Street Fighter 2 ikon

Street Fighter 2 İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 82 / 3,90
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Sokak Kavgası (Street Fighter 2)

Aslında bu konuya sadece Street Fighter işte yazsam herkes anlar ama ben biraz daha kapsamlı anlatmak istiyorum. Eski bir oyun olmasına rağmen ismini bilmeyenin olmadığı bir oyun Street Fighter 2. Evet Ken, Ryu, Chun Li, Blanka dediğimizde herkesin aklına hemen oyunun adı gelir. Oyunu oynaması bir yana ismini duyunca “Hadi bir el de Street Fighter atalım” “Fazla jeton var mı kanka?” gibi sözleri aklımıza getiren, efsaneleşmiş demeyeceğim zaten efsane olan bir oyun. Minik minik ellerimizle hareket kasarken bir anda joystick’in neresine dokunduğumuzu bilmeden çıkan aduket bir yana elektrikle yuvarlanmak bir yana oynayanlara hala eski zevkleri tattıran bir oyun o. Çünkü o Street Fighter.

Eski de olsa incelemesini yapalım.

Aslında Street Fighter 2’nin, Street Fighter serisinin ilk oyunundan pek bir farkı yok. Grafik deseniz zaten grafik namına bir şey yok. Bir önceki sürümünde olduğu gibi 8 bit olan oyunun bu sürümünde arka planlar değişmiş ve müzikler olabildiğince canlı tutulmaya çalışılmış.

Genel olarak bakıldığında Street Fighter 2, hem türün müdavimlerine hitap ediyor, hem de Street Fighter hayranlarına şahane bir nostalji keyfi yaşatıyor. Dövüş oyunlarıyla hiç ilginiz yoksa bile, türe şekil veren yapımlardan Street Fighter 2’yi oynamanızda yarar var. Yine flash olarak pc ve Mac bilgisayarlarda oynanabilen Street Fighter 2’yi herkese tavsiye ederim.

Oyunda oynayabileceğiniz karakterler: Ryu, Ken, Honda, Chun-Li, Guile, Blanca, Dhalsim, Zangief, Vega, Balrog, Sagat ve Mr. Bison.

Artıları
  • Türünün en çok sevilen oyunu
  • Muhteşem karakterler
  • Muhteşem iki kişilik rekabet ortamı
  • Araba ve sandık parçalama gibi bonus bölümler
Eksileri
  • Daha fazla oyun modu olabilirdi