselliğin artırılması, harita genişliği olarak özetleyebiliriz. Ancak oynanabilirlikte bazı farklılıklar yer almış. Sağlık sistemi komple değişerek, sargı bezi ve iğne gibi özellikler eklenmiş. Elinizde yeteri kadar sağlık malzemesi yoksa çatışmalarda ölebiliyorsunuz.

Silahların çeşidinden bahsettik, açık alanda etkili olmayan fakat ot ve insan yakabildiğimiz Flame thrower silahını Far Cry serisinde ilk kez Far Cry 2’de görüyoruz. Çoğu oyuncunun göz bebeği olan bu silahı kullanmak zaman zaman keyifli olabiliyor. Müzikler ve ses kullanımı ise güzel. En azından sırıtmıyor. Sizi atmosfere sokmaya yetiyor. Hikaye modunu bitirdiğinizde oyun uzun süre oynamayı vadetmiyor, kalan yan görevleriniz var ise onları bitirebilir ya da güneşin keyfini yaşayabilirsiniz.

Far Cry 2 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp / 7 / 8 / Vista
İşlemci : Intel 2.8 GHz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 6 GB
Ekran Kartı : Ati Redoen X1600 grafikli kart veya Nvidia 6600
DirectX : 9
Artıları
  • Bu tip oyunlarda pek rastlayamayacağınız kadar özgürlük
  • Birbirini destekleyen derinlemesine ödül ve yükseltme sistemi
  • 50 kilometrekarelik muazzam oyun alanı
  • Oldukça uzun ve fazla içeriğe sahip tekli oyuncu modu
Eksileri
  • Hikaye geçtiği mekanların siyasi durumuna pek değinmiyor
  • Uzun mesafeleri katetmek sıkıcı olabiliyor

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
PegiAşırı şiddet içerirOyun dili argo içerir

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Far Cry 3 Far Cry 3 Ubisoft Montreal’in, Ubisoft Massive, Ubisoft Red Storm ve Ubisoft Shangai stüdyolarında geliştirilen ve Ubisoft’un yayınladığı Far Cry 3, oyunu ana karakterin gözünden..
Crysis 2 Multiplayer Crysis 2 Multiplayer Cevat Yerli kendi kurduğu ekibi ile Crysis için hazırladığı demoyu Nvidia yetkililerine sundu ve oyunun tam sürümünü hazırlamak için onay aldı. Ve..
Crysis Warhead Crysis Warhead Crytec firmasının, Crysis serisinin devam oyunu olarak 2008 yılında çıkardığı Crysis Warhead, ilk oyunda olduğu gibi EA tarafından dağıtımı yapılmış bir FPS..
Far Cry 1 Far Cry 1 Far Cry Oynadık. Güzel bir serinin ilk oyununu oynadık. Özlemimizi giderdik ve yeniden kendimizi oyunun içinde hissettik. Far Cry’ın Crytek tarafından geliştirildiğini..
14046 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :