Gates of Troy

Gates of Troy

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu125 MB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 20th, 2015
Hemen indir (125 MB)
1396 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Matrix Games tarafından geliştirilen Gates of Troy strateji türünde bir oyun.

Ödüllü Spartan oyununun devamı niteliğinde olan Gates of Troy, Trojan Savaşlarını kapsayan epik dönüşlü bir strateji oyunu. Oyunda oyuncuya, Achilles ve Hector gibi son derece güçlü ve iyi kahramanları kontrol altına almaya, trojan kapılarına saldırmaya ve trojan atı inşa etmeye olanak tanınıyor. Oyuncular ayrıca Leonidas gibi bir karakteri kontrol altına Thermopylae adındaki ölçeklenebilir yerde Spartalı savaşçılar ile birlikte muhteşem şavaşlar yapabilirler. Spartan’a ihtiyaç duyulmayan oyunda Spartan da kurulduğu taktirde Troy üzerinden tüm Spartan bölümlerini oynamak da mümkün hale geliyor.

Yunan mitolojik dünyasını ele alan Gates of Troy’da haritaları hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu şekilde oynayabiliyorsunuz. Bu durum oyuncuya esneklik sağlamış ve oyunu istediği şekilde oynamasına olanak tanınmış. Oyunda bulunan adalar arasında gemi ile seyahat yapmak ve deniz savaşları yapmak mümkün oluyor. Şehir de inşa edebildiğimiz oyunda şehir duvarlarını tüm saldırılardan korumak ve düşmana saldırıya geçeceğimiz zaman bize kolaylık sağlayacak şekilde yapmak gerekiyor. Binlerce kişinin yer aldığı devasa savaşlar yapabildiğimiz oyunda içinde şehir bulunan bi strateji oyununda olması gereken ticaret anlaşmaları, casusluk, haraç kesme gibi çeşitli aktiviteler de bulunuyor. 100’den fazla farklı ülke ile oynayabilmemiz ve oynarken kaynak yönetimi, teknoloji, inşa gibi çeşitli stratejilere dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca ortalama grafiklere sahip olan oyunda sesler de ortalama seviyesinde denebilir.

İlgi çekici mitolojik konusu, destansı yapıları ve güçlü strateji arka planı ile Gates of Troy özellikle strateji türü seven oyunseverler için iyi bir alternatif olarak duruyor.

Artıları
  • Müthiş stratejik oynanış
  • Becerikli yapay zekaya sahip rakipler
  • İyi dengelenmiş ekonomi
Eksileri
  • Takviye birlikler üzerinde kontrolünüz yok
  • 2D bakış açısı başarısız
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :