Kelimelik APK ikon

Kelimelik APK


Türkiye’nin en çok oynanan kelime oyunu ünvanını elinde bulunduran oyun olan Kelimelik hem çekişmeli hem de kelime dağarcığını geliştirici bir oyun.

Oyun scrabble tarzı bir oynanışa sahip ama tamamen Türkçe kelimelerden oluşuyor. Oyunda isterseniz bilgisayara karşı, isterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de rasgele bir rakip oyuncuyla oynayabiliyorsunuz. Oyun içi sohbet imkanı da bulunduğu için karşınızdaki oyuncu ile etkileşime geçebilirsiniz.

Oyunun sunduğu bekleme süreleri sayesinde birden fazla oyunu aynı anda oynama şansını tanıyor. Oyunda tam 20 oyunu aynı anda takip edebilir ve oynayabilirsiniz. Hamle sürelerini dilerseniz 3 güne kadar dilerseniz daha kısa ayarlayabiliyorsunuz.

Oyunda açılışta size verilen harflerle oyun alanındaki kelimeleri birleştirerek anlamlı kelimeler üretip puanlar kazanmaya çalışıyorsunuz. Kimi kareler yıldızlı ve x3 olabiliyor, harflerinizi bu karelere getirdiğinizde puanınız buna göre artış sağlıyor. Oyunun sonunda da en çok puanı toplayan kazanıyor.

Kelimelik oyununda kullanacağınız her harfin farklı bir puanı var. A, E, K gibi kolay kelime kurabileceğiniz harfler daha az puan, Ü, Ğ, gibi zor kelime kurulacak harfler ise daha çok puan kazandırıyor.

Oyunda şampiyonluk ligleri şeklinde turnuvalar da düzenleniyor. Bunlara katılarak diğer oyuncularla oyun tablolarında yukarı çıkmak için kapışabilirsiniz.

En son Ara 30, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Kelimelik APK Tanıtım Videosu

Kelimelik APK oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Kelimelik APK YAPILAN YORUMLAR