Online Okey Oyunu ikon

Online Okey Oyunu


Online Okey oyununa değinmeden önce kısaca okey nedir bir bakalım.Okey bilindiği üzere 106 adet özel taş ile dört adet isteka ve bir tane zar ile en az iki en fazla dört oyuncu ile oynanabilen bir şans oyunudur. Oyundaki her oyuncu elindeki taşları oyunun kurallarına göre dizerek tamamlamaya çalışır. Eli en hızlı bir şekilde bitiren oyuncu o eli kazanmış olacaktır. Okey oyunu Çin kökenli bir oyun olup Türkiye ve yurt dışındaki Türk toplulukları arasında evlerde ve kahvehanelerde çok popüler bir oyundur.

Oyunda dört farklı renkte toplam 106 taş olmak üzere farklı rakamlarda ve sahte okey sembolünde vardır. Bu taşlar 1 den 13 e kadar numaralandırılmış olarak kırmızı, sarı, siyah ve mavi olarak ayrılmıştır. Her sayıdan her renkte ikişer tane bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm taşların içinde toplamda iki tane olan “sahte okey” olarak isimlendirilen taşlar vardır. Sahte okey taşları her elde farklı bir sayı olabilen okey taşının sayısal olarak yerine geçer. Oyunun başında taşlar dağıtılırken bir oyuncuya on beş, diğer üç oyuncuya on dört taş verilir ve elinde on beş taş olan oyuncu oyunu başlatarak bir taş atar. Oyuncular her döngüde masada bulunan veya dizili olan taşlardan bir tane taş alıp istekasından bir adet taş atarak ellerini dizili hale getirip bitirmek için uğraşırlar. Yere atılan bu taşlar diğer oyuncular tarafından görse de hiç kimse birbirinin istekasındaki taşları göremez.

Buraya kadar anlatılanlar Okey oynamanın püf noktaları idi. Biz bunları zaten biliyoruz diyen arkadaşlardan bazıları ise işlerimiz çok yoğun ve okey gibi faaliyetlere fırsat bulamıyoruz dediklerini duyar gibiyim. İşte tam bu sorunun çözümü Online Okey Oyunundan geçmektedir. Online Okey oyunu genç yaşlı ayırt etmeksizin severek oynadığımız bir oyun. Son zamanlarda ise belki de en çok tercih edilen online oyunlardandır. Nedenine gelince iş yerindesiniz ve okey oynamak istediğiniz klasik anlamda bir Okey oyunu oynamak istediğinizde en az iki kişinin olması gerektiğini biliyoruz. Online Okey oyunu ile belki de hiç tanımadığımız dünyanın diğer tarafındaki insanlarla her ne kadar yüz yüze olmasa da sohbet edip okey oynama imkanına sahip olacaksınız. Online Okey oynayarak hem zamandan kazanıp hem de sizinle oynaması için okey arkadaşı aramaya son verebilirsiniz.

En son Eyl 14, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Gerçek oyuncularla oynama
 • Başarılı oyun kuralları
 • Klasikleşmiş oyun keyfi
Eksileri
 • Çıkışlar oyunları bölebiliyor

Online Okey Oyunu Tanıtım Videosu

Online Okey Oyunu oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Online Okey Oyunu YAPILAN YORUMLAR
 • erol
  7 sene önce

  Okeyoynamakistiyorum

 • erol
  7 sene önce

  Okey oynamak eğlenmek demektir