NBA 2008

NBA 2008

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu119 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiKasım 28th, 2015
Hemen indir (119 MB)
4495 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...Loading...

Smaç, Ribaund ve Daha Fazlası

Basketbol severlerin çok çok yakından takip ettikleri NBA, 2008 sürümünü serin bir sonbahar ayında piyasaya sürmüştü. Bu oyun ilk açtığınızda görsellik açısından önceki sürümlerinden farklı değilmiş gibi gözükse de aslında oynanış açısından sıkı değişiklikler getirilmiş. Tam olarak 17 Haziran 2008 de tamamlanan oyun, biraz gecikmeli olarak sonbahar başlarında görücüye çıktı. Oyunun fanları zaten oyunu tereddüt etmeden alırken yeni bir oyun simülasyonu denemek isteyenler içinse iyi bir seçenek olmuştu.

Oyunun yapay zekâsında yer yer ufak tefek de olsa problemler gözükebiliyor. Rakip hem size faul yapıp hem de serbest atış hakkı kazanabiliyor. Başıma ilk geldiğinde ben de şaşırmıştım ama daha sonra bunun yapay zekâ hatası mı yoksa oyunu kızıştırmak için yapılan bir yöntem mi çelişkide kalmıştım. NBA Live’de her şey olabilir. Oyunun fizik mücadeleleri oldukça geliştirilmiş. Omuz omuza mücadelelerde, perdelemelerde ve baskılarda oldukça gerçekçi bir deneyim yaşıyorsunuz. Oyuna getirilen “Replay” özelliği ise oldukça sağlam bir görsellik katmış. Attığınız basketten sonra ağır çekimde bunu değişik açılardan tekrar tekrar görmek sizi basket atmaya daha çok teşvik ediyor. Asıl mest eden kısmı ise oyunun direkt olarak canlı gidişatının içerisinde potaya giden topun ağır çekimde gösterilmesi yani seyir zevkini arttırmak için bir slow motion tekniği geliştirilmiş durumda. Tabi topun basket mi olacağı yoksa potadan mı döneceği ise size heyecanlı bekleyişler sunuyor. Hele de ağır çekimde giden top birden normal hızına dönüp potadan sekince şaşkınlıktan mest oluyorsunuz. Bu oyunu çok zevkli ve dinamik kılmış. Oyuna getirilen artistik basket atma şekilleri ise oldukça güzel olmuş. Dönerek basket atmalar, zıplayarak potaya asılı kalmalar oyun zevkine zevk katıyor. Ama oyunun zorluk seviyesinin arttırılmış olduğunu söylemekte fayda var. Oyunu zorlaştırarak zevkli hale getirebileceğini düşünen NBA Live bu kez yanılmış. Aslında bu bir noktadan sonra oyuncuyu sıkmaya başlıyor.

NBA 2008’i öne çıkaran şey ise tabi ki bolca seçenekli oyun modları. Oyun modlarını hemen şöyle sıralayabiliriz; bire bir mücadele sergileyeceğimiz 1 on 1 modu. Seçtiğiniz bir ülke ile dünya şampiyonasına katılabileceğiniz ve oldukça uzun süren bir mod olan FIBA World Championship modu. Futboldaki klasik lig mantığının basketboldaki hali olan Season modu. Pratik yaparak kendinizi geliştirebileceğiniz antrenman çalışması olan Individual Practice modu. Efsane takımlardan oluşan NBA All-Star Weekend modu.

Oyun bizi sunduğu çeşitlilikler ile kendisine çekse de iyi bir performans sunmak için çok fazla donanım istemesi bir yan etki olmuş. Grafiklerine bakıldığı zaman orta düzeyde bir bilgisayar ile performans sunması beklenen oyun, donanımsal uyarlama başarısızlıklarından olacak ki orta segment bir bilgisayarda istenilen performansı kullanıcıya veremiyor. Bu sorun güncelleme ve ya yama paketleri ile düzeltile bilinir miydi bilinmez ama es geçildi. Daha sonraki sürümler farklı bir oyun mantığı ve oyun motoru ile geliştirildi. Oyunun sesleri bizce iyi bir düzeyde gözüküyor. Hatta üzerinde epeyce çalışmış. Hacimli bir ses bankası kullanılmış fakat altyapıdaki sesler arasında kulak tırmalayıcı sertlikte bir geçiş yok. Taraftarların durumsal tezahüratları ise oyunun en güzel yanı olabilir. Siz baskete yaklaştıkça taraftarlarınız heyecanlanıyor. Hatta bazı basketlere o kadar çok seviniyorlar ki siz de kendinizi sahanın içindeymiş de seyircisinden alkış almış bir basketbolcuymuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Spiker abimiz ise önceki sürümlerde olduğu gibi bize heyecan dolu anlar yaşatmaya devam ediyor.

Oyun performans olarak -eğer yeterli donanıma sahip bir bilgisayar ya da konsol kullanıyorsanız- iyi bir durumda. Aksi halde donanımınızı biraz zorlayabilir. Sizin kontrolünüz dışındaki oyuncularda pozisyondan bağımsız bölük bir oyun anlayışının yerine iyi ve tutarlı bir performans sergiliyor. Sesler açısından ise başarılı olan NBA 2008 bizce oynanabilir bir oyun. Hatta iyi bir donanıma sahipseniz hemen deneyebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

NBA 2008 İçin Gerekli Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

İşlemci: Xp işletim sistemi için en az Intel 1.3ghz işlemci, Vista işletim sistemi için 2.4 ghz olmalıdır.

Ekran Kartı: En düşük 7500 grafikli kart

Ram: Xp işletim sistemi için en az 256 mb ram, Vista işletim sistemi için 512mb ram olmalıdır.

Boş Alan: Sabit diskinizde en az 3 gb boş alan olmalıdır.

Etiketler: , ,