Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum

Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar

İyi oyuncular için zor oyun neredeyse yok denecek kadar azdır. Mario’da gözü kapalı bölüm geçenler, Counter’da headshot rekoru kıranlar, Pes’te her oynadığı rakibe 5 sallayanlar gibi usta oyuncuları bile çileden çıkaracak zorlukta oyunlar da var. Bu oyunlara meydan okumak için sabırsızlıkla beklediğinizi hissediyoruz ve lafı çok uzatmadan listeyi sıralamaya başlıyoruz.

7. Contra

Contra

Contra oyunu zor muydu ya? Biz ataride hep bitirirdik” sesleri gelir gibi oldu. Arkadaşlar ataride tek tuşa basıp yeni hakla öldüğünüz yerden yeniden başlayarak oyun bitirmiş olabilirsiniz buna sözümüz yok ama oyunun size verdiği 3 hakla oyun bitirmek açısından bakıldığında dünyanın en zor oyunlarından birisi olabilir.

6. ArmA 2

Arma 2

2009 yılında çıkarılan aşırı gerçekçi askerlik simülasyonu ArmA 2 doğu Avrupa’da kurgusal ülke Chernaus’da geçiyor. Oyunun yapımcısının Çek Cumhuriyeti’nde olması Chernaus isminin hangi ülkeden yola çıkarak bulunduğunu anlamak zor değil. Oyuna gelince diğer askerlik oyunlarındaki gibi vurulup vurulup iyileşmece bu oyunda bulunmuyor. ArmA 2 oyununda vurulmak eşittir ölmek. Zaten oyunun amacı da askerler için gerçek hayattaki savaşların simülasyonunu yapmak.

5. Nier: Automata


2017 yapımı Nier: Automata oyununu kolay modda oynarken bu mu dünyanın en zor oyunu diyeceksiniz. Oyun neredeyse otomatik pilotta kendi kendini oynuyor gibi gelecek. Ama oyunu esas manada oynamak isteyenler oyunu “Very Hard” moduna alsınlar ve nasıl bir canavarın onları beklediğini görsünler. Şu kadarını söyleyelim en ufak noktaya çarptığınızda ruhunuza el fatiha okunuyor.

4. Dark Souls


Oyunlarda genellikle en zor bölümler boss bölümleridir. Genellikle bölümün sonunda çıkan bu karakterler Türkçe’de bölüm sonu canavarı olarak adlandırılıyor. Oyunlarda zor bosslar görmüşsünüzdür ama Dark Souls oynayana kadar gördüğünüz bossları bir gözden geçirin.

3. Battletoads


Ne varsa eski oyunlarda var! Adamlar bu grafiklerle yaratıcılığın dibine vurup çeşitlilik konusunda sınırları aşmışlar. Oldukça uzun bir oyun yapmakla kalmayıp aynı zamanda sizi hırs küpüne çevirecek zorlukta bir oyun ortaya çıkarmışlar. Neyseki sonsuz canla oynayabileceğiniz oyunda oyun bitirmek için can sıkıntısı yaşamayacaksınız. Ama üstteki videoda tek canla bu uzun oyunu nasıl bitirildiğini izleyebilirsiniz.

2. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl


S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl oyununda Rusya’nın radyasyonla kaplı bölgelerinde limitli silahlar ve limitli imkanlarla türlü zorluklara karşı kendinizi test etme şansı yakalıyorsunuz. Özellikle mutasyona uğramış insanlar ve hayvanlara karşı vereceğiniz mücadele oyunun bu kadar zor olmasını sağlıyor.

1. Super Mario Bros: The Lost Levels


1993 yılında çıkartılan Super Mario Bros: The Lost Levels oyunu Mario’nun en zor oyunu olarak görülüyor. Çok çeşitli bölümler ve çok zorlu bölümlerle ezberlenmesi en zor Mario oyunlarından. Oyunun videosunu izlediğinizde size kolaylıkla geçiliyormuş gibi gelebilir ama oyunu indirip bir bölüm oynadığınızda ne demek istediğimizi daha rahat anlayacaksınız.

Bonus : Cat Mario


Özellikle oynayanları sinir etmek için oluşturulmuş abesliklerle dolu tam bir sinir harbi olan Cat Mario’yu liste dışı tuttuk çünkü oyun zaten bitirilememe üzerine tasarlanmış.

Kas 20, 2017 tarihinde Uğur YURT tarafından yazılmıştır.

4285 kez okundu

Bu oyunu indirenler bunları da indirdi

Wolfteam ikon Wolfteam Wolfteam oyunu Aeria Games firması tarafından üretilmiş, online bir FPS oyunudur. FPS yani First Person Shooting, manası da elinizde silahla karşınızdakilere ateş..
League of Legends ikon League of Legends League of Legends, 2009 tarihinde Riot Games tarafından yayınlanan ve çıktığı ilk günden bu yana tüm dünyada en çok oynanan online oyunlar..
En Korkunç Oyunlar En Korkunç Oyunlar Korku oyunları, geçmişten günümüze kadar oyuncuların oynamaktan en çok hoşlandığı türlerden birisidir. Kimisi ışıkları kapatıp gece kulaklıklarla yüksek sesle oynamaktan hoşlanır, kimisi..
Age of Empires Tarzı Oyunlar Age of Empires Tarzı Oyunlar Age of Empires oyunu gerçek zamanlı strateji türünde oyunların atası sayılabilir. Oyunun çarpıcı ve diğer oyunlara hiç benzemeyen ama bir yandan da..
Türkiye’de Geçen Oyunlar Türkiye’de Geçen Oyunlar Biz Türkler’e ait bir durum mudur bilmem ama yabancı dizilerde ve filmlerde Türkiye’den bahsedilince Türkiye’den bir yer gösterilince, senaryonun bir kısmı Türkiye’de..
En İyi 15 Açık Dünya Oyunu En İyi 15 Açık Dünya Oyunu Oyun dünyasında çığır açan bir tür olarak karşımıza çıkan açık dünya oyunları, oyunlarda özgür olmayı seven oyunculara hitap ediyor. Peki geçmişten günümüze..


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :