Hidden Expedition: Amazon ikon

Hidden Expedition: Amazon

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 9 / 3,00
Loading...

Hidden Expedition: Amazon oyunu Big Fish Games tarafından yayınlanan gizli obje bulma tabanlı macera oyunudur. Oyun Hidden Expedition serisinin 3. oyunu olarak oyuncularla buluşuyor.

Oyunun adından da anlaşılacağı gibi Amazon ormanlarına yapılan bir keşif gezisi sırasında kaybolan bir profesörü arayan kurtarma ekibinin maceralarını konu almaktadır. Elinizde ipucu olarak sadece eski bir harita vardır ve bu harita efsanevi Beetle Tapınağını göstermektedir. Kayıp profesörü bulma yolunda bu haritadan faydalanarak çeşitli şehirleri gezecek, mağaraları arayacak ve tapınaklardan geçeceksiniz. Tabi bunları yaparken Amazon’un yağmur ormanlarında bir sürü bulmaca ve gizli obje bulma bölümünü de geçmeniz gerekecek. Bu esnada çağlar öncesinde yaşamış gizemli bir uygarlığın varlığına da tanıklık edeceksiniz. Oyunda yer yer küçük ve orta ölçekli bulmacalar yer alsa da daha çok ağırlıklı olarak gizli objeleri bulmak üzerine yoğunlaşmış bir oyun.

Oyunun Özellikleri

  • Amazon gizemlerini ortaya çıkarma
  • Çok fazla sahne, bulmaca ve macera
  • Karışık olarak dokunmuş mini oyunlar

Oyunu grafik ve sesler anlamında değerlendirecek olursak bu türün oyunlarına oranla hiç de fena olmadıklarını söyleyebiliriz. Gizli obje oyunlarında genellikle 2D ve parlak grafikler görmeye alışığız zaten. Hidden Expedition: Amazon oyununda da bu klasik değişmemiş, bazı noktalarda objeleri bulmak grafiklerden kaynaklı biraz zorlaşabiliyor sadece. Oyunun müzikleri ise Amazon’un gizemli havasına başarılı bir şekilde eşlik etmiş. Özellikle çözdüğünüz bazı bulmacalara özel çalan oyun müzikleri arasında çok iyi oturmuş olanlar mevcut.

En son Eki 5, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Eğlenceli oynanış
  • Çok sayıda mini oyun
  • Başarılı oyun müzikleri
Eksileri
  • Sadece tek bir oyun modu var
  • Hikayeye uyumsuz objeler çoğunlukta

Hidden Expedition: Amazon Tanıtım Videosu

Hidden Expedition: Amazon oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Hidden Expedition: Amazon YAPILAN YORUMLAR