Men of Valor

Men of Valor

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu434 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 13th, 2015
Hemen indir (434 MB)
2150 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Vivendi Universal Games tarafından geliştirilen, FPS türünde yani ilk kullanıcı gözünden oynanan Men of Valor, aksiyon türünde ve Vietnam’da geçen bir oyun. Oyunun yapımcısı ise Medal of Honor gibi ciddi bir kitlesi olan oyunun da yapımcısı olan 2015 firması.

Oyun, Vietnam savaşının en hareketli olduğu yıllar olan 1965 ile 1968 yılları arasında geçmekte. Oyunun ana ve bizim de yönetmekte olduğumuz karakteri Dean Shepyard isimli Amerikan askeri, ilk savaş tecrübesini yaşamak için Vietnam’a gönderilmiştir. Eğitimini yeni tamamlamış toy bir asker olan Dean Shepyard kardeşi ile birlikte savaşa katılmıştır. Oyunun ilk başında Dean’ın eğitim aşamasından başlıyor ve çok hızlı bir şekilde kendimizi savaş alanında buluyoruz. Men of Valor savaş ortamında geçen bir oyun olmasına rağmen Dean Shepyard’ın savaş boyunca ailesine yazdığı, başından geçenleri ve yaşadıklarını anlattığı mektuplar sayesinde savaş alanındaki bir askerin yaşadıklarını anlama imkanına da sahip oluyoruz. Oyun boyunca ana karakterimiz Dean Shepyard’ın arkadaşları ile ilişkileri üst düzeyde ve görevlerin ilerlemesiyle birlikte dostlukları da artıyor. Kaybedilen bir askerin arkasından birlikte yas tutan ve daha çok kinlenen Dean ve arkadaşları, sinirlerine hakim olamayarak düşmana olan saldırının dozunu da artırıyorlar. Bu bakımdan da Men of Valor’ın insan psikolojisine yakın bir oyun olduğunu söylemek mümkün.

Vietnam konusunda çok fazla film ve oyun yapıldığından dolayı insanların Vietnam savaşı konularından sıkıldığını söylemek yanlış olmaz. Fakat oyunumuz Men of Valor bugüne kadar yapılmış Vietnam konulu savaş oyunlarından oldukça farklı. Yapımcılarının Medal of Honor ile ödül kazanmış bir ekip olması kendini bu oyunda da hissettiriyor. Men of Valor da Medal of Honor da olduğu gibi iyi bir kalite ve atmosfer söz konusu. Gerek klasik gerekse de Vietnam konulu savaş oyunlarından en önemli farkı ise iyi bir savaş psikolojisine girmiş olması. Oyun sadece birilerini öldürüp bir yerleri ele geçirmekten ziyade savaş esnasında askerlerin savaştan nasıl etkilendiklerini ve savaş ortamındaki zorlukları da gözler önüne seriyor.

Men of Valor ile ilgili dikkat çeken önemli detaylardan biri ise sahip olduğu grafikler. Unreal oyun motoru güncellenerek oluşturulmuş grafikler oyunun içine daha girmenizi sağlıyor. Ağaç dallarının arasından süzülen ışık efekti, her bir yaprağı rüzgarla hareket eden ağaçlar gibi çeşitli grafiklere sahip olan oyun, gerçekçi seslendirmeleri ile gerçekten savaş ortamında askerler arasındasınız izlenimi uyandırıyor. Senaryo akışı da oldukça kaliteli olan oyun da karakter kontrolleri ise biraz zor. Özellikle çok sıklıkla oyun oynamayanların kontrolleri gerçekleştirip, düzgün şekilde nişan alıp ateş etmeleri kolay olmayacaktır.

Men of Valor, hem senaryosu hem de başarılı grafikleri ile türevi bir çok savaş oyunundan ayrılmakta ve özellikle savaş oyunu oynamayı seven oyunseverler için iyi bir alternatif olarak durmaktadır.

Men of Valor Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Pentium 4 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 3 GB
Ekran Kartı : GeForce FX 5700 / Radeon 9600 Series
DirectX : 9
Artıları
  • Yaratıcı ve şaşırtıcı görevler
  • Gerçekçi savaş ortamı
  • Oyun müzikleri çok başarılı
Eksileri
  • Grafikleri yeterli değil
Etiketler:


Men of Valor Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. mert dedi ki:

    abi indir medim resim olsa severdim ama bakalım görcez güzelmi kötümü aha indi zaten

  2. yusuf dedi ki:

    admin oyun güzelmi

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :