Medal of Honor Pacific Assault ikon

Medal of Honor Pacific Assault

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 36 / 4,50
Loading...

Medal of Honor Pacific Assault Oyun İncelemesi

II. Dünya Savaşı ve günümüz savaşlarını konu alarak, oyun severlerle buluşturan Medal Of Honor, bir FPS oyun türü olarak çıkmış ve raflardaki yerini 2002 yılında almış. İlk oyunun çıkışıyla, aslında büyük hedef kitlelere ulaşmayı başaran EA Games, oyundaki karakterleri de sevdirmeyi başardı. İlk oyunun senaryosu itibari ile Steven Spielberg’in yönetmenliğini yapmış olduğu, Er Ryan’ı Kurtarmak filminden uyarlandığını bir kenara bırakalım, Pasific Assault serisinde ise, konu olarak II. Dünya Pasifik Savaşını ele almışlar. Oyun, 2 Kasım 2004 tarihinde yayınlanmasıyla, yapımcılığını EA Los Angeles üstlenmiştir. Oyunun senaryosu itibariyle Medal of Honor serisinde bol denizli savaşlar göreceğiz gibi. Oyunun seslerine baktığımızda, diğer serilere göre, daha gerçekçi efektlerle oyun severleri etkileyeceğe benziyor. Diğer serilerden de bildiğiniz gibi, FPS oyunlarda, W, A, S, D tuşlarını kullanıyorduk. Aynı şekilde, Pacific Assault’ta da oyun böyle ilerlemekte. Fakat, farenizin imleç ayarlarını iyi yapın. Oyunun açılış ekranı dolarken firmanın bize sunduğu bir kaç resmi görüyoruz. Tamamen savaş atmosferine hazırlıklı olmamızı bize haber veriyor. Daha sonra Single Player, Multiplayer, Options, Intelligence, Quit gibi seçeneklerle, ana ekrandan oyuna girmeye hazırlanabiliriz artık.

Oyunu aslında diğer FPS oyunu türlerinden ayıran karakterleri benimsememizdir. Pasific Assault’ta, Tommy lakaplı, Er Thomas Conlin isimli Amerikan Deniz Piyadesi ile maceramız başlayacaktır. İlk olarak, Tarawa Muharebesinde bir zırhlı personel taşıyıcısı olan bir arabanın içinde maceramız başlıyor. Oyun, Japon askerleri vurmamız ile devam ediyor. Söylemeden geçmek istemiyorum, oyunun ilk seriden itibaren Pasific Assault’a kadar yükselen mükemmel bir grafik performansı eğrisi var. Her geçen seride, grafiklerine özen gösterilen ve oyun severleri maceranın içindeymiş gibi hissetirmeye çalışan EA Games, bu serisinde bunu başarmış gibi. Tarawa Adası kıyılarında, içinde bulunduğumuz araç Japonlar tarafından patlatılıyor ve Tommy araçtan dışarı atlıyor. Kıyıda Banzai saldırısına maruz kalıyoruz ve sert bir çatışmanın ortasında buluyoruz kendimizi. Çatışma esnasında ölüyoruz. Evet evet yanlış duymadınız ölüyoruz. Ama çok geçmeden anlıyoruz ki senaryo gereği. Bu bölümün bittiğini görüyoruz ve otomatik olarak zaman geriye alınıyor. Zamanın geri alınmasıyla daha toy zamanlarımızı görüyoruz ve atış talimleri gibi eğitim amaçlı programları bitiriyoruz. Az önce bahsettiğim gibi ve tekrar hatırlatmak istediğim bir konu var. Oyunu, diğer FPS oyunlarından ayıran özelliğin karakterlere sıkı sıkıya bağlanmamız. Senaryoları itibariyle Medal of Honor serileri bu seride de olduğu gibi, senaryosuyla oyun severleri etkilemeyi başarıyor. Oyun oynarken, bir anda gözlerinizin dolduğunu yada iyice hırslandığınızı düşünün. Bu oyun bunları gerçekten oynayıcılarına yaşatıyor.

Antrenmanın ardından, kendimizi Pearl Harbor askeri deniz üssünde buluyoruz. Saldırıların ardı arkası kesilmeyen bu seride, aniden kendinizi patlamaların arasında bulabiliriz ve heyecandan kalp ritimlerinizi hissedebiliriz. Yaralı askerleri kurtardığınızı, kendinizi, savaşın tam ortasında hissettiğinizi, en yakın arkadaşınızın yaralandığını düşünün. Onları kurtarırkenki gayretiniz ve düşmanla mücadeleniz, PC başından sizi zor alacağımızın işaretlerinden biri.

Medal of Honor Pacific Assault’ta, ayrıca arkadaşlarımıza emir verebilmekteyiz. Ayrıca, bu vermiş olduğunuz emirleri geri çekebilir ve genel emirler gibi yaylım ateşi açma toplanma gibi genel emirler vererek, oyundaki liderlik vasfınızla, oyuna yön verebilirsiniz. Pacific Assault ile ayrıca deneyimlerinizin arasında takım halinde mücadele etmenin zorluklarını ve kolaylıklarını bulabilirsiniz. Takım arkadaşınızın yaralanması halinde onu sırtınıza alıp mücadelenize devam ediyorsunuz. Ayrıca oyunda, düşman askerlerin yapay zekası, sizi zorlayacak cinsten gibi. Bulunduğunuz bölümdeki araziyi iyice tarayıp, sizin etrafınızı sarabilirler mesela, yada bir anda pusuya yatmış tam düşmana ateş açacakken, bir anda düşman önünüzde belirebilir ve sizi süngüsüyle alt etmeye çalışabilir.

Oyunun bir diğer etkileyici yönü ise çok oyunculu (Multiplayer- Mode) modda iken invader, team death match ve free for all isimli, savaş türü oyun sunucuları ile gerçek rakiplerle karşı karşıya gelebilmeniz. Electronic Art’a (EA) üye olmanızın ardından bu gerçek rövanşın keyfini sürebilirsiniz.

Savaş hikayeleriyle oyuncularını etkilemeye başlayan Medal of Honor Pacific Assault serisi ile daha önce yaşamadığınız ya da diğer FPS savaş oyunlarında bulamadığınız eşsiz ve gerçekçi grafiklerle bir savaşın ortasında kendinizi bulmanız dileğiyle. İyi oyunlar.

En son Ara 8, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Medal of Honor Pacific Assault Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP
İşlemci : Pentium 4 veya Athlon XP
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 3 GB
Ekran Kartı : 64 MB, GeForce3+ / Radeon 8500+
DirectX : DirectX 8.1
Artıları
  • Pasifiği başarılı bir şekilde yansıtan çevre dolguları
  • Tutarlı ve görev tabanlı multiplayer modu
  • Genellikle düşmanların yapay zekası etkileyici seviyede
Eksileri
  • Uzun yüklenme süreleri

Medal of Honor Pacific Assault Tanıtım Videosu

Medal of Honor Pacific Assault oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Medal of Honor Pacific Assault YAPILAN YORUMLAR