Hex: Shards of Fate ikon

Hex: Shards of Fate

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 7 / 3,50
Loading...

HEX: Shards of Fate, Cryptozoic Entertainment tarafından üretilen bir çevrimiçi çok oyunculu bir kart oyunu. Kart oyunu demişken öyle batak, king gibi değil büyülü kartlar ile oynanan fantastik bir oyun. Ayrıca oyun Windows, MacOS X ve IOS platformlarında oynanabiliyor. Oyunun 2 buçuk milyon dolara yakın bir hasılata ulaştığını da hesaba eklersek oldukça tutulan bir oyun olduğunu daha rahat görebiliriz. HEX oynamaya başlarken dört ana ırk arasından bir tanesini seçerek oyuna başlıyoruz. Her ırk için özel olarak hazırlanmış 60 kartlık bir deste var. İlk oyunlar tutorial yani eğitim şeklinde geçiyor olacak. Maça başlarken pis yedili oynar gibi 7 adet kart ile başlıyoruz.

Her kartın kendine has bir karakteri ve her karakterin kendine has bir gücü var. Amacımız güçlü ve etkili kartları sürerek karşıdaki rakiplerimiz canlarını sıfıra indirmeye çalışmak. HEX’de bazı özel kartlar var daha doğrusu güçlü yaratık kartları. Bunlardan bir tanesi uçan yaratıkların bulunduğu kartlar. Öyle ki uçan yaratıkları durdurmak oldukça zor ve bu yaratıkları durdurabilecek çok az kart var. Haliyle 60 kartlık bir desteden bu defansı sağlayacak bir kartı çekememiş olabilirsiniz. Yani elinizde uçan yaratıkların olduğu bir kart varsa ve rakipte bunun defansı yoksa çift okeye dönmüş gibi oluyorsunuz. Ayrıca oyunda bir de şöyle bir özellik var; elinizdeki kartları açık arttırma ile satıp, satışta olan başka bir kartı satın alabilirsiniz. Yani ihtiyacınız olan kart elinizde yoksa elinizdeki kartlardan satarak ihtiyaç duyduğunuz kartı satın alabilirsiniz. Bu da zaten pek çok kart oyununda rastlamış olduğumuz bir durum. Ben bu durumu pek hoş karşılamasam da sistem bu şekilde ilerliyor. Bu da bize kasamızdaki paraları doğru kullanmamızı öğretiyor. HEX içerisinde bir de Turnuva özelliği var. Bu oldukça iyi bir seçenek gibi duruyor.

Turnuvalar sekmesi ile turnuvalara katılabiliyoruz. Ayrıca HEX’in dünya çapında 100 bin dolarlık bir turnuva düzenlediğini de duydum ama hiç öylesi bir turnuvaya katılmaya nail olamadığımdan ayrıntısına vakıf değilim. (Bunlar hep sanal para) Bir de sabrınızı sınamanız için Frost Ring Arena diye bir seçenek var. Burada 4 tane boos’un olduğu toplamda 20 kişi ile mücadele ediyorsunuz. Yani karşınıza bir boss çıkma ihtimali yüzde elli; ya çıkar ya çıkmaz. Aslında tüm ihtimaller yüzde ellidir. Neyse bu da başka bir konu elbette. Oyun grafik ve ses efekti açısından ele alındığında da oldukça başarılı duruyor. Atmosferin kasvetli havasını da oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Bir de bu kasvetli havaya uygun kasvetli müzikler oyunu oldukça eğlenceli bir hale getirmiş. Oyunun en beğendiğin yanı nedir? Diye soracak olursanız da bence hiç şüphesiz kart tasarımlarıdır. Kart tasarımları o kadar güzel yapılmış ki gerçekten fevkalade bir seyir zevki sunuyor. Kart oyunlarının diğer oyunlara göre popülaritesi düşüktür ama yine de farklı bir deneyim yaşamak isteyen tüm oyun severler bence HEX’i denemeli. Keyifli oyunlar.

En son Nis 18, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Hex: Shards of Fate Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / / Vista / 7 / 8
İşlemci : Intel core i3-2120 @ 3.30GHz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 2 GB
Ekran Kartı : NVIDIA Geforce 6600 / AMD Radeon X1550
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Açıklayıcı tutorial
  • PvP arena turnuvaları
  • Çok geniş kart kataloğu
Eksileri
  • Dövüş animasyonları eksik
  • Bazı animasyonlarda bug var

Hex: Shards of Fate Tanıtım Videosu

Hex: Shards of Fate oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Hex: Shards of Fate YAPILAN YORUMLAR