Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar

Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar

Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar

İyi oyuncular için zor oyun neredeyse yok denecek kadar azdır. Mario’da gözü kapalı bölüm geçenler, Counter’da headshot rekoru kıranlar, Pes’te her oynadığı rakibe 5 sallayanlar gibi usta oyuncuları bile çileden çıkaracak zorlukta oyunlar da var. Bu oyunlara meydan okumak için sabırsızlıkla beklediğinizi hissediyoruz ve lafı çok uzatmadan listeyi sıralamaya başlıyoruz.

7. Contra

Contra

“Contra oyunu zor muydu ya? Biz ataride hep bitirirdik” sesleri gelir gibi oldu. Arkadaşlar ataride tek tuşa basıp yeni hakla öldüğünüz yerden yeniden başlayarak oyun bitirmiş olabilirsiniz buna sözümüz yok ama oyunun size verdiği 3 hakla oyun bitirmek açısından bakıldığında dünyanın en zor oyunlarından birisi olabilir.

6. ArmA 2

Arma 2

2009 yılında çıkarılan aşırı gerçekçi askerlik simülasyonu ArmA 2 doğu Avrupa’da kurgusal ülke Chernaus’da geçiyor. Oyunun yapımcısının Çek Cumhuriyeti’nde olması Chernaus isminin hangi ülkeden yola çıkarak bulunduğunu anlamak zor değil. Oyuna gelince diğer askerlik oyunlarındaki gibi vurulup vurulup iyileşmece bu oyunda bulunmuyor. ArmA 2 oyununda vurulmak eşittir ölmek. Zaten oyunun amacı da askerler için gerçek hayattaki savaşların simülasyonunu yapmak.

5. Nier: Automata


2017 yapımı Nier: Automata oyununu kolay modda oynarken bu mu dünyanın en zor oyunu diyeceksiniz. Oyun neredeyse otomatik pilotta kendi kendini oynuyor gibi gelecek. Ama oyunu esas manada oynamak isteyenler oyunu “Very Hard” moduna alsınlar ve nasıl bir canavarın onları beklediğini görsünler. Şu kadarını söyleyelim en ufak noktaya çarptığınızda ruhunuza el fatiha okunuyor.

4. Dark Souls


Oyunlarda genellikle en zor bölümler boss bölümleridir. Genellikle bölümün sonunda çıkan bu karakterler Türkçe’de bölüm sonu canavarı olarak adlandırılıyor. Oyunlarda zor bosslar görmüşsünüzdür ama Dark Souls oynayana kadar gördüğünüz bossları bir gözden geçirin.

3. Battletoads


Ne varsa eski oyunlarda var! Adamlar bu grafiklerle yaratıcılığın dibine vurup çeşitlilik konusunda sınırları aşmışlar. Oldukça uzun bir oyun yapmakla kalmayıp aynı zamanda sizi hırs küpüne çevirecek zorlukta bir oyun ortaya çıkarmışlar. Neyseki sonsuz canla oynayabileceğiniz oyunda oyun bitirmek için can sıkıntısı yaşamayacaksınız. Ama üstteki videoda tek canla bu uzun oyunu nasıl bitirildiğini izleyebilirsiniz.

2. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl


S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl oyununda Rusya’nın radyasyonla kaplı bölgelerinde limitli silahlar ve limitli imkanlarla türlü zorluklara karşı kendinizi test etme şansı yakalıyorsunuz. Özellikle mutasyona uğramış insanlar ve hayvanlara karşı vereceğiniz mücadele oyunun bu kadar zor olmasını sağlıyor.

1. Super Mario Bros: The Lost Levels


1993 yılında çıkartılan Super Mario Bros: The Lost Levels oyunu Mario’nun en zor oyunu olarak görülüyor. Çok çeşitli bölümler ve çok zorlu bölümlerle ezberlenmesi en zor Mario oyunlarından. Oyunun videosunu izlediğinizde size kolaylıkla geçiliyormuş gibi gelebilir ama oyunu indirip bir bölüm oynadığınızda ne demek istediğimizi daha rahat anlayacaksınız.

Bonus : Cat Mario


Özellikle oynayanları sinir etmek için oluşturulmuş abesliklerle dolu tam bir sinir harbi olan Cat Mario’yu liste dışı tuttuk çünkü oyun zaten bitirilememe üzerine tasarlanmış.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar YAPILAN YORUMLAR