Ninja Kaplumbağalar ikon

Ninja Kaplumbağalar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 141 / 4,55
Loading...

Şöyle bir geçmişe dönüp bakıyorum da ne kadar da büyümüşüz. Sabah 7’de kalkıp televizyonun başına geçtiğim zamanlar daha dün gibi aklımda. İşte sizi eski günlere götürecek belki de çocuklar gibi eğlendirecek bir aksiyon oyunu Ninja Kaplumbağalar. (Orj: TMNT) Leonardo, Michelangelo, Donatello ve Raphael. Onlar bizim çocukluk kahramanlarımız. Kanalizasyonun içinde pizza yer,  Usta Splinter’ın önderliğinde, Shredder’a karşı savaşırlardı. Bu oyun hikayeyi sizin parmaklarınızın ucuna bırakıyor.

Oyun grafiksel açıdan oldukça tatmin edici yaklaşık 300 MB. gibi bir boyutla bilgisayarınızda kolaylıkla çalıştırabileceğiniz bir oyun. Grafikler çok sevimli. Kaplumbağalar size o kadar tatlı geliyor ki dövüştürmek içten bile değil. Çevre modellemeleri ve bölüm tasarımları bu tatlılığı bozmuyor. Benim gibi dizi ve film oyunlarına düşkünlüğünüz varsa, hele bir de çok sevdiğiniz bir çizgi filmin karakterlerine yön verebiliyorsanız Ninja Kaplumbağalar tam size göre diyebilirim.

Oyun çizgi roman görüntüleriyle başlıyor. Atmosfer, animasyon filmiyle neredeyse aynı. Karşımıza bir deneme bölümü çıkıyor. Bu arada oyunu, ünlü oyun devi Ubisoft’un profesyonel kadrosu sırtlanmış. Bu alıştırma bölümünde bir çatıda başlıyorsunuz ve sizin için gerekli olan objeleri topluyorsunuz. İster fare ile isterseniz boşluk tuşuyla zıplayıp, uzun zıplamalar gerçekleştirip kılıcınızı çekebiliyorsunuz. Grafikler o kadar iyi ki yere düştüğünüzde sarsıntıları hissedebiliyor ve oyun içerisinde sanki animasyon filmdeymiş gibi hissedebiliyorsunuz. Aslında oynanış pek de yabancı sayılmaz: God of War, Prince of Persia, Tomb Raider, Cat Woman gibi oyunları oynayanlar için TMNT oyununda benzer özellikler var. Hatta kamerası Cat Woman gibi, Prince of Persia gibi sayılır. Üst açıdan gördüğümüz karakterlerimiz nereye gidiyorsa kamera da o tarafa takip ediyor. Fakat kamera çok yukarıda veya aşağıda kalabiliyor.

Aslında oldukça kolay bir oyun, bildiğiniz gibi her Ninja Kaplumbağanın kendine has silahı var. Oyunda da aynı şekilde sadık kalınmış. Ellerine aldıkları silahları yine kılıç, sopa vb. Kaplumbağaların da ayrı ayrı özellikleri var. Mesela Donatello sopasıyla daha yüksek yerlere zıplayabilirken, Michelangelo nunçakuları ile havada asılı kalabiliyor. Zaten oyun içindeki konular buna göre şekillendirilmiş ve adamların her biri farklı özelliğiyle tek tek bu zor aşamaları geçebiliyorlar. Düşmanların yapay zekası yok o yüzden deli danalar gibi üzerimize koşuyor. E bu durum da biz de tekme tokat dalıyoruz.

Oyunda kontrollere alışmanız durumunda kolayca bölümler arası geçişleri başarıyorsunuz. Her bölümde bitirdiğiniz zaman tutuluyor bu zaman ve ortalıkta dolaşan puanları ( pizza dilimleri ) topladıkça puan kazanıyorsunuz. Bu puanlar ekstraları açmada yarar sağlıyor. Ekstraları açtığınızda videolar, ve bazı sanat resimlerine ulaşabiliyorsunuz. Başka oyunlarındaki bildiğimiz ekstra bölümlerinden.

Genel olarak baktığımızda 2007 yılında üretilen bu macera oyunu Ninja Kaplumbağaları sevenlere doyumsuz maceralar yaşatıyor. İyi oyunlar dileriz.

En son Nis 15, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Ninja Kaplumbağalar Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp / Vista / 7 / 8
İşlemci : Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.40 GHz/AMD Phenom X3 8750 @ 2.4 Ghz
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 5 GB
Ekran Kartı : 512 MB, GeForce 8800 GT / ATI Radeon HD3870
DirectX : DirectX 9
Artıları
 • Platform ağırlıklı bir dövüş oyunu
 • Etkileyici sanat stili
 • Sağlam seslendirme sistemi
Eksileri
 • Kamera açıları bazen oyunu bölebiliyor
 • Dövüş kısımları daha iyi olabilirdi

Ninja Kaplumbağalar Tanıtım Videosu

Ninja Kaplumbağalar oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Ninja Kaplumbağalar YAPILAN YORUMLAR
 • Amin
  11 ay önce

  Oyun full mu yoksa demomu ?

  • Uğur YURT
   11 ay önce

   Oyunun deneme sürümüdür.

 • Admin
  3 sene önce

  Evet kaldırır.