Marvel vs. Capcom: Infinite PS4 ikon

Marvel vs. Capcom: Infinite PS4


Kadro Şampiyonlar Ligi Gibi

Spider-Man, Ryu, Captain America ve Genesis gibi karakterlerle uzayıp giden listeye bakılacak olursa oyundaki karakterler oyuncularda merak uyandıracak nitelikte. Üstelik bir dövüş oyunu olmasına rağmen Mortal Kombat’ın yaptığı gibi bir hikâye modu eklemek merakları katlayıp oyuncuları heyecanlandırabiliyor.

Aksiyon dolu bir dövüş oyunu olmuş, bunu kabul edebiliriz. Ama hikâye modu da aksiyon kadar yeterli olmuş mu? Tartışılır.

Hikâye

Marvel vs. Capcom: Infınıte, iki evrenin bir araya geldiği muhteşem bir atmosferi barındırıyor. Iron Man , Spider-man, Hulk, Doctor Strange, Hayalet Sürücü gibi Marvel filmlerinden ve oyunlarından tanıdığımız karakterleri ile Ryu, Chun-Li, Ken, Haggar, Nemesis gibi Capcom oyunlarından tanıdığımız karakterlerin bulunduğu 2 evren oyunda bir araya getirilerek muhteşem bir dövüş arenası oluşturulmuş.

Kabul edilmeli ki hikâye başlarda merak uyandırıyor ve insanları oynamaya iten detaylar da barındırıyor. Ama rakipleri Mortal Kombat ve Injustice kadar sağlam bir senaryoya sahip değil. Senaryo bir sonu olsaydı belki eksiksiz bir yorum yapabilirdik, ama sorun tam da burada; senaryo kendini merak ettirebilse dahi sonunda hiçbir şeye ulaşamıyor ve bir şey anlayamadan oyunu kapatıyorsunuz.

Oynanış

Hikâyesini eleştirdiğimiz Marvel vs. Capcom: Infinite, oynanış yönünde yapılan geliştirmelerle bu açığı fazlasıyla kapatıyor diyebiliriz. Serinin 3. oyununa göre çok daha basite indirgenmiş, oyuncuyu yormayan ve alınan zevki kat kat artıran bir oynanış sağlanmış. Eh, hikâyeyi de göz ardı edebiliriz artık; sonuçta hangi dövüş oyununda en çok hikâye umursanıyor ki? Özellikle de arkadaşlarla oynandığı zaman saatlerin nasıl geçtiği oyuncular için daha önemli.

Farklı karakterler ve bu karakterlerin uyumu konusunda oyun artı puanı kapıyor. Infinity Stone mekanikleri de bunlara tuz-biber oluyor! Her ne olursa olsun, Marvel vs. Capcom: Infinite geliştirilirken oyuncuya oyunu oynarken vaat edilen zevkin karşılığını vermek için iyi çalışılmış.

Bunlara nazaran eksi puan verebileceğimiz iki husus da var ki; oynarken rahatsız eden ani FPS düşüşleri ve alınabilecek zevki yüzde 80’e indirgeyen kamera açısı. Oyunda bulunan optimizasyon sorunu ve kamera açısı sizin için çok büyük bir sorun değilse, Marvel vs. Capcom: Infinite oyunundan zevk alacağınızı söyleyebiliriz.

En son Nis 22, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Kolaylaştırılmış oynanış
  • Infinity Stone mekanikleri
  • 2 geniş evrenden muhteşem karakterler
Eksileri
  • Yaratıcı olmayan hikaye
  • Kamera açıları sıkıntı çıkarabiliyor

Marvel vs. Capcom: Infinite PS4 Tanıtım Videosu

Marvel vs. Capcom: Infinite PS4 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Marvel vs. Capcom: Infinite PS4 YAPILAN YORUMLAR