Mahjongg ikon

Mahjongg

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 4 / 4,00
Loading...

Mahjongg, uzak doğuda oldukça popüler olan çini karoları ile oynanan bir bulmaca ve fal oyunudur. Japon Soliteri olarak da bilinen oyun hem görsel hafızayı hem de zekayı çalıştıran ve geliştiren bir oyundur. Tür olarak ve oynanan taşlara bakılınca Okey oyunu ile çok benzerlik göstermektedir.

Oyunda aynı türdeki 2 karoyu peş peşe seçerek onları dizilimin en üstünden kaldırabiliyorsunuz. Oyun hem iyi bir gözlemci olmanızı hem de doğru stratejiler belirlemenizi gerektiriyor. Oyunda bulunan ipucu sistemi sayesinde sıkışıp kaldığınız anlarda yardım alabiliyorsunuz. Oyun hemen size bir çift eşleşme gösteriyor ve onu alarak oyuna devam edebiliyorsunuz. Oyunda eşleşme kalmayınca sistem bunu otomatik olarak tespit edip döşemeleri karıştırarak size yeni bir diziliş sunuyor.

Oyunda oyun alanının büyüklüğünü kendiniz ayarlayacağınız için daha kolay ve karmaşık olmasına karar verebilirsiniz. Farklı döşeme desenleri kullanarak istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Bir diğer kişiselleştirme seçeneği ise oynayacağınız arka planları değiştirebiliyor olmanız. Ayrıca oyun görme konusunda sıkıntı yaşayanları da düşünerek karakterlerin 3 farklı boyutta olabilmesini sağlamış.

Bu türün zekayı ve görsel hafızayı geliştirdiği söyleniyor. Bulmaca tarzı oyunları seviyorsanız denemenizi öneriyoruz. Oyun bir süre sonra bağımlılık yapıcı bir etkiye sahip. Oyunun grafikleri normal, sonuçta bu tip bir zeka oyununda son sistem görseller beklemiyoruz. Oyunda yer alan sesler biraz aşırı sesli olduğu için kısık sesle oynamak isteyebilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Eğlenceli oynanış
  • 3D çevreler
Eksileri
  • Tekrar edici

Mahjongg Tanıtım Videosu

Mahjongg oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Mahjongg YAPILAN YORUMLAR