Medal of Honor Spearhead ikon

Medal of Honor Spearhead

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 47 / 4,70
Loading...

Medal of Honor: Spearhead, EA Los Angeles tarafından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan ve 2. Dünya savaşını konu alan bir FPS oyunu. Medal of Honor serisi için 2. Dünya savaşını konu alan en iyi FPS oyunlarından biri desek sanırım abartmış olmayız. Oyunu oynayabilmek için serisinin ilk oyunu Medal of Honor Allied Assault’un da bilgisayarı yüklü olması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Serinin ilk oyunu oldukça kaliteli yapay zekaya, grafiklere ve müziklere sahipti. Benzer durumun Medal of Honor: Spearhead’de de olduğunu söylemek mümkün.

Oyunda toplam 9 adet bölüm bulunuyor ve bu bölümler Almanya, Fransa ve Belçika’da geçiyor. Oyunda bizim de yönettiğimiz ana karakter Jack Barnes isimli bir Amerikan askeri. Menüsü hemen hemen ilk oyundaki ile aynı olan Medal of Honor: Spearhead’de oyunun başında bir C-47 ile gidiyorsunuz ve ardından aşağıya atlıyorsunuz. İlk oyuna oranla asker üniformalarında ve binalarda yapılan detaysal değişiklikler oyunun gerçekçiliğini artıran unsurlar olmuş. Oyunda çok kaliteli tasarlanmış haritalar bulunuyor. Ek olarak oyuna dahil edilmiş bir çok yeni silah bulunmakta. Serinin ilk oyununda bulunan silahlarda da değişiklikler yapılmış ve daha kaliteli bir hale bürünmüşler. Oyunda Flank 88 topu ve havan topu gibi silahları da kullanmak mümkün. Silahların sayı ve kalite olarak artmış olması oyuna ciddi ve eğlenceli bir hava katmış. Aynı zamanda çoklu oyuncuya da destek veren oyunda, 12 adet yeni çoklu oyuncu haritası bulunuyor. Ayrıca yeni gelen “Tug of War” adında bir çoklu oyunculu oyun türü de içeriyor.

Oyunla alakalı Medal of Honor oynamayı sevenleri üzecek tek şey ise oyunun biraz kısa olmuş olması. Ortalama bir oyunseverin 6-7 saatte bitirebileceği bir oyun olması özelliği olduğundan dolayı Medal of Honor sevenler için bir dezavantaj oluşturuyor.

2. dünya savaşı ile alakalı en iyi oyunlardan biri diyebileceğimiz Medal of Honor serisi, ikinci oyunu Medal of Honor: Spearhead ile strateji türünü seven oyunseverler için kaliteli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Medal of Honor Spearhead Tanıtım Videosu

Medal of Honor Spearhead oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Medal of Honor Spearhead YAPILAN YORUMLAR
 • berat
  1 sene önce

  güzeloyun

 • yusuf
  2 sene önce

  abi en iyi oyun

 • yağızcan
  2 sene önce

  çook güzel oyun