Gates of Troy ikon

Gates of Troy

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

Matrix Games tarafından geliştirilen Gates of Troy strateji türünde bir oyun.

Ödüllü Spartan oyununun devamı niteliğinde olan Gates of Troy, Truva Savaşlarını kapsayan epik dönüşlü bir strateji oyunu. Oyunda oyuncuya, Achilles ve Hector gibi son derece güçlü ve iyi kahramanları kontrol altına almaya, Truva kapılarına saldırmaya ve Truva atı inşa etmeye olanak tanınıyor. Oyuncular ayrıca Leonidas gibi bir karakteri kontrol altına Thermopylae adındaki savaş alanında Spartalı savaşçılar ile birlikte muhteşem savaşlar yapabilirler. Spartan’a ihtiyaç duyulmayan oyunda Spartan da kurulduğu taktirde Troy üzerinden tüm Spartan bölümlerini oynamak da mümkün hale geliyor.

Yunan mitolojik dünyasını ele alan Gates of Troy’da haritaları hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu şekilde oynayabiliyorsunuz. Bu durum oyuncuya esneklik sağlamış ve oyunu istediği şekilde oynamasına olanak tanınmış. Oyunda bulunan adalar arasında gemi ile seyahat yapmak ve deniz savaşları yapmak mümkün oluyor. Şehir de inşa edebildiğimiz oyunda şehir duvarlarını tüm saldırılardan korumak ve düşmana saldırıya geçeceğimiz zaman bize kolaylık sağlayacak şekilde yapmak gerekiyor. Binlerce kişinin yer aldığı devasa savaşlar yapabildiğimiz oyunda içinde şehir bulunan bir strateji oyununda olması gereken ticaret anlaşmaları, casusluk, haraç kesme gibi çeşitli aktiviteler de bulunuyor. 100’den fazla farklı ülke ile oynayabilmemiz ve oynarken kaynak yönetimi, teknoloji, inşa gibi çeşitli stratejilere dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca ortalama grafiklere sahip olan oyunda sesler de ortalama seviyesinde denebilir.

İlgi çekici mitolojik konusu, destansı yapıları ve güçlü strateji arka planı ile Gates of Troy özellikle strateji türü seven oyunseverler için iyi bir alternatif olarak duruyor.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Müthiş stratejik oynanış
  • Becerikli yapay zekaya sahip rakipler
  • İyi dengelenmiş ekonomi
Eksileri
  • Takviye birlikler üzerinde kontrolünüz yok
  • 2D bakış açısı başarısız

Gates of Troy Tanıtım Videosu

Gates of Troy oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Gates of Troy YAPILAN YORUMLAR