Mortal Kombat 2 ikon

Mortal Kombat 2


“Kıran kırana savaşların arenası: Mortal Kombat”

Bazı oyunlar, oyun olmaktan daha fazla şeyi ifade ederler. İçerisinde tonlarca anı biriktirirler ve birden bire oyun olmaktan çıkıp sizin hasretle yad ettiğiniz birer anıya dönüşürler. İşte bunlardan bir tanesi de Mortal Kombat serisi. Koca bir nesli alıp büyüten, atari salonlarında zaman eskiten bu oyundan kime bahsetseniz kurduğu cümlenin peşinden “Ne günlerdi be” gelir. Bu sadece oyuna duyulan hasret değil oyun ile yaşanılan şeylerden de kaynaklıdır ve bunu şu ana kadar pek az oyun başarabilmiştir. Mortal Kombat 2, ne günlerdi be…

Mortal Kombat 2, 1993 yılında Midway firması tarafından piyasaya sürülen dövüş oyunlarından ikincisi. Daha doğrusu ikinci sürümüdür. Game Boy, Sega, PlayStation ve Amiga gibi neredeyse tüm oyun platformlarında oynanabilen Mortal Kombat 2, iki kişilik bir oyun. Aslında tek kişi olarak da yapay zekaya karşı oynanabilir ama bizim tercihimiz iki kişi oynamanızdan yana. En azından muhabbeti, hatırası olur.

Ayrıca oyunun bu kadar çok oynanmasına rağmen öyküsünün bu kadar az bilinmesi doğrusu üzücü. Biz de oyunun biraz öyküsünden bahsedelim ve Mortal Kombat’a olan vefa borcumuzu ödemiş olalım.

Bir önceki oyunda yenilmiş olan dövüş ustası Shang Tsung yenilgiyi hazmedemez ve Baraka’yı Wu Shi Academy’i kuşatması için görevlendirilir. Wu Shi aslında Çince “Savaş Sanatı” demektir. Hatta ülkemizde de son yıllarda popülerleşen Wu Shi/ Vu Şu adlı dövüş sporunun adı da buradan gelir. Oldukça iyi bir spor dalıdır, tavsiye edilir. Konuya dönecek olursak kuşatmadan sonra Sonya Blade kaçırılır. Kuşatmadan sağ kurtulmayı başaran Liu Kng ve Kung Lao, Raiden’in de yardımları ile Shang Tsung’un hizmetkarı olan Baraka ve Goro gibi dövüşçüleri yenerek Sonya Blade’i kurtarırlar.

Oyunda birçok karakter bulunuyor. Bazıları öykü gereği düşmanlarımız olduğu için o karakterler ile oynayamıyoruz. Aslında bazı yardımcı karakterler ile de oynayamıyoruz. Kafa karışıklığı yaratmamak için hangi karakterlerin oynanıp oynayamayacağını sizler için listeleyelim.

Oynanabilenler:
Sub-Zero
Scorpion
Liu Kang
Johnny Cage
Shang Tsung
Raiden
Kung Lao
Reptile
Jax
Kitana
Mileena
Baraka

Gördüğünüz gibi 12 karakterden herhangi birini seçerek oynayabiliyorsunuz. Oynanamayan karakterlerin sayısı ise 9 tane, bunlar da:
Jade
Kano
Kintaro
Hornbuckle
Smoke
Noob Saibot
Shao Kahn
Sony Blade
Blaze

Ayrıca oyunda 3 adet patron/boss ve 3 adet de alt patron/sub boss bulunuyor. Patronlar; Liu Kang, Quan Chi ve Kung Lao. Alt patronlar ise; Reptile, Johnny Cage ve Scorpion. Tabi ki Mortal Kombat 2’ye karne notu vermek gibi bir saygısızlık yapmayacağız. Oyun dünyasının tartışmasız reislerindendir. Biz Mortal Kombat 2’yi herkese şiddetle öneriyoruz. Keyifli oyunlar.

En son Nis 23, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Tüm zamanların en iyi oyunlarından
  • Efsaneleşmiş karakterler
  • Yenilikçi dövüş türü
Eksileri
  • Menüler çirkin

Mortal Kombat 2 Tanıtım Videosu

Mortal Kombat 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Mortal Kombat 2 YAPILAN YORUMLAR