Final Fight ikon

Final Fight


Eski atari oyunlarının arasında en çok bilinenlerinden birisi olan ve oyunda bulunan karakterlerden birisinin ismi olan Haggar ismi ile bildiğimiz ilerlemeli platform dövüş oyunu Final Fight’ı bilgisayarınızdan da oynayabilirsiniz. Capcom firmasının en efsanevi atari oyunlarından birisi olan Final Fight oyununda Guy, Cody ve Haggar isimli 3 farklı karakterden birisini seçerek kötü adamların elinde bulunan Haggar’ın kızını kurtarmaya çalışıyorsunuz.

Oyunda karşınıza çıkan düşmanları döverek ekranda ilerleyip yeni mekanlara geçiyorsunuz. Harita üzerinden de bölüme başlarken gördüğünüz bölümün sonunda “Boss” adını verdiğimiz diğer düşmanlara karşı daha güçlü olan ve daha fazla enerjisi bulunan bölüm sonu düşmanları karşınıza çıkıyor. Oyunda normalde 2 hakkınız bulunuyor ama sınırsız jeton ekleyebileceğiniz için kaldığınız yerden devam etme şansına sahipsiniz. Oyunu isterseniz tek kişi isterseniz iki kişi oynayabiliyorsunuz.

Oyunda karşınıza çıkan çöp tenekesi, varil ve sandık gibi cisimlere yumruk veya tekme atıp kırın. İçlerinden enerji, bıçak, kılıç gibi bonuslar çıkabiliyor. Oyunda zıplama, yumruk ve tekme tuşlarına aynı anda bastığınızda karakter özel hareketi olan dönme hareketini yapacak ve etrafındaki tüm düşmanlara vuracaktır. Ama bu hareket sizden de bir miktar enerji götürüyor.

En son Eki 9, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Final Fight Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
İşlemci : 1GHz CPU
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 10 MB
Ekran Kartı : DirectX uyumlu
DirectX : DirectX 7
Artıları
 • İçerik açısından zengin
 • Akıcı oynanış
 • İyi oyun karakterleri
Eksileri
 • Eskimiş grafikler

Final Fight Tanıtım Videosu

Final Fight oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Final Fight YAPILAN YORUMLAR
 • metin
  6 sene önce

  süper oyun

 • Eren
  7 sene önce

  klasik bir atari oyunu