Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Hitman: Blood Money

Hitman: Blood Money

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu759 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
EklenmeAralık 11th, 2015 by
Hemen indir (759 MB)
9224 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(8 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...Loading...

Hitman, FPS’deki kel adam.

Aşağı yukarı herkes Hitman hakkında bir fikre sahiptir. Oyununun değilse bile en azından filminin ismini duymuştur. Hatta benim gibi boş işlere kafa yoranlar Hitman’ın kafasının arkasındaki barkodun marketten çıkarken ötüp ötmediğini bile düşünmüştürler. Ama ürün sisteme kayıtlı olmadığından ötmüyordur diye de düşünülebilir.

IO Interactive’nin elinden çıkan oyun kiralık katil Hitman’ı işliyor. Taktik/Aksiyon tarzındaki bu oyun oldukça beğenilmişti ve dördüncü sürümü olan Hitman: Blood Money ile yeniden karşımıza çıkıyor.

İlk oyuna akıl hastanesinde gözlerimizi açarak başlamıştık. Hafızamızda kayıtlı ontolojik varsayımlar olmadığı için (hiçbir şey hatırlayamadığımız için)iyiyi ve kötüyü seçemiyorduk. Bu sebeple herkes bizi kullanabiliyordu. İşte bu da oyunların görünmeyen yüzü; felsefe. Aslında altında bir fikir ve felsefenin yattığı oyunlar kaliteli oyunlardır genellemesini yapabiliriz. Bu genellemenin en güzel örneklerinden biri de Hitman. Velhasıl daha sonra iyi ve kötü kavramı hafızamızda yer ediyor düşmanların saldırısı nedeni ile ülke ülke geziyorduk. Dördüncü oyuna ise lunaparkta başlıyoruz. Genellikle ilk bölümler alıştırma bölümleri olduğu için bu bölümde sadece oyun hakkında fikir edinmiş oluyoruz. Oynanış ve kontrollerde bir değişiklik olmadığı gibi değişiklikler grafik ve hikâye düzeyinde olmuş. Grafikler almış başını yürümüş desek yeridir. Peki, oyunda neler değişmiş ve neler yenilenmiş çok daha yakından bakalım;

Öncelikle bir görevi tamamlamak için tek bir yol izlemek zorunda değiliz. Birden fazla seçeneğimiz var. İşimize gelen şekilde suikastımızı düzenleyip görevi başarı ile bitirebiliyoruz. Her şey tamamen bizim inisiyatifimizde. Tabi, her yol doğruya ulaştıracak diye bir şey yok. İyi hesap etmek gerekiyor. Eskilerin deyimi ile kırk ölçüp bir biçtikten sonra taktiğimizi belirlersek görevimizi daha hızlı ve rahat bir şekilde tamamlayabiliriz. Sonuçta dünyanın en yetenekli suikastçısıyız. Dilersek her yolu tek tek de deneyebiliriz, eğer yeteri kadar vaktimiz var ise.

Çok yetenekli bir ajan olduğumuzu söylemiştik. Hemen hemen her türlü silahı kullanıp her kılığa girerek görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Etkisiz hale getirdiğimiz adamların kıyafetlerini giyebileceğimiz gibi yere bozuk para atarak avellerin dikkatini başka yöne çekerek arkalarından sessizce yaklaşıp işlerini bitirmek de seçeneklerimiz arasında ki bu benim en sevdiğim yöntem.

Bir Hitman klasiği olan kaliteli silahlar da kalitesini korumaya devam ediyor. Silahların oldukça gerçekçi olduğunu söyleyebiliyoruz, adamlar öyle fantastik takılmamışlar. Bu da oyunun gerçekçiliğini arttırmış. Oyunda kazandığımız paralar ile kendimize yeni silahlar alabiliyoruz. Bir suikastçı parayı başka nereye harcayacaktı ki? Haliyle silaha harcıyoruz.

Bir de yolda size gelip her “Follow Me” diyen cici kızı karizmanıza hayran sanmayın. Umulmadık andan tabancayı çıkarıp size saldırabiliyor. Bu tür şeylere dikkat etmek gerekiyor. Sonuçta oyun içinde bile kız peşinde koşan bir millet olduğumuzdan yine aynı sebeple ölmemiz an meselesi olabiliyor. Bizzat ben kaledeki bir lady ile evlenmek için 3 gün Mount&Blade oynamış adamım. Biliyoruz yani bu işleri.

Hitman, kendini bozmadan ilerleyen sayılı oyunlardan bir tanesi. Seri halinde ilerleyen oyunlar genelde arada bir fire verirler ama (Tomb Raider’in başına gelenleri anlatmıştık) bu oyun için geçerli değil. Adamlar her seferinde oyunun kalitesine kalite katarak ilerliyorlar.

Hitman’ın grafik kalitesinden bahsetmemiz gerekirse; karakter tasarımlarından mekân tasarımlarına, animasyonlardan kaplamalara kadar her şey çok iyi. Yani Hitman bu konuda zirveye oynuyor. Ha keza ses ve ses efektleri de aynı başarıyı yakalamış durumda. Taktik/Aksiyon severler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Tüm oyun severlere tavsiye ediyoruz.

Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Büyük ve karışık görünümlü görevler
  • Oldukça gerçekçi ve çok çeşitlilikte silah
  • Bir misyonu yapmanın tek bir yolu yok
Eksileri
  • Karakterler bazen dövüş sırasında çok saçma hareket edebiliyor

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
9224 kez indirildi


Hitman: Blood Money Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. halitumit ozkul dedi ki:

    windows 10 oluyormu

  2. hamza dedi ki:

    AMAÇ NE OYUNDA

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :