Klondike ikon

Klondike

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Klondike eğlenceli grafiklere sahip tamamen ücretsiz oynanabilen küçük boyutlu bir zaman yönetimi oyunu. Oyun size çeşitli görevler veriyor ve siz de belli bir zaman aralığında kimi zaman hız kimi zaman da zekanızı kullanarak görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda Terra isimli esrarengiz bir diyardaki gizemli keşiflere tanıklık edeceksiniz. 1000 sene öncesinden bırakılmış işaretler büyük hazineleri işaret ediyor ve siz de bu hazinelerin peşindeki bir avcısınız.

Oyunun başlangıcında oyunun konusu hakkında gelen mektuplar ve notları görüyorsunuz ve oyunun hikayesini anlıyorsunuz. İlk olarak babanızdan gelen son mektup ekranda beliriyor. Mektupta “Seferimizi doğuya doğru daha iç bölgelere yönlendirdik, uslu dur ve anneni üzme” şeklinde yazılı olan babanızın satırlarını okuyorsunuz. Ardından ekranda kendi günlüğümüzden notlar görüyoruz. Buradaki notlarda kışın geldiğini ama babamızın gelmediğini, ardından baharın geldiğini ama hala babamızın dönmediğini ve ardından da büyüdüğümüzü düşünüp babamızın peşinden gittiğimizi görüyoruz.

Babamızın izinden başladığımız oyunda ilk durağımız Blue Peaks Valley oluyor. Burası babanızın son mektubunda bahsettiği yer ve bizim için macera da buradan başlıyor. Daha sonra ekrana menüler ve oyun alanı geliyor. Burada karşınıza çıkan karakterlerin üzerine tıklayarak onlarla etkileşime geçebilir ve ipuçları toplayabilirsiniz. İlk göreviniz ise karşınıza çıkan bir bölge yerlisi olan eskimonun size babanızın bıraktığı bir şey olduğunu ve bunun büyük bir kayanın altında olduğunu söylemesi ile başlıyor. Babanız size oldukça fazla şey bırakmış ve bunların hepsi çok işinize yarayacak. Bundan sonra oyunun size yaptığı yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Bilgisayarı yormayan, kotayı çok doldurmayacak bir oyun indirme niyetinde olanlara sadece 5.4 MB boyutu ile Klondike oyununu öneriyoruz. Oynanışı sizi çok daha uzun süreler oyalayacak ve oynamaktan mutlu olacaksınız.

En son Nis 8, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Klondike Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7
İşlemci : 1 Ghz
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı :
Ekran Kartı :
DirectX : DirectX 9.0
Artıları
  • İyi bir oyun hikayesi
  • Görev çeşitliliği
  • Eğlenceli grafikler
Eksileri
  • Görevler çok fazla aynı şeyleri tekrarlamayı gerektirebiliyor

Klondike Tanıtım Videosu

Klondike oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Klondike YAPILAN YORUMLAR