Spiderman 1 ikon

Spiderman 1 İndiriliyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 265 / 4,73
Loading...
Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

Spider-Man, Marvel çizgiroman serisinin en bilindik (2010’dan önce – şimdi yerini Iron Man alıyor yavaş yavaş) karakteri ve hala en sevilen süper kahramanı olmasını avantajlarını sonuna kadar kullanıyor. Şehirdeki binalar arasında ağlarını atarak dolaşan bir Spider-Man olmayı tüm çocuklar hayal etmiştir. Bu denli sevilen bir karakterin oyunu yapıldığında da beklenti büyük olmak zorunda haliyle.

2000 Yılında Activision tarafından, Tony Hawk’s Pro Skater’ın altyapısını kullanarak başlattığı oyun daha sonra Neversoft tarafından geliştirilen oyun motoruna aktarılarak, bir çok konsolda kendine yer bulmuştur.

Oyundaki karakterlerimiz, çizgi romanda sıkça yer alan Dr. Otto Octavious, Venom, Carnage, Scorpion ve Rhino’ya göndermeler yapıyor.

Piyasaya çıktığı tarihlerde, sitelerde ortalama üstü puanlarla oyuncu karşısına çıkan oyunda merak edilen konu, hikayesi ve tabii ki oynanışıydı. Herkes binalar arasında gezinme durumunu nasıl kotaracaklarını merak ediyordu. Spider-Man bilindik bir aksiyon / platform oyunu olarak göze çarpıyor. Peter Parker’ın örümcek adam olduktan sonraki hayatına göz attığımız oyunda, 6 büyük suç nedeniyle New York Polis Departmanı tarafından aranıyordur.

Çok hareketli bir bölüm başlangıcı ile birlikte, Lizardman karakterinin saldırısını savuşturmaya çalıştığımız bir hengamenin içinde buluruz kendimizi. Ayrıca sevgili Spider-Man’imizin biricik aşkı Mary Jane’i bulmak gibi bir misyonumuz da vardır. Activision aslında bu oyunu bekleyen oyuncuları fazlasıyla sevindirdi. Çünkü Marvel karakterleriyle dolu oyun. En güzel yanını da açıklamış olduk. Jonah Jameson, Black Cat, Daredevil, Captan America ve Punisher gibi karakterler ile karşılaşma imkanı buluyoruz. Doctor Octopus ve Venom’la karşılaştığımız kısımlar ise heyecan verici. Üstelik sürpriz bir boss bile var.

Grafiklere bakacak olursak, hiç de göze batmayan bir grafik yapısı belirlenmiş, oynanış anlamında bir kay kay oyununun hızlı akış mekaniği ele alındığı için ortalıklarda gezinirken çok zor anlar yaşamıyoruz ya da gözümüze kötü gözükmüyor. Karakter tasarımlarını çok beğendik. Herkes olması gerektiği gibi gözükmekte. Gölgelendirme ve dokularda da herhangi bir sıkıntı bulamadık açıkçası. Garip gözüken bir tek Mary Jane’imiz. Daha uğraşılabilirdi üzerinde. Üçgen biçimdeki (piksel gözüken) vücut hatları nedeniyle pek de ilgi çekici gözükmüyor.

Oyunu eleştirebileceğimiz en büyük kısıt oynanabilirliği sanırım. Gökdelenlerin etrafında dolaşmak inanılmaz keyifli ve akıcı olsa da kontrol etmek zor. Uçuşumuz bittikten sonra dövüş mekaniklerine geçmek için ara sahnelerin girmesi ve yer yer akışın kesilmesi biraz can sıkıcı olabiliyor. Ancak bu güne kadar karakterlerin bu kadar bol olduğu bir Marvel oyunu görmediğimiz için keyfimizi bozmamıza gerek kalmıyor. Oyuna alışmak için uzun bir antrenman geçiriyorsunuz. Zorluk moduna giriş yapabilmeniz için oyunu bir süre oynamanızı öneririz. Eğlence olarak tam not verdiğimiz Spider-Man’de karakterlerin çeşitliliği, eğlenceli göndermeleri ile hoşça vakit geçireceksiniz. Activision’un temel aldığı mekaniklerin çok doğru olduğunu bize kanıtlayan akışkan oyunu çeşitli kontrol sorunlarıyla canınızı sıkmasın.

Sonuç olarak yapımcı firma bu kadar beklentili bir oyunun altından kısmen de olsa başarıyla kalkabilmiş. Muhtemelen daha sonraki oyunlarda bu durumları geliştireceklerdir.

Spiderman 1 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista
İşlemci : Intel Core 2 Duo 2.13GHz veya Athlon X2 4600+
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 8 GB
Ekran Kartı : 512 MB, NVIDIA GeForce 7900GTX / ATI Radeon X1900XT
DirectX : 9.0c
Artıları
  • Sevilen süper kahraman
  • Çizgi filmden karakterler
  • Zorlu bosslar
Eksileri
  • Grafiklerin biraz günü geçmiş