IGI 2: Covert Strike ikon

IGI 2: Covert Strike


IGI 2: Covert Strike oyunu Innerloop Studios tarafından geliştirilen ve Codemasters tarafından yayımcılığı üstlenilen aksiyon nişancı oyunudur. Oyun gizlilik tarzında ilerleyeceğiniz bir FPS. Gizlilik oyunlarında genellikle TPS oyunlara rastlasak da IGI 2 FPS türünde de gayet başarılı gizlilik oyunları yapılabileceğini göstermiş.

Oyunla ilgili en çarpıcı özelliklerden birisi, Çin ordusunun itibarını zedelediği gerekçesi ile oyunun Çin’de yasaklanması. Oyunun başlangıcında Çinli General Wu Xing oyunda bir numaralı kötü karakter olarak gösteriliyor. Wu Xing’in Rusya’nın hazırladığı bir prototipi silahlı bir soygun sonunda çaldığı gösteriliyor. Çaldığı bu prototiple dünyayı tehlikeye atacak çok kuvvetli bir kitlesel imha silahı hazırlamak isteyen Wu Xing’i durdurmak için özel operasyonlar gerçekleştirmek de sizin göreviniz.

Oyunda sizin yöneteceğiniz baş kahraman David Jones, Britanya SAS ( Special Air Service ) için çalışan bir ajandır. Oyundaki maceralar David Jones’un Karpat Dağları’na Rus Mafyasının çaldırdığı EMP cihazının bulunması için görevlendirilmesi ile başlar. Oyundaki hikaye eşliğinde ilerleyen görevlerde Romanya, Libya ve Mısır gibi ülkelerde de görevler oynayacaksınız.

Oyundaki atmosfer ve grafikler çıktığı seneye ( 2003 ) göre iyi sayılabilir fakat günümüz oyunları ile karşılaştırmak oldukça güç. Oyundaki sesler de çok çalışılarak hazırlanmış gibi durmadığı için bizden geçer not alamıyor.

En son Kas 9, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

IGI 2: Covert Strike Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP
İşlemci : Pentium III veya Athlon 700MHz
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 1.9 GB
Ekran Kartı : 32 MB
DirectX : DirectX 8.1
Artıları
  • Devasa görev yapıları
  • Silah çeşitliliği yeterli
  • Ses oyunculuğu başarılı
Eksileri
  • Günü geçmiş grafikler
  • Oyun hikayesi Tom Clancy serisinin oyunlarına benziyor

IGI 2: Covert Strike Tanıtım Videosu

IGI 2: Covert Strike oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

IGI 2: Covert Strike YAPILAN YORUMLAR