Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum

Filmi Yapılmış Oyunlar

Daha önce oyunu yapılmış filmler konusunda sinema dünyasında meşhur olduktan sonra bu filmlerin şöhretlerinden yararlanıp oyun versiyonu da çıkan oyunlardan bahsetmiştik. Bu seferki konumuzda da önce oyun olarak tüm dünya tarafından tanınmış daha sonrasında oyundan yola çıkarak filmi yapılmış oyunları inceleyeceğiz. İşte karşınızda bunlar arasında en popüler olan 10 tanesi;

10. Silent Hill

Silent Hill filmi

Silent Hill oyunundaki korku atmosferi filme de yansıtılarak başarılı bir korku filmi oluşturulmaya çalışılmış. Sonuç olarak çok tanınan oyuncular filmde yer almadığı için sadece oyunun ünü ile film istenen başarının biraz uzağında kaldı.

9. Mortal Kombat

Mortal Kombat filmi

Mortal Kombat atari, pc ve oyun konsolları için oldukça fazla oyunu çıkartılmış, bilinen en kült dövüş oyunlarındandır. Oyunun sinema filmi de gişe anlamında oldukça başarılı bir film olarak tarihe geçiyor. Ayrıca daha sonradan çok moda hale gelecek oyundan uyarlanan filmlerin en eski ve ilklerindendir.

8. Resident Evil

Resident Evil filmi

Resident Evil filmleri aynı isimli oyunlardan uyarlanmıştır ama oyun hikayesi ve film senaryosu arasında farklılıklar bulunmaktadır. Ama filmlerin ünü oyunu geçti diyebiliriz. Öyle ki Resident Evil filmini sinemada seyredenlerin çoğu bu filmin bir oyundan uyarlandığından haberdar değiller.

7. Tomb Raider

Tomb Raider filmi

Dünyanın tartışmasız en çok tanınan bayan oyun karakteri olan Lara Croft karakterine sinema filmlerinde Angelina Jolie hayat verdi. Film oyun serisi kadar ses getiremedi ve oyunlardaki heyecanı yakalayamadı.

6. Max Payne

Max Payne filmi

Max Payne oyun serisinin güçlü hikayesi, karizmatik karakteri ve karanlık atmosferi zaten bir filmden çıkmış gibiydi. Bunu fark eden film yapımcıları oyunu sinemaya aktardılar ve iyi bir gişe başarısı elde eden bir film ortaya çıktı.

5. Prince of Persia

Prince of Persia filmi

Çok eski ve 2D bir video oyunu iken yıllar sonra 3D geliştirilmiş versiyonu çıkan oyunun potansiyeli sinema sektöründe de iyi bir şekilde kullanıldı. Film de oyun kadar aksiyon yüklü ve eğlenceliydi. Sonuç olarak filmi yapılmış oyunlar arasında en başarılılarından bir tanesi olarak sayabiliriz.

4. Street Fighter

Street Fighter filmi

Dünyanın en çok sevilen dövüş oyunu serisi olan Street Fighter serisinin ününü kullanarak yapılmaya çalışılan 1994 yapımı film sinemaya çıktığı tarihte ses getirse de oyunun karizmasını taşıyacak bir film olamaması ile dikkat çekmiştir. Bu kadar belleklerde yer etmiş Ken, Ryu, Guile, Blanca, Honda, Mr. Bison gibi karakterleri bulunan bir oyunun sinema filmi çok sığ kalmış. Film Street Fighter’ın hikayesinden daha çok Jean Cloude Van Damme’ın dövüş hareketleri için çekilmiş bir film gibi.

3. Double Dragon

Double Dragon filmi

Ülkemizde İkiz Ejder olarak da bilinen oyunun filmi de oldukça eğlenceli bir filmdi. Oyundaki karakterlerin benzerlerinin filmde de yer alması da oldukça güzel ayarlanmıştı. Film ile ilgili tek anlayamadığımız konu ise ikiz olması gereken bu dövüşçü kardeşlerin birbirlerine hiç benzememesi.

2. Angry Birds

Angry Birds filmi

Listedeki oyunlar arasında en çok oynanan oyun olmayabilir ama animasyon filmi ile gişe sayısı anlamında en başarılı filme imza atan bu sinirli kuşların filmi hem küçük hem de büyüklere hitap edecek türden. Son dönem Hollywood animasyon filmleri arasında en başarılı olanlardan birisi olarak da dikkat çekiyor.

1. Super Mario Bros

Süper Mario filmi

Filmi yapılan oyunlar arasında en çok bilinen oyun Mario olmasına rağmen, en büyük fiyasko film de bu olabilir. Her ne kadar hitap ettiği yaş grubu küçük olduğu düşünülerek küçüklere yönelik bir film yapılmış olsa da hem hikaye hem de uyarlama açısından oldukça zengin bir konu hiç de iyi işlenememiş.

2772 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
Zuma Tarzı Oyunlar Zuma Tarzı Oyunlar Zuma oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse bir sırada ilerleyen toplara aynı renkleri yan yana getirip patlatmak için top fırlattığınız ve topların çıkış noktasına..
Oyunu Yapılmış Filmler Oyunu Yapılmış Filmler Oyun sektörü ve sinema sektörü pek çok zaman paralel gitmiştir. Süper kahraman filmleri ve süper kahraman oyunları her dönemde popüler olmuştur. Bazı..
Oynamaktan Bıkmadığımız En İyi 10 Atari Oyunu Oynamaktan Bıkmadığımız En İyi 10 Atari Oyunu Yaşı 25’in üzerindekiler küçüklüklerinde mahallelerinde bulunan atari salonlarını hatırlarlar. O dönemlerde herkesin evinde bilgisayar herkesin cebinde akıllı telefonlar olmadığı için oyun oynamak..
Tüm Zamanların En İyi 10 Off-Road Oyunu Tüm Zamanların En İyi 10 Off-Road Oyunu Off-road yani belli bir yol olmadan arazide yapılan yarışların genel ismidir. Yarışırken yoldan dışarı çıkmayı sevenlerin, ATV, dev teker, pikap, motosiklet ve..


Filmi Yapılmış Oyunlar Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. burak dedi ki:

    ustam friday the 13th the game yaparmısın

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :