Fifa 11 ikon

Fifa 11

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 83 / 4,61
Loading...

Uzun süren bekleyişte sona gelindi ve herkesin merakla beklediği Ea Sports firmasının göz bebeği Fifa serisinin en son oyunu Fifa 2011 tanıtım versiyonu piyasaya sürüldü. 2011 oyunlarının arasında en popüleri olmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Fifa 2011 oyununa ilk bakışta yine Pes sürümlerinin gerisinde kaldığını düşünebiliriz. Özellikle Pes 2011 oyununun oldukça iyi olması EA firmasının işini zorlaştırmış. Yine Fifa oyun modlarında ve oyun geliştirmede üstün fakat, oyunun oynanış bölümünde zayıf kalmış.

Oyunseverler ve indirmek isteyenler için oyundan kısaca bahsetmek gerekirse normal klasik Fifa oynanışının yanına ekstra birçok özellik katılmış. Özellikle kaleci olarak oynayabiliyor olmanız en büyük yenilik diyebiliriz. Özellikle futbol oyunları ile yatıp kalkanlar bu oyunu kaçırmasınlar.

Bunun dışında online oyun olarak oynanabilecek bir Fifa oyunu yaratılmış. Gerçekten sınırlar tamamen zorlanmış ve herkesin uzun süredir hayal ettiği online platform çok sağlam temellerle atılmış.

Oyun oynanışına gelince artık paslaşmalarda tuş kombinasyonları arttırılarak daha çok pas seçeneği ve olasılıklar arttırılmış. Aynı şey savunma için de geçerli. Bir oyuncunun kanatta veya ortada olmasına veya çalım atabilme özelliklerine göre ona karşı uygulayabileceğiniz birçok defansif hareketler koyulmuş ki bu bundan önceki Fifa serilerinde üzerinde pek fazla durulmayan ama oldukça önemli bir detaydı. Çalımlar da aynı estetik ve zenginlik yine devam etmekte. Değişik tuş kombinasyonları ile çok çeşitli çalımlar atabilmeniz mümkün.

Oyunda yine en iyi futbol takımları diğerlerinden üstün özelliklerle donatılmış. Bu takımlar özellikle Barcelona ve Real Madrid başta olmak üzere, Manchester United, Arsenal, Inter, Chelsea gibi takımlar olarak sıralayabiliriz. Türk takımlarına baktığımızda ise Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray takımlarının vasatı aşamadıklarını görüyoruz. Her ne kadar yıldız isimler bulunsa da güçlerini tam olarak oyuna yansıtamamışlar.

Uzaktan çekilen şutlar üzerine topa değişik falsoları şut çektiğiniz anda verebilecek olmanız bir diğer yeniliklerden diyebiliriz. Fifa 2011 i Fifa 2010 oyunu ile kıyasladığımızda gerçekten ilk önce kalecilerin işlerinin daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Kaleci ile karşı karşıya veya uzaktan çekilen şutlarda golü yapabilmek için bir sürü seçenekler olacak artık.

Fifa 2011 Aralık 2010 başında oyun marketlerinin raflarındaki yerini alacak. Bu süre zarfında oyunu merak edenler demo versiyonu ile idare edebilirler. Oyunun muhteşemliğine tanıtım sürümünü oynayarak bile varabileceksiniz. En azından Ea Sports yetkilileri böyle düşünüyor ve Fifa 2011 oyununun gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu olduğunu iddia ediyorlar.

En son Eki 22, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • 500 lisanslı takım ve futbolcuları
 • Futbol hissi veren oynanış
 • Çeşitli zorluk modları
Eksileri
 • İstatistiksel analizler yok
 • Grafiklerde bazen karışıklık olabiliyor

Fifa 11 Tanıtım Videosu

Fifa 11 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Fifa 11 YAPILAN YORUMLAR
 • mustafa
  3 sene önce

  oyun guzele benzıyor ama uzun suruyor ındırmesı

 • mert
  3 sene önce

  oyunda serbest şekilde şut cekebiliyozmu maç yapmadan önce acil cevap

 • Huseyn
  4 sene önce

  abi yukleniyor oyun acilinca oyunu oynuyub yorum yazicam

 • aferim
  4 sene önce

  aferimm

 • efee
  4 sene önce

  cok cokkkkkkkkkkkkk guzellllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 • fatihan yavuz şentürkm
  4 sene önce

  iyi oyun

 • efee
  4 sene önce

  bence oyun kötü arkadaşlar