Need For Speed Most Wanted ikon

Need For Speed Most Wanted İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 135 / 0,51
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Need For Speed Most Wanted 2005 yılında EA Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan araba yarışı oyunudur. Popüler video yarış oyunu serisi NFS’in 9. oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve devam oyunu olan Need For Speed Carbon ile birlikte 2 parçadan oluşuyor. 2018 yılında dahi seride bir çok yeni oyun çıkmasına rağmen hala serinin en çok satan oyunu olma özelliğini taşır.

Cadde ve sokak yarışları temalı Most Wanted oyununda Fiat Punto, Cadillac CTS gibi sıradan binek araçlarından tutun da, Lamborghini, Lotus Elise ve Porsche gibi spor ve lüks arabalara kadar 125’ten fazla araç çeşidi bulunuyor. Oyundaki araçların performans, gövde ve görsel parçaları gerçek hayattaki gerçek satıcılarından oyun içinde satın alınabiliyor. Oyunda NFS oyunlarından alışık olduğunuz şekilde zamana karşı veya diğer yarış araçlarına karşı yarışıyorsunuz. Need For Speed 3: Hot Pursuit ve Need For Speed: Hot Pursuit 2 oyunlarındaki gibi polis arabaları ile kovalamaca Need For Speed Most Wanted oyununda da yer alıyor. Polisler aracınızı durdurup sizi tutuklamak için çeşitli taktikler geliştiriyor, değişik güçte ve hızda arabalarla, barikatlar, engellerle, dikenli tellerle ve hatta polis helikopterleri ile karşınıza çıkıyor. Kovalamacanın ateşi arttıkça daha hızlı ve daha güçlü SUV araçları ve federal üniteler de peşinize düşebilir. Oyunun sürüş kısımları ise Burnout serisindeki gibi hızlı ve yoğun bir şekilde şiddetli hale getirilmiş.

Oyunun konusuna kısaca değinecek olursak BMW M3 GTR aracımızla oyunun geçtiği Rockport City şehrine geliyoruz ve burada şehri ve yarışları tanımak için Mia Townsend karakteri bize yardımcı oluyor. Burada karşılaştığımız sokak yarışçısı Clarence “Razor” Callahan ile yaptığımız yarışta aracımızı kaybediyoruz. Bundan sonra amacımız tamamen Razor’u alt etmek oluyor. Ama Razor’un Rockport Polis Departmanı tarafından kara liste ( Blacklist ) adında 15 en çok aranan yasa dışı sokak yarışçıları listesinin tepesinde yer aldığını öğreniyoruz. Razor’a ulaşabilmek için kara listedeki tüm yarış mafyaları ile karşılaşarak onları yenmelisiniz. Fakat bu noktalarda her an karşınıza polisler çıkabilir. Onları atlatmak için sıra dışı sürüş yeteneklerinizi sergilemek zorundasınız. Aksi halde ‘’busted olabilir’’ yani yakalanırsınız. Kıdemli polis memuru Çavuş Nathan Cross sizi ve kara listeyi ele geçirmek için Rockport City polis departmanının tüm imkanlarını kullanıyor. Tecrübe ve popülerlik kazandıkça yeni araçların kilidini açabilirsiniz.

Oyunda katılabileceğiniz yarış tipleri belli bir turdan oluşan pist yarışları ( Circuit Race ), çeşitli yerlere yerleştirilmiş radar kameralarından en fazla hızla geçmeye çalıştığınız hız tuzağı yarışları ( Speed Trap ), bir noktadan bir noktaya yarıştığınız yarışlar ( Sprint Race ), her turda sonda kalan aracın elendiği yarışlar ( Lap Knockout ), drag yarışları ve gişeleri geçtikçe süre kazandığınız gişe yarışları ( Tollbooth Race ) olarak karşımıza çıkıyor. Yarışlardan önce aracınızı modifiye edebilirsiniz ve bazı parçalar ile aracınızı geliştirebilirsiniz. Yarış sırasında da nitro kullanarak hızlanabilirsiniz. Özellikle polislerden kaçarken nitro hayat kurtarıyor. Nitro tankınız nitro kullandıktan belirli bir süre sonra dolarak kendi kendini yenilemeye başlıyor.

Need For Speed Most Wanted’da Kariyer Modu, Hızlı Yarış ve Challenge Series isimli meydan okuma modları bulunuyor. Hızlı yarış modunda aracınızı seçip hemen yarışa başlayabilirsiniz. Bu modda kullanabileceğiniz araçlar kariyer modunda kilidini açtığınız araçlar arasından seçiliyor. Kariyer modunda kara listedeki rakiplerinizi yenerek onların araçlarını almaya çalışıyorsunuz. Kara listedeki bir rakibi yendiğinizde bonus fonksiyonlar, araç parçaları veya para kazanabiliyorsunuz. Bu modda ilerledikçe daha fazla aracın ve araç parçasının kilidini açıyorsunuz. Challenge Series modunda 69 adet bitirdikçe zorlaşan meydan okuma sizleri bekliyor. Bu meydan okumalardaki yapmanız gereken görevler gişe yarışları, pist yarışları ve belli bir sayıda polisi peşinize takma gibi değişik görevler olabiliyor.

Oyunda Need For Speed Carbon oyununda da kullanılan yenilenmiş oyun motoru kullanılıyor. 2005 yılındaki rakip oyunlara oranla büyüleyici gelse de günümüz oyunları ile kıyaslamak yanlış olur. Sadece gece yarışları bulunan Need For Speed Underground oyununun aksine NFS Most Wanted ise sadece gündüz yarışlarını içeriyor. GTA oyunlarından alıştığımız serbest sürüş kısmen de olsa kariyer modunda bulunuyor.

Oyunu tek kişilik oynayabileceğiniz gibi 4 kişiye kadar multiplayer olarak da oynayabiliyorsunuz. Oyun 2005 yılında çıktığı için grafiklerinin biraz modası geçmiş gelebilir. Ama oyunun ara videoları ve oyunun hikaye kısmını oluşturan seslendirmeler çok yüksek kaliteli. Oyun çok fazla beğeni aldığı için 2012 yılında yani tam 7 yıl sonra ikinci versiyonu ile tekrar karşımıza çıkmıştır.

Need For Speed Most Wanted Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP
İşlemci : Pentium 4 veya Athlon XP @ 1.4 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 3 GB
Ekran Kartı : 32 MB, NVIDIA GeForce2 MX+ / ATI Radeon 7500+ / Intel 915+
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Zevkli sürüş dinamikleri
  • Online modlar eğlenceli
  • Araç sesleri başarılı
  • Araç çeşitliliği yeterli
Eksileri
  • Bazı grafik sorunları mevcut
  • Çok tekrar eden oyun müzikleri