Moto Racer 4 PS4 ikon

Moto Racer 4 PS4


Ne Simülasyon, Ne de Oyun

Oyuncuların övgüsünden çok şikayetini almış, optimizasyon ve kontrol problemleriyle gündeme gelmiş bir oyun olmak Moto Racer 4’ün otoritesini iyiden iyiye düşüren etkenler. Haliyle internette araştırdığınızda doğru düzgün incelemesini bile bulamayabiliyorsunuz. Arada kalmış, aceleye getirilmiş; siz ne derseniz Moto Racer 4 o.

Açıkçası böyle bir oyunu büyük beklentiler içinde almanız muadilleri varken çok mantıksız diyebilirim. Gerek çeşitlilik, gerekse de stabilite bakımından oyun aşırı basite indirgenmiş ve gelişigüzel bir şekilde yayınlanmış gibi. Bundan çok daha kaliteli oyunlar olduğunu küçük araştırmalarla keşfedebilirsiniz. Oyuna ayrı bir sempatiniz olmadığı sürece bu oyuna verdiğiniz paraya pişman olacağınızı düşünüyoruz.

Grafikler

Kontroller ve dinamikler her ne kadar sınıfta kalsa da grafikler hatrı sayılır derecede güzel. Işıklandırmalar ve doku partikülleri gayet detaylı ve gerçekçi. Özellikle yağışlı havalarda oluşan atmosfer tatmin edici derecede güzel. Ama…

Her şeyi gibi bu özelliğinin de bir ‘ama’sı var ki, oyunu değil ultra grafiklerde, medium’da bile oynamak zor. Yarışın en heyecanlı anında ani FPS dropları yaşanabiliyor. PUBG’nin optimizasyonuna şükredilebilecek kadar kötü bir optimizasyonu var.

Oynanış

Oynaması imkansız olmasa da kötü bir kontrol sistemi var. Ne tam simülasyon, ne de klasik kontroller. Gerçekçilik hissiyatı olmayan analog bir kontrol sistemi var. Bazen dönüşler gereğinden ani, bazen de gereğinden yavaş oluyor ve bu da pistten çıkmanıza sebep oluyor. Haliyle bu kadar eksi yönü varken de sinirlerin bozulmaması elde değil. Bir miktar para verip bu oyunu aldıktan sonra sinir krizi geçirip cihazınızı kırmanız kuvvetle muhtemel.

Rakiplerinin aksine üzerinde çok daha az çalışılmış bir oyun. Alınmasını tavsiye etmiyoruz.

En son Eki 19, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Çok sayıda değişik oynanış sunan mod
  • Yeterli sabra sahipseniz zorlayıcı bir oyun
Eksileri
  • Yol tutuşu çok tutarlı değil
  • Çok da iyi olmayan yapay zeka

Moto Racer 4 PS4 Tanıtım Videosu

Moto Racer 4 PS4 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Moto Racer 4 PS4 YAPILAN YORUMLAR