Fifa 2004 ikon

Fifa 2004

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 16 / 4,00
Loading...

Fifa 2004 dünyaca ünlü futbol oyunu serisi Fifa’nın 2004 yılı için EA Sports tarafından çıkarılmış sürümüdür. Fifa 2004 Fifa serisinin 11. oyunu olarak piyasaya sunuldu. Oyun yine önceki sürümlere göre bir takım geliştirmeler ve yenilikler ile spor oyunu sevenler ile buluşuyor. Fifa serisini her yeni yılda farklı futbolcuları kapağa taşıma özelliği ile biliyoruz. Serinin bu oyununda oyunun kapağında Arsenal’dan Henry, Brezilya formalı Ronaldinho ve Juventus’tan Del Piero yer alıyor.

Fifa 2004 oyununda da bir önceki senenin oyunu olan Fifa 2003’ün oyun motoru kullanıldığı için oynanışta öyle pek de büyük gelişmeye rastlayamayacaksınız. Eğer Fifa 2003’e alışmışsanız Fifa 2004 oyununu oynarken sahada hiç zorlanmayacaksınız. Bundan önceki oyunlarda sadece topla oynayan oyuncuyu kontrol edebiliyordunuz. Fifa 2004 ile birlikte artık topsuz alandaki oyuncuları da kontrol edebileceksiniz. Bu da uzman oyuncuların rekabetine farklı strateji ve taktikler getirecek. Sıradan keyif için oynayan oyuncuların pek de kullanacağı bir özellik gibi durmuyor.

Oyunun bu sürümü ile gelen en büyük yenilik ise ülkelerin birinci liglerinin yanı sıra ikinci liglerinin de artık oyunda yer alacak olması. Bu da Lig modlarına küme düşme ve küme atlama gibi yenilikleri getiriyor. Daha önce pek de görmeye alışık olmadığımız Football Fusion özelliği sayesinde Fifa 2004 oyunu üzerinden menajerlik simülasyonu yapabileceksiniz. Tabi bunu yapabilmeniz için Total Club Manager 2004 oyununa da sahip olmanız gerekiyor.

Oyun görsel anlamda küçük de olsa gelişmeler içeriyor. Futbolcular orijinallerine biraz daha benziyor ve saha içi grafikler biraz daha iyileştirilmiş. Lisans konusunda zaten kendini kanıtlamış olan Fifa serisi yine bu konuda lisanslı takım ve oyuncular açısından en büyük veri tabanına sahip. Hemen belirtelim maalesef oyunda Türkiye Ligi yer almıyor. Ayrıca seçilebilen takımların arasında da Türkiye’den sadece Galatasaray yer alıyor. Fifa serilerinin olmazsa olmazı müzikler yine oyunun en can alıcı noktalarından. Yine menülerin arasında gezinirken ezberleyeceğiniz hit şarkılar oyunda yer alıyor.

En son Nis 10, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Fifa 2004 Tanıtım Videosu

Fifa 2004 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Fifa 2004 YAPILAN YORUMLAR