Gameloop ikon

Gameloop


GameLoop, Çin merkezli Tencent firması tarafından geliştirilen ve Windows işletim sistemini kullanan oyuncuların iOS ve Android sistemlerinde yer alan mobil oyunları oynamasını sağlayan bir emülatördür. Bu platform, kullanıcıların PC’lerinde mobil oyun deneyimini yaşamalarına olanak tanır. GameLoop’un öne çıkan özellikleri arasında yüksek performans, geniş oyun kütüphanesi ve kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Ayrıca, Tencent’in AOW Engine ve Tencent Protect anti-hile sistemi gibi özel teknolojilerle donatılmıştır, bu da kullanıcılara daha güvenli ve optimize edilmiş bir oyun deneyimi sunar.

Gameloop programı bilgisayardan mobil oyunları oynamanıza izin veren bir emülatördür. Özellikle PUBG ve Brawl Stars gibi mobilde en popüler olan online oyunları sevenler ve mobilin kontrol kısıtlamalarından kurtulmak isteyenler bu tarz popüler emülatörler kullanarak oyunu klavye ve mouse ile oynamanın avantajını yaşıyorlar.

İlk olarak Tencent Gaming Buddy olarak yayınlanıp daha sonra geliştirilip ismi Gameloop olan program PUBG haricindeki tüm android oyunların da bilgisayardan emülatör ile oynanmasına olanak tanıyor. Üstelik APK dosyaları bilgisayarınıza indirip sürükleyip bırakmak kadar kolay kuruluma izin vermesi ise en büyük artılarından.

Gameloop size arkadaş listesi oluşturma ve sohbet etme özelliği de tanıyor. Klavye ve mouse için istediğiniz tuşları atayarak bunları kaydedebilirsiniz. Emülatörün hızlı olması ve diğer emülatörlerde sıkça görülen kasma probleminin pek yaşanmaması öne çıkarıyor. Android oyunları bilgisayardan oynamak için şu anda en etkili yollardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

En son Şub 8, 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Gameloop Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64bit version gerekiyor)
İşlemci : Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz veya AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
Ram : 3 GB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870
DirectX : DirectX 11
Artıları
  • Mobil oyunları oynayabilme
  • Kolay oyun kurulumu
  • Çok fazla ayar
  • Donma yaşanmıyor
Eksileri
  • Bazı hacklere karşı çözüm üretemeyebiliyor
Gameloop YAPILAN YORUMLAR