Live For Speed S2 ikon

Live For Speed S2


Live for Speed S2 oyunu bu güne kadar üretilmiş en iyi araba simülasyonu olarak tanınmaktadır. Nfs serisinin uzun yıllardır süren hükümranlığını bu oyun yıkmıştır. Çünkü sahip olduğu gerçekçi araba dinamikleri ile bir kez oyunu oynayanı kendine hayran bırakmaktadır. Oyundaki yüzlerce farklı şehir, araç ve haritalar oyunu benzersiz derecede kaliteli hale getirmektedir.

Bir diğer herkesin çok beğendiği şey ise modifiyenin zenginliğidir. Diğer araba yarışı oyunlarında kısıtlı olan modifiye parçaları Live for Speed oyunu ile adeta altın devrini yaşamaktadır. Gerçek hayattaki gibi neredeyse arabanın vidalarına kadar her şeyi değiştirebiliyorsunuz.

Oyun S1 ve S2 olarak iki farklı geliştirme aşaması içerisindedir. Bunlardan S2 daha sonra çıkarılmıştır ve satış olarak S1’in iki katı fiyatındadır. Eğer S3 çıkartılırsa şüphesiz ki S2 onun yarı fiyatı olacaktır. Live for Speed S2’nin orijinal fiyatı ise oldukça yüksek 39 $’dır. Fakat oyuna verdiğiniz paraya fazlasıyla değen bir oyundur. Çünkü size oldukça kaliteli bir çevrimiçi modu sunacaktır. Bu sayede internetten gerçek rakiplerinize karşı yarışlar yapacaksınız.

Oyun öylesine detaylı ki aracınızı yerinden kaldırabilmek için gerçek hayatta olduğu gibi hafif gaz vermelisiniz. Eğer çok verirseniz ya da hiç vermezseniz aracımız stop etmektedir. Oyunu direksiyondan ve pedallardan oynamanız oyundaki gerçekçiliği son seviyeye taşıyacaktır. Zaten bu oyunu alanların %90’ının elinde direksiyon ve pedal düzeneği yer almaktadır. Bunlara manuel vites ve debriyaj seti de eklendiğinde gerçek araç sürmekten hiçbir eksiğiniz kalmayacaktır. Bunları söylerken abartmıyorum araçların reaksiyonları, iç ve dış görünüm detayları her şey gerçek gibi. Bu gerçek sürüş deneyimine alışmakta biraz sorun yaşayabilirsiniz. Fakat bir kez alıştınız mı emin olun hiçbir zaman diğer araba yarışlarını oynamayacaksınız. Eğer aklınızda soru işaretleri varsa oyunun demo versiyonunu ücretsiz bir şekilde indirip deneyebilirsiniz. Bu demo versiyonda sadece 2 harita ve kısıtlı araçlar yer alacaktır. Fakat oyun hakkındaki ön yargılarınızı kırmaya emin olun yeterlidir. Live For Speed’in en çok beğendiğim bir diğer kısmı ise hemen hemen her bilgisayarda çalışabiliyor olmasıdır. Açıkçası o kadar detay bu kadar düşük sistem gereksinimi ile nasıl çalışıyor hayretler içerisindeyim.

Live for Speed S2 Z25 Minimum Sistem Gereksinimleri

İŞLEMCİ : Intel Pentium 800MHz

RAM: 256 MB

VİDEO KARTI: 256 mb Geforge 6800

GEREKEN BOŞ ALAN: 1 Gb

SİSTEM: Windows xp/Vista

En son Eki 12, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Oldukça gerçekçi bir oyun
  • Grafikler ve sesler gayet iyi
  • Oyun ayrıntılardan ibaret
Eksileri
  • Alışılması güç zorluk seviyesi
  • Sürüş yardımı bulunmuyor

Live For Speed S2 Tanıtım Videosu

Live For Speed S2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Live For Speed S2 YAPILAN YORUMLAR