King of Avalon PC ikon

King of Avalon PC

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Mobilde oynadığınız en popüler online oyunlardan birisi olan King of Avalon’u artık Bluestacks Emülatör yardımı ile bilgisayarlarınızda da oynayabileceksiniz. Üstelik son sürüm Android ve klavye ve mouse kullanabilme avantajları ile rakiplerinizin önüne geçeceksiniz.

King of Avalon oyununu henüz oynamayan oyuncular için kısaca bahsetmek gerekirse, Orta Çağ’da geçen bir mobil strateji oyunu. MMO şeklinde oynanan oyunda bir yandan şehrinizi ve ordunuzu geliştirip yönetirken bir yandan da ejderhanızı büyütüp yetiştiriyorsunuz. Evet yanlış duymadınız ejderhanızı. King of Avalon’u benzer strateji oyunlarından ayıran unsur da bu zaten. Ejderhanız ne kadar güçlü olursa size o kadar büyük savaşları kazandırıyor.

Oyunda bu tip oyunlarda alışık olduğunuz bina inşa etme, bu binaları geliştirme, bu binalardan çeşitli birlikler çıkarma gibi temel strateji oyunu unsurları bulunuyor. Yine bu tip oyunlarda görmeye alıştığınız ittifak kurma olayı King of Avalon’da da yer alıyor. Diğer oyuncularla sohbet özelliğine de yer verilen oyunda ittifaklarınız daha çok anlam kazanıyor. Oyunun temel gidişatı Kral Arthur hikayesinden esinlenilerek hazırlanmış.

Oyunu PC üzerinden oynamak için takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

1. “Hemen indir” butonuna basarak indirme sayfasına yönleneceksiniz, karşınıza çıkan sayfadan “King of Avalon indirin ve PC’de oynayın” butonuna tıklayıp dosyayı indireceğiniz sayfaya geçin.

2. Açılan sayfada “King of Avalon indir” butonuna tıklayın ve inmesini bekleyin. Bir kaç dakika sonra “Bluestacks installer” isimli bir dosyanın inmiş olması gerekiyor.

3. Kullanacağınız emülatör olan Bluestacks installer kurulumu için indirdiğiniz dosyaya çift tıklayın ve kuruluma geçin.

4. Kurulumun sonuna geldiğinizde bilgisayarınıza bir program kuracak ve bu program sanki sizin Android telefonunuzmuş gibi bir ekran açacak. Bu ekranda Gmail adresiniz ile oturum açarak tıpkı bir Android telefon kullanıyormuş gibi düşünebilirsiniz.

5. Karşınıza King of Avalon yükleme ekranı gelecek, yükle dediğinizde emülatörün içine oyun kurulmuş olacak.

6. Oyuna girişte tuş kombinasyonlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

En son Mar 1, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Akıcı oynanış
  • PC performansı
  • Klavye ve mouse kullanabilme
Eksileri
  • Tekrar eden oynanış

King of Avalon PC Tanıtım Videosu

King of Avalon PC oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

King of Avalon PC YAPILAN YORUMLAR