Medal of Honor Airborne ikon

Medal of Honor Airborne


EA Los Angeles tarafından geliştirilen, 2. Dünya Savaşı’nı anlatan konusuyla yıllar önce tanıştığımız ve gerçekçi savaş sahneleriyle oyunseverler tarafından oldukça beğenilmiş Medal of Honor, yeni oyunu Medal of Honor: Airborne ile karşımıza çıkıyor. FPS yani oyunun kahramanının gözünden oynadığımız oyunda, kontrol ettiğimiz karakter, 82. Hava İndirme Takımı’nda görevli, oldukça başarılı bir asker olan Paraşütçü Piyade Boyd Travers. Piyade Travers ile birlikte İtalya’dan Fransa’ya, Hollanda’dan Almanya’ya amansız bir mücadele veriyoruz.

Oyunda en dikkat çeken noktayı grafikler oluşturuyor. Çok kaliteli ve üzerinde ciddi uğraşlar olduğu belli olan grafiklerle kullanıcıya iyi bir görsellik sunuluyor. Patlama efektleri, çevre modellemesi gibi oyuna gerçekçilik ve oynanabilirlik katan tüm ögeler oldukça iyi düşünülmüş. Tabi bu kaliteli grafiklere sahip oyunu oynayabilmek için iyi bir ekran kartınızın olması gerekliliğini belirtmekte fayda var. Bunlarla beraber oyunun müzikleri de oldukça başarılı ve oyunla uyumlu. Yapılan seslendirmeler, müzikler kadar başarılı olmasa da kulağı rahatsız etmiyor ve oyunun oynanabilirliği önünde bir engel teşkil etmiyor.

Son derece kolay bir oynanabilirliğe sahip Medal of Honor: Airborne, oyuncuya sağladığı bir takım özgürlükler ile oyunun tek düzeliğe düşmesini de engellemiş durumda. Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da var olan görevi yerine getirebilmek için düşmanları öldürerek ilerlemeye çalışıyoruz. Ekranının sol alt köşesinde yer alan harita sayesinde düşmanlarımızı görebildiğimiz oyunda, görevler genellikle bir yeri patlatma, düşmanların belirlenen bir konuma gelmesini engelleme ve askerlere yardımcı olma gibi konularda oluyor. Tabi bu görevleri gerçekleştirmek için tek bir yol bulunmuyor. Bu da oyuncunun oyunu ne denli iyi oynayabildiğini gösterebilmesi için bir fırsat sunuyor.

Bir savaş oyununun olmazsa olmazlarından olan silahlar, Medal of Honor: Airborne’de oldukça çeşitli sayıda yapılmış. Basit tabancalardan tüfeklere kadar oldukça farklı silahlar bulunuyor. Bunun dışında öldürdüğümüz düşmanların silahlarını da alıp kullanmamız mümkün. Ayrıca oyunda hedef alma sistemi de değişmiş ve daha isabetli atış yapabileceğimiz bir hale getirilmiş. Oyunda sağlık sistemi ile alakalı da değişiklik yapılmış. Çatışmadan çıkıp güvenli bir yere gittiğimizde sağlığımız yavaş yavaş daha iyi hale gelmeye başlıyor.

Çoklu oyuncu oynamaya da destek veren Medal of Honor: Airborne, çok iyi durumda olan tüm özelliklerinin yanında daha iyi bir yapay zeka sahip olsa çok daha kaliteli bir oyun ortaya çıkabilirdi. Bu yapay zekanın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Fakat her şeyin bu kadar iyi olduğu oyunda yapay zeka açısından beklentiler de haliyle çok daha yüksek oluyor. Medal of Honor: Airborne, iyi grafikli kaliteli bir savaş oyunu oynamak isteyen oyunseverlere son derece iyi ve kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

En son Nis 25, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Yoğun aksiyon içeriyor
  • Bölümler birbirinden oldukça farklı
  • Online multiplayer çok zevkli
Eksileri
  • Oyunun ilk yarısı pek ilgi çekici değil
  • Silahlarla nişan almak çok zor

Medal of Honor Airborne Tanıtım Videosu

Medal of Honor Airborne oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Medal of Honor Airborne YAPILAN YORUMLAR