Need For Speed Hot Pursuit 2

Need For Speed Hot Pursuit 2

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu92.4 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 6th, 2015
Hemen indir (92.4 MB)
11942 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(14 votes, average: 4,21 out of 5)
Loading...Loading...

“Ned For Speed, “hız” kesmeden devam ediyor”

NFS macerası, otomobil yarışı sektöründe hız kesmeden devam ediyor. O kadar zaman geldi geçti ama NFS’nin popülaritesi hiç geçmedi. Buradan bile sokağa çıkıp karşınıza çıkan ilk on kişiye bize bir yarış oyunu söyleyin dediğinize en az 9 tanesi muhtemelen ilk olarak NFS diyecektir. Hal böyle olunca EA Games serinin gidişatını bozmadı ve NFS oyunlarını peş peşe oyun severlerin beğenisine sundu.

Şu da bir gerçek ki bugün NFS’nin hangi oyununu açarsanız açın –hatta ilk oyunu bile- keyifle vakit geçirebiliyorsunuz(istisnalar kaideyi bozmaz). Bilenler hatırlayacaktır NFS Hot Pursuit ilk sürümü ile büyük bir ilgi toplamıştı. Vakit kaybetmeden herkesi şaşırtacak bir hızda hemen NFS Hot Pursuit 2’yi piyasaya sürdü. Tabi, böyle hızlı bir şekilde oyun sürmenin yan etkisi olarak oyun neredeyse birinci sürümü ile aynı oldu. Bu sizi hayal kırıklığına uğramasın çünkü oyunda yeni şeyler de var.

NFS Hot Pursuit ile dilediğiniz kadar yarış yapabilirsiniz ki zaten emrinize amade birçok yarış modu var. Dilerseniz kendi başınıza aracınız ile gezinti yapabilir dilerseniz bir birinden çetin şampiyonlarda direksiyon sallayabilirsiniz.

Şampiyona rahatça yarış yapabileceğiniz bir bölüm. En azından polislerin peşinize takılmayacağını söyleyebiliriz. “Tree” yani ağaç mantığı ile ilerleyen yarışlar dallanıp budaklanarak çeşitli yarışlara dönüşüyorlar. Örneğin rekor yarışları ya da zamana karşı yarışlar. Bu bölümler sayesinde bolca para kazanıp aracınızı yenileyebilirsiniz.

Ya da polisleri peşinize takabileceğiniz Hot Pursuit modunu tercih edebilirsiniz. Yine ağaç sistemi ile ilerliyor ve eğlencenize eğlence katıyor. Polislerden kaçmak, helikopterler ile yarışmak oldukça eğlenceli saatler geçirmenizi sağlıyor. Bir de sürprizimiz var; artık polis de olabiliyorsunuz.

EA Games bu kez pist sayısını fazla tutmak yerine pistleri tersten oynatarak ne bileyim pistin bir bölümünü yarışa açarak yarış yollarını çoğaltmayı seçmiş. Hiç de fena olmamış.

Oyunda araba sayısı oldukça fazla tutulmuş. Hemen hemen her markadan arabalar ile yarışabiliyorsunuz(yama bulabilirseniz Kartal, Tofaş gibi araçlar ile apaçilik de yapabilirsiniz). BMW, Mercedes vs.

Şimdi şöyle bir durum var, oyun diğer versiyonlarına göre azıcık zor. Saç baş yoldurtmaz ama biraz sınırlarınızı zorlayabilir. Yapay zekâ oldukça iyi direksiyon sallıyor desek yeridir. Bir de her aracın kendine has bir özelliği var. Bazı araçları yolda tutmak neredeyse imkânsız, sebebini anlayamadım ama direksiyonu azıcık kırınca araba neredeyse 180 derece dönüyor, sonra uğraş ki toparlayasın. Bazılarının ise yol tutuşu çok iyi ama çabuk hızlanma konusunda o kadar başarılı değiller. Yani garajda farklı özelliklere sahip birkaç araç tutmak faydalı olacaktır.

Şimdi ortada NFS gibi bir yarış oyunu varken herkes otomatikman grafik kalitesini merak edecektir. Ben diyeyim çok iyi siz deyin fevkalade. Hani ilk NFS oyun 144p ise NFS Hot Pursuit 720p. Yani NFS almış başını yürümüş. Oldukça detaylı bir grafik söz konusu diyebiliriz. Işıklar, kaplamalar, animasyon geçişleri ve efektler başarılı bir çalışmanın ürünü.

Müzik ve ses kalitesi derseniz bu kez tekrara düşmekten kaçınmışlar ve hoş bir playlist ile kokpitimizi şenlendirmişler. Daha çok tekno müzikler çalınıyor ama ben genelde oyun müziğini kapatıp alttan kendi müziğimi çalmayı tercih ediyorum; Ferdi Tayfur ile 250 km hıza çıkmak paha biçilemez oluyor doğrusu.

Oyunda bir de sağlam Multiplayer desteği var. Arkadaşlarınızla anahtarına kapışabilirsiniz. Şimdi ben burada bu oyunu önermesem bile deneyeceksiniz nasılsa, NFS bir hayat biçimi haline geldi nihayetinde. Tabi ki, severek ve beğenerek tavsiye edeceğim. Sevgili oyun severler, NFS Hot Pursuit’i de çok seveceksiniz. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Yayınlandığı yılın en iyi yarış oyunu seçildi
  • Drift sonucu nitro kazanmak süper
  • Online modu gayet güzel
Eksileri
  • Slow motion sahneleri sıkıcı
Etiketler: