Modern Oyunlardaki En Zor 10 Bölüm

Modern Oyunlardaki En Zor 10 Bölüm

Modern Oyunlardaki En Zor 10 Bölüm

Konu video oyunları olunca acemi oyuncular kolay bölümleri, usta oyuncular ise zor bölümleri seviyor. Zaten bir bölüm sizi zorlamıyor ve önünüze çıkanı rüzgarınızla bile düşürüp yenebiliyorsanız oyunu oynamanın ne anlamı var ki. İyi bir oyun zorlayıcı oynanışı ile oyuncuya yetenekleri ve zekası sayesinde bölümü geçtiğini hissettirir. Bu açıdan oyunlarda yapay zeka ve bölüm dizaynına çok iş düşüyor. Peki ya bazı oyunlar sizden müthiş yetenekli veya zeka küpü olmanızı bekliyorsa? İşte o zaman sinir edici zorlukta bölümler ortaya çıkıyor. Biz de bu oyunlardan en zor olan 10 tanesini araştırdık ve derledik:

10. Heart of the Reich ( Call of Duty: World at War )

Call of Duty World at War Heart of the Reich

Aslında genellikle CoD oyunlarının hiçbiri bana pek zorlayıcı gelmez. Oyunu oynuyordan çok bir senaryonun içerisinde ilerlediğimi hissederim. Serinin önceki oyunlarını oynadıysanız zaten CoD tarzını bilirsiniz ve yapacaklarınızı çoğu zaman tahmin edebilirsiniz. Bu açıdan bakınca serilerde beni en çok şok eden bölüm Heart of the Rich olmuştur. Alanda siper alabilecek çok yer olmaması, Rus askerlerin acımasızlığı ve her yerden çıkması gerçekten en iyi oyuncuları bile zorlayabilecek bir bölüm olmasını sağlamış.

9. Upper Blighttown ( Dark Souls )

Upper Blighttown ( Dark Souls )

Dark Souls oyununun zaten kendisi başlı başına en zor oyunlar listelerinde üst sıralarda yer alırken oyundaki Upper Blighttown bölümü ise en usta oyuncuları bile delirtebilecek türden. Bu bölümün iyi yönü ise oyuncunun bu zor çabalarına değecek türden ödüllerinin olması.

8. Laura Chase ( The Evil Within )

Laura Chase ( The Evil Within )

The Evil Within oyununu oynayanlara unutamadıkları karakter sorulsa hemen hemen hepsi Laura Victoriano’yu söyleyecektir. Ortaya çıkışı, attığı çığlıklar, hızlı hareket edişi ve ölmek bilmeyişi ile pek çok oyuncuyu canından bezdirmiştir. Oyunda onun peşine düştüğünüz bölümün uzunluğu ve zorluğu ise listemizde 8. sıraya yerleşmesini sağlıyor.

7. Blackreach ( The Elder Scrolls V: Skyrim )

Blackreach ( The Elder Scrolls V Skyrim )

Skyrim oynayanların da bildiği gibi çok zorlayıcı bir oyun değil. Ama oyun içerisinde oyuncu farklarının ortaya çıkabileceği bir kaç zor bölüm bulunuyor. Devasa büyüklüğü, gitgide genişleyen dizaynı ve kasvetli görünümü ile Blackreach bunların arasında en çok akılda kalıcı olanı.

6. Glowing Sea ( Fallout 4 )

Glowing Sea ( Fallout 4 )

Fallout 4 oyununda Glowing Sea bölümünün değişik bir şekilde içine çeken ve çok gerçek hissettiren bir dokusu var. Ama bu muhteşem atmosfer bir süre sonra sinirlerinizi test eden bir karmaşaya dönüşmeye başlıyor. Oynadıkça içinden çıkamayacak gibi hissediyorsunuz.

5. Costlemark Tower ( Final Fantasy XV )

Costlemark Tower ( Final Fantasy XV )

Final Fantasy XV oyununda geçmesi en zor alanlardan birisi olan Costlemark Tower daha adım attığınız anda yükseklerde pusuya yatan düşmanlardan tutun da bölüm sonunda gelen boss karşılaşmasına kadar her şey zorlayıcı ve sinir harbi şeklinde.

4. The High Road ( Crash Bandicoot N. Sane Trilogy )

The High Road ( Crash Bandicoot N. Sane Trilogy )

Crash Bandicoot pc oyuncuları değil de daha çok konsol oyuncuları arasında popüler bir oyun. Çok büyük bir oyuncu kitlesi bulunan Crash için modern Mario diyebiliriz. Crash oyuncuları için tüm serilerdeki en zor bölüm ise engellerle ve aşağı düşen çatlak basamaklarla dolu bir asma köprüde ilerlediğiniz The High Road bölümü.

3. Kingdom Come ( Grand Theft Auto III )

Kingdom Come ( Grand Theft Auto III )

“GTA 3 oyununda zor bölüm de mi vardı?” diye soranları duyar gibi oluyorum. Tabi bunların “GUNSGUNSGUNS” yazıp bazuka ile bölümleri 1 dakikada geçenler olduğunu tahmin etmem zor değil :). Ama GTA 3 oyunundaki görevleri hilesiz oynuyorsanız bazı görevlerin acayip zor olduğunu söyleyebiliriz. Bir yan görev olan Kingdom Come bölümünde binaların arasında 5 farklı minibüsü patlatmaya çalışırken bir yandan da deli adamlardan kaçmaya çalışıyorsunuz ve oldukça zorlayıcı bir bölüm.

2.  Cotton Alley Dark World ( Super Meat Boy )

Bir oyun ne kadar zor olabilir sorusunun cevabı olan Super Meat Boy oyununun en zor bölüm serisi olan Cotton Alley Dark World tam bir sinir harbi. Sadece videoyu izlerken bile sinir olabiliyorsunuz.

1. Tüm Oyun ( I Wanna Be The Guy )

Super Meat Boy oyunundan daha zor bir oyun olmayacağını düşünüyordum, ta ki I Wanna Be The Guy oyununu görene kadar. Oyunu gördükten sonra diyorum ki bu oyundan daha zor bir oyun olamaz. En zor bölümü şu diyebileceğim bir bölümü de yok çünkü oyunun tamamı tamamen tam anlamı ile felaket ötesi zor. Oyunun videosunu izlemek yerine oyunu açıp bir bölüm geçmeye çalışın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Siz de oynarken çok zorlandığınız, hırs küpüne döndüğünüz ve sinirden klavyeyi kırdığınız oyunlar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Modern Oyunlardaki En Zor 10 Bölüm YAPILAN YORUMLAR