Farmscapes Collector’s Edition ikon

Farmscapes Collector’s Edition


Farmscapes Collector’s Edition oyunu Playrix tarafından yayınlanan Match-3, gizli obje bulma ve çiftçilik elementlerini tek bir oyunda birleştiren eğlenceli bir oyundur. Oyunda Joe isimli karakterin çiftliğini yeniden düzenleyip  daha güzel bir çiftliğe sahip olmasına yardımcı olmaya çalışan Tom olarak oynuyorsunuz.

Joe’nun torunu olan Tom yaz tatilini değerlendirmesi için Joe’nun çiftliğine gönderiliyor. Tom burada Joe’nun ona verdiği iş listesindeki işleri yapmaya çalışıyor. Tom’un yapacağı işler sırasında ihtiyacı olan araç gereci bulması her zaman çok kolay olmuyor. Joe bunları çok karışık yerlerde tuttuğu ve sık sık neyi nereye koyduğunu unutmak için bu objeleri bulmanız gerekiyor. Burada size verilen listedeki objeleri çok karışık mekanlarda arıyorsunuz. Hint seçeneği ile ipucu alabilirsiniz. Oyun interaktif bir oyun olduğu için ekranda bulamadığınız objeler için çekmeceleri açabilir ve dolaplara bakabilirsiniz. Kelimeler İngilizce olduğu için oyun İngilizcenizi geliştirmenize de yardımcı olabilir. Görevlerde kullanmak için bir sürü objenin içinden işinize yarayacak olanı da seçmeniz gerekiyor.

Joe’nun çiftliğini dekore edip daha iyi bir çiftlik haline getirmek için yeterli parası bulunmuyor. Joe’nun yetiştirdiği meyveleri, sebzeleri, yumurtaları ve balları kasaba halkına satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için ise aynı türden 3 sebze veya meyveyi bir araya getirerek Joe’nun halka bunları satmasını sağlayabilirsiniz. Oyunun bu kısmı Match-3 ( Candy Crush Saga tarzı ) oynanıyor. Buradan topladığınız paralarla çiftliğiniz için yeni şeyler satın alabiliyorsunuz.

Oyuna başladığınızda sizden 2 moddan birisini seçmeniz isteniyor. Relaxed modu seçerseniz zaman kavramından bağımsız olarak dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Ama eğer Against Time modunu seçerseniz zamana karşı yarışacaksınız. Biraz daha heyecan ve zorluk arayanlar bu modu da seçebilir. Oyunun görselleri eğlenceli ve hitap ettiği oyun grubunu oldukça memnun etmeye yeterli. Oyundaki arka plan ve oyun müzikleri ise eğlenceli içerikle uyumlu.

Oyunun Özellikleri

  • 30 bonus Match-3 bölümü
  • Orijinal oyun müzikleri
  • Çiftlik için özel aksesuarlar
  • Ekran koruyucu olarak kullanabilme

En son Ara 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Farmscapes Collector’s Edition Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8
İşlemci : 1.6 GHz
Ram : 1024 MB
Harddisk Alanı : 8.0
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX 402 MB
Artıları
  • Eğitici oynanış
  • 3 farklı oyun türünü birleştiriyor
  • Her yaş için oynanabilirlik değeri
Eksileri
  • Gizli objeleri bulmak çok zor olabiliyor
  • Türkçe dil desteği yok

Farmscapes Collector’s Edition Tanıtım Videosu

Farmscapes Collector’s Edition oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Farmscapes Collector’s Edition YAPILAN YORUMLAR