Lego Star Wars ikon

Lego Star Wars

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 61 / 3,81
Loading...

90’lı yıllarda çocuk olanların çok iyi bildiği LEGO, 2000’li yılların sonunda hem filmleri hem de oyunlarıyla bambaşka bir boyuta taşındı. Hayal gücümüzü geliştirmesi için parçaları birleştirme temasına dayalı oyunlarıyla hafızalarımızdan çıkamadığını, oyunlardaki etkisini gördüğümüzde anladık.

Lego belki de Tetris gibi, uzun süre isminden söz ettirecek bir yapıya sahip. O dönemde bile milyonlara ulaşırken şimdi milyarlarca insanın evine bir şekilde giriyor.

Hayal gücü demişken, Lego; Star Wars ile o kadar uyumlu bir birliktelik oluşturdu ki, çevre tasarımı, karakter, binalar ve diğer tüm eşyalar hepsi sanki paralel bir evrende eğlenceli görsellerle bir rüyanın tamamlanması gibi duygu oluşturuyor. Fantastik ögelerin Lego gibi pikselliğe indirgenmesi hem eğlence olayını artırdı, hem de ne yaştan olursa olsun içimizdeki çocuk hissiyatını ortaya çıkarmaya yetti.

Oyun çeşitli bölümler içeriyor. Bulmaca bulunması nedeniyle puzzle, adventure tarzlarını da içinde barındırıyor. Bulmaca çözme işlemine ek olarak bir de karakter etkileşimi işin içine giriyor. Karaktere göre, bulmacaların çözülmesi daha etkili olabiliyor. Bulmacaları çözerken, Işın kılıcı, Tabancalar, Blasterlar ile birlikte yapılamaz diye düşündüğünüz hareketleri gerçekleştirmek hoşunuza gidecektir mutlaka.

Karakterlerden bahsedecek olursak, sayıları hiç azımsanacak gibi değil. Çevre tasarımı gibi karakterlerimiz de Lego parçalarından oluşuyor. Karakter yönetimi ise kolay, herhangi bir bug durumu gelişmiyor. Arkadaşlarla Co-op oynanınca keyfi artan oyunlardan Lego Star Wars, yan yana bir görevi gerçekleştirmek ya da gerçekleştirememek cidden çok zevkli. Kahkahalarla saatlerce vakit geçirebilirsiniz.

Oyun tür olarak platform gibi gözüküyor daha çok. Aslında tek bir türe dahil edemiyoruz, tüm türlerden biraz alıyor. Puan toplama durumundan dolayı, hem sağda solda gezmeye teşvik ediyor hem de düşmanları öldürdükçe gelen ekstra puanlar nedeniyle hedefimize yönlendiriyor.

Oyundaki en büyük eğlence çevrenin etkileşimli olması. Force Power ile her yeri oynatabiliyorsunuz. Eşyalar üzerinde denerseniz tam bir cümbüş yaşıyorsunuz. Ayrıca Lego oyununun içinde Lego yapabilme gibi bir şey de var. Topladığınız parçalardan güzel görseller elde edebiliyorsunuz.

Durduk yere gülebileceğiniz çok alan var. Eğlence için yapılmış bir oyun Lego Star Wars. Diyaloglar, mekan tasarımları, karakterler hepsi çok keyifli ve olur olmadık yerde sizi güldürebiliyorlar.

Lego Star Wars, aksiyon tozunu yutturan, güzel zorluklardaki bulmacalarıyla kafa yoran, eğlenceli karakterleriyle gülümseten, Force Power ile stres attıran bir oyun olma özelliğini taşıyor. Ayrıca shooter özelliği bile var. Yani oyunu yaparken muhtemelen daha başka ne ekleyebiliriz diye hep kendilerine sormuşlar.

Grafiklerden bahsettiğimizde avantajlı bir konuda olduklarını söyleyebiliriz. Yapısı gereği zaten inanılmaz grafik istemeyecektir, tatmin edici boyutlarda yer alıyor. Müzikler ve sesler daha başarılı olabilirdi.

Eğlence dozu beklentilerinizin çok üstünde, büyük keyif alabileceğinizi düşünmenize rağmen size daha da büyük keyif sunabiliyor. Arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

En son Eyl 16, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Lego Star Wars Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP SP2/Vista
İşlemci : Intel P3 1.0GHz veya AMD Athlon XP ve üzeri
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 5 GB
Ekran Kartı : 128 MB
DirectX : DirectX 9
Artıları
 • Yeni dövüş ve bulmaca mekanikleri
 • Akıllıca kurgulanmış uçuş bölümleri
 • Komedi düzeyi süper
Eksileri
 • Bazı bölümleri uzatmak için gelişigüzel doldurmuşlar

Lego Star Wars Tanıtım Videosu

Lego Star Wars oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Lego Star Wars YAPILAN YORUMLAR
 • melih
  2 sene önce

  win 7 inermi

  • Uğur YURT
   2 sene önce

   Evet Windows 7’de oyunu oynayabilirsin.

 • mert
  3 sene önce

  oyunun ram da kapladığı alan ile hard disk te kapladığı aln nedir acaba