Netmarble Kabam’ın Stüdyosunu Satın Alıyor

NETMARBLE, KABAM’IN VANCOUVER STÜDYOSU’NU SATIN ALIYOR
MARVEL Contest of Champions oyunu ilk 10’daki yerini korurken, yeni Transformers oyunu 2017’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.
Netmarble anlaşmaya Müşteri Destek ve çeşitli ekipleri de dahil edecek.

Asya’nın en hızlı büyüyen mobil oyun şirketi Netmarble Games Corp., mobil cihazlar için ücretsiz oynanabilen MMO’larda dünya lideri olan Kabam’ın, Vancouver Stüdyosu’nu satın alacağı bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Satın alma işlemlerinin 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

2 yıldır zirveden inmeyen oyun

Tüm dünyada sevilen MARVEL Contest of Champions‘tan sorumlu olan Kabam’ın Vancouver birimi, sektördeki en başarılı ve en değerli mobil oyun stüdyolarından biri. Söz konusu oyun Aralık 2014 tarihinde piyasaya çıktığından beri 450 milyon dolardan fazla gelir getirdi, 90 milyondan fazla indirildi ve halen App Store’un en çok gelir getiren oyunlar listesinde ilk 10 sıradaki yerini koruyor.

MARVEL Contests of Champions developed by Vancouver Studio

Vancouver Stüdyosu, büyük merakla beklenen TRANSFORMERS: Forged to Fight oyununu 2017’nin ikinci çeyreğinde tüm dünyaya sunmayı planlıyor. Transformers, çizgi roman, animasyon, film ve oyuncaklardaki popülerliğiyle yıllardır dünyanın dört bir yanından hayranlara sahip bir marka.

Transformer IP game now being developed by Vancouver Studio

Netmarble, Kabam’ın Vancouver Stüdyosu’na ek olarak, şirketin Austin merkezli Müşteri Destek ekiplerini, San Francisco merkezli İş Geliştirme, Pazarlama ve Müşteri Edinme ekiplerinin bir kısmını devralacak. Bu sayede Netmarble, dünyanın dört bir yanındaki oyuncularının sorunsuz destek ve hizmet almasını sağlayacak.

Netmarble ABD pazarında güçlenecek

Netmarble Games Chief Global Officer Seungwon Lee, “Hem oyun geliştirme alanında en iyilerden biri olduğunu, hem de Amerika da dahil batı pazarında ticari yetkinliğini kanıtlamış olan Kabam Vancouver Stüdyosu’nu devralmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu anlaşma sayesinde, Netmarble’ın Amerika da dahil batı pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Kabam CEO ve Kurucu Ortağı Kevin Chou ise, “Vancouver Stüdyosu, sahip olduğu yaratıcılığı devralacak ve oyun geliştirmede yeni bir jenerasyona taşıyacak seçkin bir organizasyona katılıyor. Vancouver Stüdyosu ile başardığımız işlerden oldukça gururluyuz ve ekibimizin birinci sınıf çalışmalarını Netmarble ile de sürdüreceğini biliyoruz. Küresel bir kitle için harika oyunlar yaratmaya devam edeceklerinden şüphemiz yok.” şeklinde konuştu.

Satın alma sürecinde Kabam, Inc.’in mali danışmanlığı görevini Bank of America Merrill Lynch, hukuk danışmanlığı görevini de O’Melveny & Myers, LLP yürütüyor. Netmarble Games Corp.’un hukuk danışmanlığını ise Ropes & Gray LLP yapıyor.

4949 kez okundu