Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough ikon

Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 151 / 4,31
Loading...

Er Ryan’ı kurtarmak, 2. Dünya Savaşı teması üzerine çekilmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmin yönetmenliğini Spielberg üstlenmiş ve dünya çapında oldukça başarılı bir yapım olmuştur. İşte bu filmi izleyip sevmişseniz ve çizilen savaş atmosferi hoşunuza gitmişse, sizi bir oyunla tanıştırmak istiyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi, Medal Of Honor’dan bahsediyorum. Serinin üçüncü oyunu, Allied Assault’un hikayesi de Steven Spielberg tarafından kaleme alındı ve Er Ryan’ı Kurtarmak filmi ile oldukça benzer sahnelere sahip. Burada, MOH: Allied Assault ve üzerine gelen Breakthrough eklentisine değineceğim. 2015 Games, MOH’un üçüncü oyunu olan Allied Assault’un yapımcılığını üstlendiğinde, bir önceki oyundaki kalitenin tutturulamayacağına dair birçok fikir dolaşıyordu ortalıkta. Değişimin iyi şeyler getirdiği az rastlanan bir olay olduğundan, bu fikirlerin haklı olduğunu da düşünebiliriz aslında.

Ancak bu tarz fikirler, gelen yeni oyunla adeta darmadağın oldu. 2002 yılında, EA games tarafından yayımlanan yeni Medal Of Honor oyunu, şimdiye kadar yapılmış en iyi savaş oyunları sıralamasına bomba gibi düştü. Kısacası 2015 stüdyosu senaryo, oynanış, atmosfer, grafiksel kalite gibi birçok alanda üst düzey bir oyun yapmayı başardı diyebiliriz. Şimdi bu başarı altında yatan ayrıntılara ve Breakthrough eklentisinin hikayesine bakalım. Kahramanımız Mike Powell, Stratejik servisler ofisi için çalışan bir Amerikan askeridir. Aslında bir ajan askerdir demek daha doğru olacaktır. Teğmen rütbesindeki Powell, oyun süresince cephe savaşlar da dahil birçok gizli göreve ve kurtarma operasyonuna katıldığından, ajanlık vurgusunu atlamamak gerekiyor. Çoğunlukla Alman askerleriyle vuruştuğumuz oyunda 5 ana görev var. Bunların yanında ise 30 alt görev mevcut. Oyunda id Tech 3 oyun motoru kullanılması sayesinde, grafik kalitesi oldukça iyi bir durumda. Özellikle savaş atmosferi son derece iyi yansıtılmış. (şimdiye kadar 100-150 savaşa katıldığım için savaş atmosferini çok iyi bilirim:) Atmosferden kastım, savaş filmlerinde gördüğümüz kasvetli hava ve gerektiğinde tozun dumana karışması ya da örneğin Normandiya çıkarması bölümündeki dalgaların ve üzerinize gelen kurşunların oluşturduğu efektler gibi detayların iyi yansıtılmış olmasıdır.

Allied Assault için genel manada grafik kalitesinin üst düzeyde olduğunu söylemek mümkün. Geldik seslere, savaş alanlarını iyi bir şekilde yansıtabilmek için seslerin büyük önemi olduğunu biliyoruz. Oyun, kullanılan silah sesleri, çığlık sesleri ya da gerektiğinde sessizliğin getirdiği o tedirginlik hissi vs. konulardaki başarısına bir de ortamına göre değişen ve insanlara farklı duygular yaşatmayı başarabilen oyun müziklerini ekleyerek, ses konusunda hiç açık bırakmamış gibi görünüyor. Oyundaki müzikler aracılığıyla, bazen gaza gelirken bazen de korku ve tedirginlik duygularını yaşıyoruz. Medal Of Honor: Allied Assault Breakthrough, oyuna gelen ikinci eklenti paketi. Bu paketle oyuna, oynanış ya da grafiksel açıdan büyük yenilikler getirilmemiş. Toz efektlerinin oldukça fazla kullanılmasından başka herhangi bir grafiksel değişim görünmüyor. Toz efektinin fazlaca kullanılmasının asıl sebebi, oyunun Tunus’ta başlaması da olabilir. Bir kum fırtınası ile oyuna girince ve görüş alanı adeta burnumuzun dibi olunca, böyle düşünmemiz oldukça normal. Tunus’ta Çavuş John Baker’la başlayan maceramızın ilerleyen aşamalarında İtalya cephesine taşınıyor ve Husky Harekatına katılıyoruz. MOH: Allied Assault, zaten üst düzey olan temel oyunun üzerine oynanış ya da grafiksel açıdan çok az şey katmış olsa da yeni görevler ve farklı mekanlar sebebiyle, ilk oyunu sevenler tarafından kesinlikle sevilecektir. Keyifli oyunlar dilerim.

Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough Minimum Sistem Gereksinimleri

Merkezi İşlem Birimi (İŞLEMCİ) : Pentium III 450 Mhz.

KISA SÜRELİ BELLEK(RAM): 128 MB ram

VİDEO KART(EKRAN KARTI): 16 mb video kartı

BOŞ ALAN: 175 Mb boş alan

SİSTEM: Windows 98/Xp

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Etkileyici bir atmosfer
  • Aksiyon bölümlerindeki sinematik kalitesi
  • Çok iyi ses efektleri
Eksileri
  • Tekrar eden görev dizaynları
  • Oynanışta derinlik eksikliği
  • Kötü ayarlanmış yapay zeka
  • Çabuk bitiyor

Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough Tanıtım Videosu

Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Medal Of Honor Allied Assault Breakthrough YAPILAN YORUMLAR