Örümcek Adam Oyunu ikon

Örümcek Adam Oyunu


Spiderman Düşmanlarıyla Savaşıyor

Marvel Comics’in muhteşem çizgi film karakteri Spiderman (Örümcek Adam) bizim bildiğimiz 3 Hollywood yapımı filmle çocukların, gençlerin ve hatta yaşlıların dahi bildiği bir kahraman. Peki Spiderman Friend or Foe nasıl bir oyun?

Spiderman Friend or Foe oyunu Activision, Next Level Games ve Beenox etiketleriyle karşımıza çıkıyor. Oyun ilk açılışında Marvel’in çizgi romanlarıyla başlıyor. New game (Yeni oyun) dediğimizde ise 3 zorluk seviyesi butonu çıkıyor. Biz en kolay versiyonunu seçtik ve başladık oynamaya.

İlk başta Activision firmasının bir geleneği haline gelmiş tanıtım videosu karşılıyor bizi. İlk izlenimler grafiklerin gayet başarılı olduğunu gösteriyor. 2007 yılında yayınlanan oyunda Spiderman 3 filmi konusu işlenmiş. Kahramanımız Peter bir çatının tepesinde ve 6 kollu ahtapot, yeşil cin ile serideki tüm düşmanlarına karşı mücadele ediyor.

Oyun kontrolleri oyuncuya geçerken açık olan haritalardan birine girmemiz isteniyor ve Tokyo’dan başlıyoruz. Zamanın efsane oyunlarından Quake 3’ü andıran bir kamera açısı ve kasvetli bir metal platformun üzerinde oyun başlıyor. Oyun talimatları verilerek önce hareketler öğretiliyor. Spiderman olduğumuz için elimizde bir silah yok ve yumruk yumruğa karşımıza çıkan tüm yaratıklarla başlıyoruz dövüşmeye.

Oyunun en iyi yanlarından biri tek bir ekran üzerinde multiplayer oynanabilmesi. Co-op modu sayesinde Örümcek Adamın yancısı olarak arkadaşlarınızla birlikte oyunu oynayabilir ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Tokyo’da başlayan macera uzunca bir süre devam ediyor. Oyun aşağıdaki yerlerde devam ediyor. Tangaroa Adası, Kahire, Mısır, Stokerstov, Transilvanya, Annapurna, Nepal, Mediterranean Undercity (yalnızca Xbox 360), New York (yalnızca Xbox 360), Paris, Fransa (yalnızca Xbox 360), Patna, Bihar (yalnızca Xbox 360)

Oyun bir çok platformda oynanabiliyor. PSP, PS, XBOX 360, Nintendo Wii ve Windows.

Windows için minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

İşletim Sistemleri: Windows XP/Vistaİşlemci: Intel Pentium 4 @ 1.6 GHz

Ram: 256 Mb

Boş Hard Disk Alanı: 5.5 Gb

Ekran Kartı: 128 Mb

Ekran Kartı: nVidia GeForce FX 5200 / ATI Radeon 9500

Ses Kartı: DirectX UyumluDirectX: 9.0c

Oyunun En can alıcı noktası bir karikatürün film, bir filmin oyun olması diyebiliriz. Oyun hemen hemen her yaşa hitap ediyor. Spiderman Friend or Foe eğlenceli zaman geçireceğiniz bir oyun. Başarılı grafikleri ve modellemeleriyle özellikle Spiderman severlerin ilgi odağı olabilecek bir yapım. Platform oyunlarını da seviyorsanız iyi oyunlar dileriz.

En son Eyl 14, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Örümcek Adam Oyunu Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista
İşlemci : Intel Pentium 4 @ 1.6 GHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 5.5 GB
Ekran Kartı : 128 MB, nVidia GeForce FX 5200 / ATI Radeon 9500
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • İki kişilik oynama seçeneği
  • Çok iyi Spider-Man çizgi film görüntüleri
  • Hareket çeşitliliği
Eksileri
  • Kamera açısı problemleri
  • Yorucu bölümler

Örümcek Adam Oyunu Tanıtım Videosu

Örümcek Adam Oyunu oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Örümcek Adam Oyunu YAPILAN YORUMLAR
  • frat
    6 sene önce

    oyun insin