Medal Wars ikon

Medal Wars

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Medal Wars, eski çizgi roman tarzı grafiklere sahip küçük bir askeri oyundur. Oyunda mouse ile kontrol edeceğiniz askerler ile size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

Bilmiyorum sizin fikriniz nedir ama eski oyunları çok oynamış olmamdan da kaynaklanıyor olabilir, bu tip üstten görünümlü oyunlar her zaman bana çekici geliyor. Sanırım grafikler daha sevimli ve sempatik geliyor böyle olunca. İşte Medal Wars’ı da başta bu yüzden çok sevdim. Daha sonra oynadıkça oyunda çok daha fazlası olduğuna şahit oldum.

Oyunun türü hakkında bilgi vermek gerekirse üstten görünümlü rol yapma ve ateş etme oyunu demek en doğru tabir olacaktır. Oyunun hikayesi ise 2. Dünya Savaşında Nazilere karşı verilen mücadeleden oluşuyor. Medal Wars oyununda yöneteceğiniz karakteri W, A, S, D tuşları ile yönlendirirken mouse ile ateş ediyorsunuz. Karakterleri yönetmek kontrollere alışana kadar biraz karışık gelebilir. Oyunda silahlarınızı geliştirmek için çeşitli objeler bulup bir araya getirmeniz gerekiyor.

Oyunun sevilmesindeki en büyük unsur ise kuşkusuz oyunda sık sık karşınıza çıkan komedi unsurları. Oyundaki komiklikleri anlamanız için bazen İngilizce bilmeniz gerekebiliyor. Harita üzerinden size verilen görev yerleri belli oluyor ve çeşitli görevleri yerine getiriyorsunuz. Retro tarzı grafikleri ve eğlenceli karakterleri ile oynamayı düşünenler için gayet güzel bir oyun. Özellikle GTA‘nın üstten görünümlü oynanan sürümlerini oynayanlar bu tip üstten görünümlü oyunlar indirmek isteyebiliyor. Onlar için oldukça başarılı bir alternatif olacaktır…

En son May 2, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Medal Wars YAPILAN YORUMLAR