Fifa Manager 08 ikon

Fifa Manager 08

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Fifa Manager 08 oyun incelemesi

Fifa, futbol oyunlarının yanında ayrıca çıkartmış olduğu menajerlik oyunu ile oyun severleri, oyun oynamanın yanı sıra, kaptanlık, teknik direktörlük gibi görevleri de aşılamış oldu.
2008 yılının başlarında çıkan ve Manager serilerinden olan Fifa Manager 08, menajerlik modu ile 3D modunu birleştirerek, futbol fanatiklerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazır.
Çoğu takımın isim ve logo hakkını almayı başaran Manager serisi, oyuna görsel açıdan büyük bir avantaj katmakta. Oyunu incelediğimizde, gözümüze bazı detaylar ve değişiklikler takılıyor.
Antrenman modlarına önem verildiğini, oyuna girdiğimiz zaman anlıyoruz. Ufak bir oynama ile oyuncunun ve takımın performansının etkilenmesi buna bir örnek aslında. Futbolcularınızla konuşmanız dahi, onları psikolojik açıdan etkiliyor. Burada, bu serinin aslında bire bir gerçekliği aldığını ve oyunlarda bunu başarmaya çalıştığını hatta başardığını da söyleyebiliriz.

Transfer bölümü ise diğer serilere göre giderek derinleştirilmiş ve ayrıntı kazanmış. Kulüpler ve oyuncularla sıkı bir pazarlık ettikten sonra ancak kadronuza sokabiliyorsunuz. Gözlemcilik modu ise, sakinliğini koruyor. Fakat bir ayrıntı gözümüze takılıyor ve siz oyun severlerle bunu paylaşmak istiyorum. Oyun içinde ve oyun dışında gözlemcilik, gözlemci göndermediğiniz halde, onları takibe alabiliyorsunuz. Fakat yabacı oyuncuların özelliklerini, gözlemlemek için, mutlaka bir gözlemci göndermeniz gerekiyor. Menajer olarak dış görünüşünüze önem veriyorsanız, ayarlar kısmından menajerinizin görünümünü de ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca özel hayatını saklamak gibi bir düşüncesi olan arkadaşlarıma da tavsiye, oyunda özel hayatınız da oyunun içine dahil oluyor. Gittiğiniz ülkenin dilini öğrenmekte fayda var. Yoksa koltuğunuzu başka birilerine kaptırabilirsiniz. Genel olarak, oynayanlardan aldığım bilgiler neticesinde, koltuklarının başından kalkmadıklarına şahit oldum diyebilirim. Oyun, sizi adeta içine çekiyor ve başından kalkma gibi bir gayrete düşmüyorsunuz.

Oyunun açılış ekranından ve sonraki süreçlerden bahsedecek olursak, bizi bir takvim yaprağı karşılıyor oyunda. Bu ekranın ardından hemen kendinize bir ülke seçiyorsunuz. Seçtiğiniz ülkenin ardından, seçmiş olduğunuz ülkenin liginden bir takımı daha seçerek, menajeri olmak istediğinizi kabul etmenizin ardından, oyun artık başlıyor diyebiliriz. Genel olarak, oyuncuların durumlarına bakmak istediğinizde açılan pencerelerden, kadronuza uygun oyuncuları inceleyebiliyorsunuz. Kadronuzu sağlam oluşturmak ve biraz paraya kıyarak, hangi ülkede menajerlik yapıyor olursanız olun, hangi takımı destekliyor olursanız olun, kupalara doyamayacağınız kesin.

Grafikler açısından incelediğimizde oyun 10 üzerinden en az 9 alabilecek bir kalitede. Detaylar diğer seride olduğu gibi atlatılmamış. Tam anlamıyla oynayanlara keyif vermek ve birebir o menajerlik heyecanını yaşatmak amaçlı tasarlanmış. Oyuncuların hayat hikayelerini dahi bulabileceğiniz bu oyunda, grafiklerle, nerede doğdukları, nerelerde oynadıkları, açık açık oyun severlerle buluşturulmuş. Ayrıca yeni yetenek ve moral sistemi de oyunculara empoze edilmiş. 40.000 aşkın oyuncuya yeni derecelendirme sistemi getirilerek, oyunculuklar arası farklılıklar bir bir ortaya konmuş diyebiliriz. Oyun severler için en önemli olan bir diğer detay ise yaz transferleri. Oyunculardan gelen isteklere de açık olacağınız yaz transferlerinde, sizleri, yepyeni sürprizler bekliyor olacak. Oyun, yapay zeka açısından diğer seriye göre daha bir tam not aldı diyebiliriz. Her türlü tekliflere açık olacağınız bu oyunda, zekice davranarak, pahalı oyuncuları daha ucuza getirebilir ve kulüpler arası rekabetten etkilenmeden transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fifa Manager 08, futbolu seven ve oynamaktan bıkmayan oyun severleri doyurmaya devam edecek gibi. Bir oyuncunun yerinde olmaktan sıkıldıysanız, top koşturmaktan sıkıldıysanız, artık sizin de menajer olma zamanınız gelmiş demek ki. Hemen Fifa Manager 08 oyununa sahip olarak kadronuzu oluşturun ve yeşil sahaların heyecanına ortaklık edin. İyi oyunlar.

En son Nis 10, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Fifa Manager 08 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP/Vista
İşlemci : Intel Pentium 4 veya eşdeğeri
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 3.5 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce3+ /ATI Radeon 8500
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Lisanslı içerik bolluğu
  • Öncekilere göre çok daha derin
  • Oyun müzikleri başarılı
  • Ayarlanabilir zorluk seviyeleri
Eksileri
  • Çok fazla menü var

Fifa Manager 08 Tanıtım Videosu

Fifa Manager 08 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Fifa Manager 08 YAPILAN YORUMLAR