GTA San Andreas inceleme

GTA San Andreas inceleme

GTA San Andreas inceleme

GTA oyunu kısacası Grand Theft Auto oyunu dünyada en çok oynanan oyunlar arasında birincidir. Özellikle Gta 3 ve Gta Vice City oyunlarında olmayan farklı hususiyetleri San Andreas sürümünde bulmanız mümkündür. San Andreas farkı: Gta serilerini fark etmeksizin oynayan şahıslar da burada bir takım farklı özelliklerle karşılaşacaklardır. Örneğin oyunun ana oyuncusu Carl’a burada kendi fikriniz ve kafa yapınıza göre şekil verebilir ve oyuna renk katabilirsiniz. Örneklememiz çok gerekli olursa vücut oluşumu, göze hitap eden kısımları ve bunun gibi zor ayarlarını düzenlemeniz olası olacaktır. Oyunun Play Station versiyonu ile de farklar taşıdığı söyleniyor.

Özgürlüğün sınırlarını zorlayan oyun GTA: San Andreas; “Bir şehirde polis yozlaştığında artık adalet beklemek boşunadır”. Adaletin olmadığı yerde kalmak ise kişinin kendisine ihanetidir. Carl Jonhson da bunun farkına varır ve Los Santos’tan ayrılma vaktinin geldiğini anlar, ta ki savaş ailesine sıçrayana kadar… Bu yazımda, Rockstar Games tarafından tüm oyun severlere yeni tatlar yaşatmayı ve oyunculara son derece detaylı bir evren sunmayı başaran Grand Theft Auto serisinden, San Andreas oyunundan bahsedeceğim. Çete savaşları, yozlaşmış adalet sistemi ve kaosun hüküm sürdüğü Los Santos şehri, San Andreas eyaletinin bir parçasıdır. Kahramanımız Carl, şehri 5 yıl önce terk etmiştir. Ancak pislik etrafına bulaşarak yaşamını sürdürebilir. Carl’ın ailesi de bu durumdan payını alır ve bir çete hesaplaşması sırasında Carl annesini kaybeder. Bunun üzerine şehre dönen Carl Johnson, kendisini çete savaşlarının ortasında bir tür güç oyununda bulacaktır.

GTA San Andreas çeteler

Kardeşi Sweet, kendi çetesini kursa da son derece zayıf kalmaları sebebiyle bu savaşın çetin geçeceğini baştan kabul etmek gerek. Carl şehre döner ve karşılaştığı ilk şey polisler tarafından soyulmak olur. Bu sayede, artık şehrin tamamen battığını ve kurtarılmasının mümkün olmadığını anlayan kahramanımız, daha ilk anlarında yaşamak için öldürmek gerektiğine ve şehre inmiş vahşete tanık oluyor. Oyunun hikâyesi bu şekilde başlıyor ve GTA serisindeki tüm oyunlarda olduğu gibi görev alıp tamamlamak şeklinde devam ediyor. Elbette senaryoya devam edip etmemek oyuncunun elinde, zaten bu da GTA oyunlarının farkıdır. Bir nevi GTA stili… Peki, nedir bu GTA stili? Buna kısaca özgürlük diye cevap verebiliriz. Önümüze serilen koskocaman harita, San Andreas eyaletinde bulunan üç şehir ve içerisindeki onlarca farklı bölümde dilediğimiz gibi at koşturabilmek, bu özgürlük anlayışının tanımlamaya yeter sanırım. Bilindiği gibi San Andreas öncesi GTA oyunu Vice Citydi, Vice Citydeki haritanın oldukça büyük olduğunu oynayanlar hatırlayacaktır. İşte San Andreasta bu harita belki de ikiye hatta üçe katlanmış durumda. Rockstar games, San Andreas oyununda, Vice City’deki grafik motorunu kullanmaya devam ediyor. Elbette grafik olarak geliştirmeler ve texture kalitesi üzerine yapılmış çalışmalar mevcut. Örneğin, gölgelendirmeler ve ışık değişimleri üzerine oldukça gerçekçi düzenlemeler yapılmış.

Özellikle oyunun pc sürümünde, anti aliasing özelliği sayesinde son derece gelişmiş grafikleri oyunculara sunmayı başarabilmişler. San Andreas evreni, detaylar üzerine yapılandırılmış bir dünya. Bir oyunu başarılı kılan en önemli şey; oyuncu ile kahramanın bütünleşmesini sağlamaktır. İşte San Andreas’ın belki de en önemli özelliği oyuncuya yaşattığı bu duygu yoğunluğudur. Bunu nasıl mı başarıyorlar? Devam edelim. San Andreas’ta, Vice City’den farklı olarak kahramanımıza katılmış ekstra özellikler var. Bunların başında; saygınlık, seksapel, kas gücü, dayanıklılık gibi hem fiziksel hem de mental özelliklerin belirli bir sistematik içerisinde işleniyor olması geliyor. Örneğin yapılan başarılı görevler, saygınlık düzeyini üst sıralara çekerken, bu sayede çete elemanlarının ve diğer çetelerin Carl’a bakış açıları değişiyor. Ya da yapılacak antrenmanlar -yüzme, spor salonunda çalışma, yürüyüş, koşu, bisiklet binme gibi birçok farklı antrenman türü mevcut – kas ve dayanıklılık barlarının dolmasını sağlıyor. Aynı şekilde acıkma veya tıraş olma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması gibi detaylar, oyuncuyu tam manasıyla oyunun içine çekmeyi başaran inceliklerden sadece birkaçı. Oyuna katılmış bir diğer güzellik, silahları ve araçları kullandıkça beceri düzeylerinin artması. Bir silahı ne kadar çok kullanırsanız o kadar ustalaşabiliyorsunuz. Tıpkı gerçek dünyadaki gibi; emek vermek ve alışkanlıklara dikkat etmek, oyunda başarılı olmanızda anahtar görevi üstleniyor. GTA San Andreas’ın yenilikleri anlatmakla bitmez, özellikle açık dünya oyunlarından hoşlanan oyuncular için keşfedilecek koskocaman bir evren var. Kullanılacak araçlar, alınacak silahlar, yapılacak antrenmanlar, üstesinden gelinecek görevler, sağlıklı beslenerek forma girmek gibi aklınıza gelebilecek her tür alanda oyuncuyu şaşırtmayı başaran bu oyunu, muhakkak denemelisiniz.

GTA San Andreas boks

Gta San Andreas ile ticarete atılım: oyunun ehemmiyetli özelliklerinden bir tanesi de bizlere ticaret yapabilme olanağınız oluyor. Elinizdeki para oranında atılımlar yapabilir kendi vaziyetinizi düzeltebilirsiniz. Böyle bir durumda sizin oyunda sahip olduğunuz gücü etkileyecek etkenlerdir. İndireceğiniz oyun nerede geçmekte? Bu sorunun cevabını merak edenlere hitaben Los Santos, San Fierro, Las Venturas diyoruz. Sizi en çok memnun edecek ve gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz alternatif ise elbette dünyanın ehemmiyetli şehirlerinden biri bulunan Los Santos olacaktır. öteki şehirleri de açabilmek için oyundaki görevleri geçmeniz icap ediyor. Vazife geçtikçe aslında hikayenin sizi nereye götüreceği belli oluyor. Oyunun sahasına bakacak olursa 36 km2 büyüklüğü olan bir alanla oyuncunun karşısına çıkıyor. Bu da Vice City oyununun neredeyse tam 4 katı daha büyük demek.

GTA San Andreas şehri

Arabalar hakkında : oyunda toplamda 200 adet vasıta bulunmakta. Ama sonradan yapılan modifiyelerle otomobil hileleri de girerek bu sayıyı arttırmanız olası. Oyundaki 200 vasıtanın 86 tanesi Gta 3’te bulunan arabalar aslında. Buna bakacak olursak oyun, arabalar hususunda devrim yaşamış sayılabilir. Oyunda bisiklet, biçerdöver, sokak temizleme aracı, hoverkraft gibi oyuna renk katması için vasıta tipleri de bulunmakta. Oyunda artık jet ve helikopter gibi vasıtaları kullanabileceğimizi söylememize artık ihtiyaç yok, ama ekleme olarak paraşütle atlama oyuna eklenen en göze çarpan aksiyonlardan biri olmuş. Arabadayken radyo dinleyebiliyorsunuz ve radyo kanallarını değiştirebiliyorsunuz. Gta San Andreas oyunu ile alakalı veriyi Rockstar Games San Andreas resmi web sitesinden alabilir ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

GTA San Andreas arabalar

Gta San Andreas ile oyun tadını almak için en alt seviyedeki sistem ihtiyaçları nelerdir?

Piii 1.0 ghz işlemci 256 mb ram olmalı 64 mb video kart 3.6 gb boş alan Windows 98/2000/xp işletim sistemi Gta san andreas ile oyun tadını almak için orta seviyedeki sistem ihtiyaçları nelerdir? P iv 1.4 ghz işlemci 384 mb ram 16 x speed dvd room 128 mb ekran kartı Windows 98/2000/xp işletim sistemi.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

GTA San Andreas inceleme YAPILAN YORUMLAR
 • rozmet
  2 sene önce

  cok guzel

 • mustafa
  2 sene önce

  cok ama cok guzel oyun

 • ömer
  2 sene önce

  ben o na cooook seviyor

 • elcan
  2 sene önce

  maragli oyundur

 • elcan
  2 sene önce

  cox gozel oyundur

 • BILIM!
  3 sene önce

  en iyi dostum gta tabi bu sitede ;D

 • havalı kuvvet
  3 sene önce

  iyi

 • kenan koç
  4 sene önce

  oyun çok güzel

 • berat
  4 sene önce

  bu as

 • kadir
  5 sene önce

  Bu oyunu çok seviyorum sadece bilgisayarda oynuyom enazyndan indir olsaydı telefondan oynardım

 • suharbbek dj
  5 sene önce

  in zor oyun ekeni shol oyun hic gormadim

 • Admin
  5 sene önce

  Bu oyunun incelemesi olduğu için indirme tuşunu bulamaman normal.

 • ilkin
  5 sene önce

  eladi amma nilj

 • Neffel
  5 sene önce

  la gardaş şu oyunun kendisini çıkartında oynayak yav

 • yusuf
  5 sene önce

  admin bu oyunmu resimmmi incelemi

  • Admin
   5 sene önce

   İnceleme yazısı.