LEGO Batman 2 DC Super Heroes ikon

LEGO Batman 2 DC Super Heroes

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 189 / 4,40
Loading...

Seni Legolarına ayıracağım Bat Wayne…

Legolar aracılığıyla ortaya birçok yaratıcı karakter ve nesne çıkardığımız günler geride kalmış olabilir. Ancak kimse bizi Legolardan ayıramaz, zaten böyle bir düşüncesi olan da yok. Travellers Tales, uzun yıllardır efsane film ya da çizgi roman uyarlamaları çatısı altında, lego oyunları tasarlıyor. Şimdiye değin, Star Wars’tan tutun Karayip Korsanlarına kadar birçok farklı dünyayı lego şeklinde, oyuncularla buluşturdular. Bu yazıda TT gamesin ikinci Batman oyunu olan, DC Super Heroes’a değineceğim. 2008 yılındaki ilk oyundan 4 yıl sonra, Lego Batman 2 oyuncuların beğenisine sunuldu. Gotham hiç bu kadar plastik olmamıştı. Şehrin kasveti yerini komediye bıraksa da Batman’in hala karizmatik olduğunu söylemeliyim. Özellikle tam bir süper kahraman edasıyla yürümesi sayesinde beni tekrar kendine hayran bıraktı. Lego Batman 2’de 50 adet kahraman var. Bir nevi dünya süper kahraman karması ile anti kahraman karmasının kapışması şeklinde gerçekleşen bu oyunun, konusuna değinelim şimdi. Lex Luthor, uzun yıllarca Superman ile uğraşmış, adeta canını dişine takmış ancak sürekli yenilmekten kendini alamamış bir kötü karakter.

Artık bu savaşta bana yer yok diyerek, Gotham şehrine taşınmış ve burada birçok hayır yaparak, öbür dünyası için yatırım çalışmalarına ağırlık vermiş durumdadır. Bu gelişme sonrası Gotham Halkı, Lex Luthor’un o kadar da kötü bir adam olmadığına anlamış olacak ki Yılın Adamı seçimlerinde, Gotham Kardeşlik ve Barış Partisinin adayı olmuş ve finale kadar çıkmayı başarmıştır. Hayatında ilk kez bir şeyler kazanmak üzere olduğunu anlayan Luthor, oldukça heyecanlı bir şekilde geceye gelir. Ancak, Yılın Adamını açıklamak için sahneye çıkan çekici kadın, Lex’in beklentisine karşılık vermemiş ve zaferin Bruce Wayne gittiğini açıklamıştır. Tekrar kaybetmenin verdiği ağırlığı üzerinde hisseden Lex Luthor, adeta çökmüş durumdayken yanından geçen Bruce Wayne bir de “Üzülme ahbap, seneye de sen kazanırsın” tarzında sataşma örneği sergileyince, artık Lex’in gözü döner ve öfkeyle söylenir. “Seni Legolarına ayıracağım, Bruce Man, pardon Bat Wayne…” Gotham şehrini Joker’siz anmak olmaz. Çünkü Gotham’da tek bir yılın adamı varsa o da Jokerdir. Ödülünü alması için ödülün ona verilmesine gerek olmadığından, töreni basar ve ortalığı hızlıca bir birine katar, Batman tarafından yakalanır ve Gotham mahpushanesine düşer. Klasik döngü anlayacağınız. Lex Luthor ise kendine en çok yakışacak ortağın Joker olduğuna karar vermiş olacak ki, Batman’den intikam almak için Joker’i hapisten kaçırır.

Karşı taraf çok güçlü olunca, Batman’de bir ortak arayışına girer ve abisi Superman’i arar. İşte iki tarafında en etkili oyuncuları bir araya gelmiştir artık. Gotham şehri ise arenaya çoktan dönüşmüştür. Oyun hikâyesi böyle başlıyor ve birçok iyi ve kötü karakterin katılmasıyla şenlik gittikçe daha eğlenceli hale geliyor. Oyunda birçok kahramanı yönetebiliyoruz. Kahramanları açabilmek için çok sayıda lego parçasını biriktirmek gerekiyor. Şehirde parçaladığımız her eşya, Legolarına ayrılıyor ve toplanabiliyor. Bu Legolar sadece kahraman açmaya yaramıyor tabi ki bir diğer kullanım alanları, farklı araçları da açabilmeleri. Bölümler, farklı karakterlerin farklı özellikleri kullanılarak geçilebildiği için her bölümde değişik karakterlerden yararlanmak gerekli. Ayrıca her kahraman farklı elbiseler giyerek, farklı özelliklere de bürünebiliyorlar. Bu sayede rutinden kaçılmış ve oyunun sıkıcı olması engellenmiş. Oyunda çok sayıda araç var ve bu araçlar yardımıyla açık alan şeklinde tasarlanmış Gotham’ın her noktasını gezebiliyoruz. Batmobile emrinize hazırdır anlayacağınız. Oyunun grafiklerine gelirsek, plastik Gotham’ın ve kahramanların görünümünün çok hoş durduğunu söylemeliyim. Ayrıca, özellikle patlamalarda ki ışık oyunları ve yansımaların başarısı da grafiksel kaliteyi oldukça yükseltmiş durumda. Grafik konusu için özetle, lego dünyasını yeterince yansıtıyor desek doğru olur. Sonuç olarak, Lego Batman 2: Dc Super Heroes bol kahkahalı bir eğlence sunmayı amaç edinen ve bunu hakkıyla yerine getirmeyi başaran bir oyun olmuş. Zevkini çıkarın.

En son Nis 18, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

LEGO Batman 2 DC Super Heroes Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8
İşlemci : Intel Core 2 Duo 2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 3800+
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 10 GB
Ekran Kartı : NVIDIA 7600, 7800, 8xxx veya üstü, ATI 1950 veya üstü
DirectX : DirectX 9
Artıları
 • Komik sahneler
 • Zarif grafik dizaynı
 • Açık dünya
Eksileri
 • Berbat yapay zeka
 • Oynak araç kontrolü
 • Sıkıcı dövüş atmosferi

LEGO Batman 2 DC Super Heroes Tanıtım Videosu

LEGO Batman 2 DC Super Heroes oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

LEGO Batman 2 DC Super Heroes YAPILAN YORUMLAR
 • boşer
  9 ay önce

  admin windows 7 sıkntı olmaz demi

  • Admin
   9 ay önce

   Evet, oyunu Windows 7’de oynayabilirsin.

 • yiğithan adıyaman
  10 ay önce

  admin Windows 10 da düzgün çalışır mı

  • Admin
   10 ay önce

   Herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.

 • kutay
  1 sene önce

  ama çokgb ya

 • arda
  2 sene önce

  kaç gb olarak açılyo

  • Admin
   2 sene önce

   Oyunu oynayabilmek için 10 GB boş alanın olması gerekiyor.

 • yusuf
  2 sene önce

  valla indiriyom hayırlısı

 • sezer
  2 sene önce

  abi sana ne kadar teşekkür etsem azdır

 • mehmet
  2 sene önce

  799mb kaldı