Khan Wars ikon

Khan Wars


Tarihin Akışını Değiştirmek İçin İmparatorluğunuzu Kurun

Khan Wars, XS Software tarafından yayınlanan rekabetçi online strateji oyunudur. Oyunda içine çeken bir orta çağ ortamı ve yoğun savaş düzeyi dikkat çekiyor. Bu türü sevenler için hitap edebilecek her şey oyunda yer alıyor: Yapılar inşa etme, diğer oyuncularla ticaret etme, askerler çıkarma, fetih yapma amacı ile savaşma. Oyunu download etmek için vakti olmayanlar veya farklı farklı cihazlardan indirmeden oynamak isteyenlere uygun olan browser tabanlı bir oyun.

Khan Wars oyununda kaleler stratejik önem taşıyor. Kalenizi kuracağınız yer de hem ticaretinizi direk etkileyeceği hem de düşmanlara karşı korunmalı bir yer olması gerektiği için mutlaka iyi düşünülerek seçilmeli.

Oyunda kalelerinizin yanı sıra inşa edebileceğiniz 28 farklı yapı bulunuyor. Ayrıca bu yapıların her birini farklı şekillerde yükselterek daha güçlü ve daha etkili hale getirebiliyorsunuz. Bu binalardan piyadeler, okçular, süvariler, kuşatma makineleri ve ırklara ait farklı özel savaş üniteleri gibi değişik birimler çıkarabiliyorsunuz. Yapının kalitesi ne kadar yüksekse, yani ne kadar geliştirilmişse oradan çıkacak olan birimlerin gücü de o oranda artmış oluyor.

Oyuna başlarken 12 farklı milliyetten birini seçebiliyorsunuz. Bu uluslar arasındaki denge iyi kurulmuş. Her birinin farklı artı ve farklı eksileri mevcut. Oyunda savaştığınız bölümlerde taktik yapmaya izin veren savaş sistemine hayran olabilirsiniz. Browser tabanlı oyunlar arasında görmeye pek alışık olmadığımız ordu dizilimi, casusluk yapma ve değişik savaş stratejileri geliştirmeyi Khan Wars oyununda görebilirsiniz.

En son Ara 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Khan Wars Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8
İşlemci : 1.2 Ghz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı :
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
  • Stratejik diziliş ve savaş sistemi
  • Detaylı yapı ve birim çeşitleri
Eksileri
  • Yavaş tempolu oynanış

Khan Wars Tanıtım Videosu

Khan Wars oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Khan Wars YAPILAN YORUMLAR