Kabus 22

Kabus 22

LisansDeneme Sürümü 0TL
DilTürkçe
Dosya Boyutu426 MB
İşletim SistemiWindows XP/ 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 11th, 2015
Hemen indir (426 MB)
4966 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(9 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...Loading...

Bir Türk firması olan “Son Işık” tarafından geliştirilen Kabus 22, 3 boyutlu bir video oyundur. Üçüncü kişi bakış açısıyla oynanan ve aksiyon macera türünde olan oyunun, oyunseverler için oldukça etkili bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir oyunun ülkemizde ve ülkemiz imkanları ile geliştirilmiş olması da oynamak için önemli bir etken olarak karşımıza çıkmakta.

Gerilim macera türündeki bir oyun için gayet yeterli grafiklere sahip olan Kabus 22, aynı zamanda fantastik bir öyküye sahip. Amaçlarını hayata geçirebilmek için, genelde din üzerine kurgulanmış inançları ve vaatleri ile bir çok insanı yanına çeken bir lider ile bu lidere karşı olanlar arasında bir savaş başlar. Yıl 2002’ye geldiğinde Dünya -oyuna da adını verdiği gibi- 22 farklı bölgeye ayrılır. Her bir bölge kendini korumak ve yaşantısını devam ettirebilmek adına bir lider belirler. Ayrılan bu bölgelerden 22.sinin başkenti İstanbul’dur ve “Demir” adında bir lideri bulunmaktadır. Oyunumuz Kabus 22, İstanbul’da geçmektedir ve oyunda yönetebileceğimiz karakterlerden biri de Demir’dir. Oyunda çok güçlü yaratıklara ve insan – yaratık karışımı bazı canlılara karşı mücadele edilmektedir. Oyunda Demir dışında kontrol edebileceğimiz Ebru ve İnzar isimli iki ayrı karakter daha bulunmakta. Ebru, Demir’in komutasında bulunan bir direniş askeridir. İnzar ise büyü yapma özelliği ile düşmanlara büyü yapabilen, doğa üstü güçlere sahip bir karakter. Bunun yanında oyunda Bauda, Artal, Arzen, Barf gibi çok çeşitli yaratıklar da bulunmakta.

Kabus 22, sahip olduğu grafikleri, etkileyici karakter tasarımları ile görsel olarak oyunseverlere güzel zamanlar yaşatacaktır. Son derece kusursuz hazırlanmış kamera açıları ve az sayıda tuş kombinasyonu ile çok fazla oyun oynamayan ve oyunlara aşina olmayan kişilerin bile oynayabileceği basitlik ve kullanışlıkta tasarlanan oyun, sahneler arası son derece mantıklı kamera geçişleri ile kullanıcıya güzel bir deneyim sunuyor.

Kabus 22’nin tanıtımlarına katkıda bulunabilmek amacıyla K22: Yıkım Günü adı verilen FPS tarzında ücretsiz bir mini oyun da bulunmaktadır.
Gerek sürükleyici öyküsü, gerekse de bir oyunda olması gereken grafikler gibi tüm özelliklerinin yanında Kabus 22, tamamen Türk yapımı bir oyun olduğundan tüm oyunseverlerin oynaması gereken bir oyun özelliği taşımaktadır.

Kabus 22 Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/ 7 / 8
İşlemci : 1 GHz Pentium III / Athlon veya 1.2 GHz Celeron
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : 64 MB DirectX 9 Uyumlu ve HW T&L destekli AGP Grafik Kartı
DirectX : 9
Etiketler: , ,


Kabus 22 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. enes dedi ki:

    kabul edin no problem

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :