Minecraft Tarzı Oyunlar

Minecraft Tarzı Oyunlar

Minecraft Tarzı Oyunlar

Minecraft oyununu çok seviyorsanız ve favori oyununuz her zaman Minecraft oluyorsa Minecraft oyununa çok benzeyen oyunları da muhtemelen çok beğeneceksiniz. Minecraft oyununun çıkışından 10 yıl sonra bile bu kadar popüler olmasının sebebi sanırız oyunculara kendi öykülerini, kendi maceralarını oluşturmak için gereken özgürlüğü vermesi. Oyun dünya çapında 100 milyondan fazla satış yaparak dünyanın en büyük oyunları arasına giriş yapmış halde.

Oyun bu kadar popüler olunca bu oyuna benzeyen oyunlar da otomatik olarak en çok oynanan oyunlar arasında oluyor. Bunun için araştırdık ve Minecraft tarzı oyunları bu sayfada liste halinde sunuyoruz:

10. Trove

Trove

Trove oyunu Minecraft evreninin görsellerini kullanarak bir MMO oyunu oluşturulmuş gibi karşınıza çıkan, Minecraft kadar olmasa da ciddi rakamlarda oyuncuların oynadığı ve gittikçe gelişen bir online oyun. Minecraft oyununu bir MMO olarak oynama fikri hoşunuza gidiyorsa siz de Trove oyununa bir şans verebilirsiniz. Oyunda oldukça büyük bir dünyada maceradan maceraya atılırken, arkadaşlar yapabilir, kendi bölgenizi geliştirmeye çalışabilir ve görevleri tamamlayabilirsiniz.

9. Terraria

Terraria

Terraria oyunu 2D grafiklere sahip bir oyun ve görselleri Minecraft tarzı blok piksellerden oluşuyor. Hızlı temposu ve kendine has dünyası ile oyuncularını kendine bağlayan oyunda büyülü bir atmosferde Minecraft oyununda yaptığınız bir çok şeyi yapabiliyorsunuz. Sağı solu parçalama, yeni şeyler oluşturma, düşmanlarla savaşma da bunlara dahil.

8. ROBLOX

ROBLOX

ROBLOX oyunu Minecraft tarzı bir evren ile lego tarzı karakterleri birleştiren ve tamamı ile oyuncular tarafından oluşturulmuş evrene sahip bir oyun. Oyunun Minecraft ile en çok benzerlik gösterdiği şey ise hemen hemen aklınıza gelebilecek her şeyi icat edip oyunun içinde kullanabilmeniz. İnşa etmek ve yeni şeyler keşfetmek için mükemmel bir deneyim olan ROBLOX oyununda diğer oyuncularla sosyal ilişkiler de geliştirilmiş. ROBLOX oyununu bu sayfada bulabilirsiniz : ROBLOX indir

7. Unturned

Unturned

Daha fazla zombi ve farklı oyun mekanikleri ile ücretsiz olarak bir Minecraft alternatifi olarak sunulan Unturned oyunu neredeyse Minecraft kadar ilgi görmeyi başarabilen ender oyunlardan. Ayrıca oyunu arkadaşlarınızla oynamanız ve yeni arkadaşlar bularak oyun çevrenizi genişletmeniz de oyunun zevkini artırıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi oyunun Youtube üzerinde milyonlarca videosu mevcut ve bu videoları izleyerek yeni fikirler kazanıp uygulamaya geçirebilirsiniz. Oyunu indirmek isteyenler için : Unturned indir

6. Portal Knights

Portal Knights

Portal Knights ilk çıktığında onun için Minecraft oyununun geliştirilmiş versiyonu deniyordu ama zaman geçtikçe oyunun Minecraft oyunundan farklılaşan bir çok noktası olduğu görüldü. Minecraft’ın yoğunlaştığı dünya bizim yaşadığımız dünyaya daha çok benzerken Portal Knights oyunundaki dünya ise daha çok fantezi evrenine benziyordu. Portal Knights oyunundaki her şey daha yumuşak daha düzgün çizilmiş ve daha çok çizgi filmi andırıyor. Oyundaki havada süzülen adaların arasında bulunan portalların yardımı ile birbirine geçiş yapabiliyorsunuz.

5. Mythruna

Mythruna

Rastgele bir sandbox dünyada keşfetme, icat etme ve inşa etme gibi görevleri yerine getirdiğiniz bir rol yapma oyunu olan Mythruna, başarılı bir Minecraft klonu. Oyunun Minecraft’a aşırı benzemesi ama Minecraft kadar sık güncellenmemesi en büyük eksisi ama ücretsiz olarak oynayabilmeniz ise en büyük artısı.

4. Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic oyununda değerli madenlerin peşinde olan bir grup cüce karakter ile oynuyorsunuz. Oyunda dilediğiniz sınıfı seçip arkadaşlarınızla birlikte takım haline gelip galaksinin en çetin madenlerine yolculuğa çıkabilirsiniz. Oyunun madencilik kısımları Minecraft ile benzerlik gösterse de oyunda karşınıza çıkan yaratıklarla da savaşmanız gerekiyor. Oyun bu açıdan bakılınca daha çok bir FPS oyun gibi karşınıza çıkıyor.

3. Creativerse

Creativerse

Creativerse oynaması tamamen ücretsiz olan ve Minecraft tarzı açık dünyaya sahip bir sandbox oyunudur. 2014 yılında bir erken erişim oyunu olarak yayınlanan ve 2017 yılında tüm oyunculara açılan Creativerse Minecraft oyununa benzese de daha modern grafiklere sahip olması ile dikkat çekiyor. Minecraft oyununda bulamadığınız bir çok kişiselleştirme seçeneğini de oyuna dahil ederek bu türü ileri götürmeye çalışan Creativerse ciddi sayıda oyuncu tabanına sahip bir online oyun haline kısa sürede geldi. Ayrıca oyunda blueprints toplayarak inşa işlemlerini oldukça hızlı hale getirmeniz de mümkün.

2. SkySaga: Infinite Isles

SkySaga Infinite Isles

Tıpkı Portal Knights oyunundaki gibi havada yüzen adalardan oluşan SkySaga: Infinite Isles oyunu bloklardan oluşması ile de Minecraft’ı andırıyor. Oyunda kılıcınız elinizde bu adalardan birinden birine atlayarak dolaşabilirsiniz. Tabi ki her adada farklı maceralar sizleri bekliyor. Oyunda sahip olduğunuz eşyaların özellikleri zaman içinde gelişebiliyor ve diğer oyuncularla bunların ticaretini yapabiliyorsunuz.

1. Terasology

Terasology

Terasology oyunu için de ücretsiz oynayabileceğiniz bir Minecraft klonu diyebiliriz. Oyun Minecraft’a en çok benzeyen klonlardan. Yani eğer Minecraft oyununu satın almadan önce neye benzediğini merak ediyorsanız Terasology oyununu ücretsiz oynayıp fikir sahibi olduktan sonra karar verebilirsiniz. Oyunun en büyük artısı ise açık kaynak kodlu bir oyun olması ve geliştirmeye açık olması.

En son Nis 18, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Minecraft Tarzı Oyunlar YAPILAN YORUMLAR
 • Enhar
  8 ay önce

  unturned i hiçbilmiyordum çok güzel

 • derya
  1 sene önce

  minecraft cok seviyorum

 • türkerkaranfil
  1 sene önce

  minicraft çok güzel bir oyun

 • ARTUR
  2 sene önce

  cok iyi harika