Kohan II Kings of War ikon

Kohan II Kings of War

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

TimeGate Studios tarafından geliştirilen ve gerçek zamanlı strateji türünde bir oyun olan Kohan II Kings of War, serinin iki boyutlu olan oyunu Kohan ve bu oyunun ek paketi Kohan: Ahriman’s Gift’in aksine tamamen üç boyutlu grafikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Oyun, Khaldun adında bir dünyada geçmekte. Çeşitli ölümlü ırkların yaşadığı Khaldun’da Kohan gibi ölümsüz varlıklar da yaşamakta. Kohan ve Ceyah arasında geçen savaşı konu alan oyunda, yaşadıkları büyük savaştan sonra yıkılan Kohanlar, ülkelerini tekrardan inşa etmek için çalışmaktadırlar. İşte oyunumuz, bu sırada başlayan olaylar ile başlamaktadır.

Döneminde çıkan birçok gerçek zamanlı oyundan ayrılan konusu ve kalitesine rağmen istediği başarıyı ve satış rakamlarını yakalayamayan ilk Kohan oyununda eksiğin grafik özelliklerinden kaynaklandığını düşünen TimeGate Studios, bu sefer ilk oyunda kullandığı iki boyutlu oyun motorunu üç boyutlu olarak yeniden tasarlayarak Kohan II oyununu geliştirmişler. Eklenen efektler ile oyunun grafiksel olarak geliştiğini ve bir miktar Warcraft 3’ü andırdığını söylemek mümkün. Fakat oyun kendine özgü oynanış şekliyle taklit bir oyun olmadığını hemen ortaya koyuyor.

İlk Kohan oyununu oynayanların bildiği gibi oyunda çeşitli sınıflardan ve ünitelerden oluşan bölükler bulunmakta. Bölüklerin başına atadığınız bir Kohan ya da ölümlü vasıtasıyla bölüğe ne yapması gerektiğini söyleyebiliyorsunuz. Bu sayede çeşitli bölükler kurarak aynı anda bunlara farklı iş yaptırmanız ve sizin de başka bir işle uğraşmanız mümkün oluyor. Her işi sizin yapmamanız iyi bir strateji izleyerek oyunda iyi noktalara varmanıza olanak sağlıyor. Tabi ki bölüğünüz savaştığı esnada bölüğe müdahale edebiliyor, isterseniz daha fazla saldırıya geçmelerini ya da savaşı kaybedeceklerini anladığınızda bölüğü kaybetmemek için bölüğünüzü geri çekebiliyorsunuz.

Kohan’ın benzer oyunlara göre en önemli farklarından biri de kaynak toplayıp ünite inşa edip ardından da saldırı yapmak mantığından fazlasına sahip olması. Biriktirilebilen tek kaynağınız altın olduğundan dolayı ünitelerinizin ihtiyacı olan odun, demir, taş gibi maddeleri altınla alabiliyor ya da bu kaynaklarınız fazla ise satarak altın kazanabiliyorsunuz. Bu sebeple ordunuzun kısa ve uzun vadeli ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyip kaynaklarınızı ona göre ayarlamak durumundasınız.

Kohan II Kings of War oyunu sahip olduğu başarılı yapay zeka ile verdiğiniz işleri yapabilen ünitelerin yanı sıra başarılı grafikleri ile ön plana çıkıyor. Ayrıca her bir ünite için ayrı ayrı yapılmış başarılı seslendirmeler sizi oyuna daha çok bağlıyor ve savaşın içine çekiyor. Kohan’ın ilk oyununu oynamış oyunseverler için zaman zaman ilk oyuna da gönderme yapan sahne ve karakterlere sahip olan oyun, daha önce bu oyunu hiç oynamamış oyunseverler için de başarılı ve kaliteli bir gerçek zamanlı strateji oyunu deneyimi sunuyor.

En son Ara 19, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Kohan II Kings of War Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp / 7 / 8
İşlemci : Pentium IV 1.5 GHz / Athlon MP
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 700 MB
Ekran Kartı : GeForce 3 / Ati Radeon 8500
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Muhteşem oyun müzikleri
  • Harika oyun hikayesi
  • Başarılı görseller
  • Somut oynanış
Eksileri
  • Multiplayer sorunları

Kohan II Kings of War Tanıtım Videosu

Kohan II Kings of War oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Kohan II Kings of War YAPILAN YORUMLAR